Kapanan Mekanlar

Hazine Cihangir (Kapandı)

Leyla ve Mona gibi oldukça popüler mekanlara ev sahipliği yapan adres, yenilerde Hazine Cihangir olarak gece hayatındaki yerini aldı. Eğlenmeyi seven Cihangir insanının hemen ilgi odağı haline gelen mekan, bir süre sonra dışarıdan insanların geldiği popüler bir canlı müzik mekanına dönüştü. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, gün boyu yemek ve kahve servisi verirken, en hareketli saatlerini tüm haftanın gecelerine koyduğu canlı müzik performansı sırasında yaşıyor. Hazine Cihangir, gece hayatını takip eden ve köşesine taşımayı seven, Ahmet Hakan’ın yazısında geçmesi ile popülerliğini arttırdı.

Hazine Cihangir 2019-2020 sezonunu 13 Eylül Cuma gecesi açıyor.


Hazine Cihangir

Hazine Cihangir, gecenin yeni adresi

Yeni Trend Butik Canlı Müzik

2000 öncesi canlı müzik piyasası belkide Etiler mekanlarında en parlak dönemini yaşamıştı. Sonrasında değişen hayat şartları ve eğlence alışkınlıkları ile birlikte gece daha erken saatlere çekildi. Gece hayatının değişen yapısında canlı müzik mekanlar, başarılı örnekleri Frankie, Gizli kalsın gibi daha ufak ve butik tarzda açılmaya başlandı. Hazine Cihangir de bu anlamda a la carte restorandan, canlı performans butik gece kulübüne dönüşen konsepti ile başarılı bir uygulama olarak ilk yılını doldurdu. 2017 yılında açılan Jüpiter grubun diğer markası People İstanbul ve 2018 sonbaharında açılan Galvin, son zamanlarda Hazine’nin yemek müşterisini almış gözüküyor.

Hazine Cİhangir

Hazine Cihangir Program

Menüsü dünya mutfağı üzerine kurulu olan Hazine Cihangir’de, haftasonları akşam yemeği yine de hareketli olmakta. (geç gitmekte fayda var, çünkü  müzik saatleri de ileri kaymış durumda) Akşam yemeğinin adından masaların kaldırılıp, stant düzenine geçildiği mekanda, her gece farklı bir grup sahne alıyor. Mekana yemek sonrası gidilmesi durumunda, barda yer bulmanız halinde, eski adı Kons olan kişi başı 50 TL lik müzik ücreti hesaba yansıtılıyor. İçki fiyatlarının 60 TL civarı olduğu mekanda, barda yer yoksa, stant düzeninde 4 kişiye kadar 1 şişe, 4 kişi sonrası 2 şişe açmanız gerekiyor. (Şişe fiyatı 900 TL) Canlı müziğin başlama saati ise hafta içi 00:30, hafta sonu ise 01:00 civarlarına kaymış durumda.


Hazine Cihangir Canlı müzik program:

Pazartesi: Özay Bakır

Salı: Şimal

Çarşamba: Özay Bakır

Perşembe: Şimal

Cuma: Yol Project

Cumartesi: Özay Bakır

Pazar: Yol Project

Hazine Cihangir Adres: Cihangir Mahallesi, Akarsu Caddesi, No 36/A, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: (0212) 243 21 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.