Müdavim Pro Müdavimlist

Gideni Büyüleyen 20 İstanbul Mekanı

360

Geçenlerde instagram üzerinden yaptığımız mini ankete beklediğimin üzerinde geri dönüş gelmişti. Mini anket, “Bilen gözüyle İstanbul’a gelseniz hangi mekanlara giderdiniz?” ve “İstanbul’un en iyi  mekanları neresi?” olarak sorulmuştu. Sonuçların belli mekanlar üzerinde şekillenince, İstanbul’u en iyi mekanlarını bir listede derleme gereği oluştu. Aşağıdaki 20 İstanbul mekanı, takipçi dostlar tarafından gelen “İstanbul en iyi mekanlar” önerilerine göre oluşturulmuştur. Şahsen ben bu listeyi kendi başıma oluşturdaydım, Balıkçı Sabahattin ve Zübeyir Ocakbaşı’nı da ekleyebilirdim ancak dokunmak istemedim. Zira, önerilen mekanların genelinin boğaz ve tarihi yarımda manzarasına sahip olması, manzarasız mekanları ister istemez geri plana atıyor ne de olsa.

İstanbul’un En İyi italyan Restoranları İçin Tıkla

20 Büyüleyeci İstanbul Mekanı (Kavga çıkmasın diye alfabetik sıraya göre yazılmıştır ☺️)

29

29

29

29, manzarası, imza tabakları, üst düzey servisi ile, İstanbul’un klasikleşmiş mekanları arasında ilk akla gelenlerden. Restoranın açıldığı günden beri Türk mutfağından örneklere yer vermesi öncülüğünün önemli göstergelerinden. Menüsünde Türk mutfağının yanı sıra Akdeniz ve Uzakdoğu mutfağından lezzetler sunan 29, bar bölümünde ise imza kokteylleri ile ön plana çıkıyor. Şık mekan, keyifli atmosferinde yenen müziğin arından kulübe dönüyor. Menüsünde birçok özel yemeği olan restoran 2022’de ilk defa açıklanan Michelin Guide’da yer alan almıştı. 29’un menüsünde yer alan Marsilya Usulü Deniz Mahsulü Tabağı ve İstiridye gibi tabakların olduğu Marine Balık ve Tartar bölümü oldukça ilgi görüyor. Restoranın imza tabakları arasında Yoğurtlu Kebap, Tandırda Ördek, Fırında Milföy Hamuru ile Kaplı Kuzu Yahni (2-3 Kişilik) bulunmakta.

29 on-line rezervasyon
29 Adres: Kuruçeşme Mahallesi, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 359 2929
29

29

16 Roof

İstanbul en iyi mekanlar diyince akla ilk gelenler kuşkusuz son dönem manzaralı teraslar oluyor. Herbiri bambaşka bir açıdan İstanbul’un güzelliklerini sergileyen bu teraslar ferah ve izole atmosferleri ile de ön plana çıkıyor. Bunlar arasında son dönemin en popülerilerinden biriside Swissôtel The Bosphorus Istanbul’un terasında yer alan 16 Roof. Swissôtel’in yeme-içme operasyonlarında uzun yıllar içerisinde edindiği tecrübe ortaya adeta bir baş yapıt çıkarmış. 16 Roof sadece manzarasıyla değil, nitelikli menüsü ve etkinlik programı ile de dikkat çekiyor. Haftanın 6 günü önemli DJ’lerin setin başına geçtiği mekan, akşamüstü itibarı ile hareketlenirken, yemek sonrasıda keyifli bir klüp ortamına dönüyor.

16 Roof ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
16 Roof Adres: Vişnezade Mahallesi, Acısu Sokağı No:19, 34357 Beşiktaş/Istanbul
Telefon: (0212) 326 82 58
16 roof

16 Roof

360 İstanbul

Açıldığı tarihler Beyoğlu’nun hatta İstanbul gece hayatının altın çağını yaşadığı dönemlerdi. Meşrutiyet caddesindeki Nu Pera, Anjelique gibi mekanlar çıtayı en üst seviyee çekerken, bölge yavaş yavaş üst düzey restoranlara hazırlanıyordu. 2005 yılında tarihi Mısır apartmanının terasında açılan 360 İstanbul’daki ilk şef restoranlarından birisi olarak bölgedeki yerini aldı. Şık tasarımı, şahane manzarası ve ses getiren etkinlikleriyle kısa zamanda popüler olan mekan, uzun soluklu olmayı da başaracaktı. Özellikle haftasonları yemek sonrası gece kulübüne dönüyor olması, eğlence ve yemeği bir arada isteyenler için 360’ı bir adım ön plana çıkarıyor. 360 İstanbul, kokteyl, sushi ve imza tabaklarıyla İstanbul’da şık restoran denilince ilk akla gelen mekanlardan.

360 İstanbul ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
Adres: Tomtom, İstiklal Cd. No:163 K: 8, İstiklal Cd., 34433 Beyoğlu
Telefon: (0533) 691 03 60
360

360 İstanbul

1924 İstanbul

Bir dönem düşünün ki devrimden kaçan Beyaz Ruslar’ın sığındığı bir şehir ve alıştıkları hayatlarına devam etmek için açtığı mekanlar. Bir restoran düşünün ki Agatha Christie’den, Greta Garbo’ya ziyaretçileri olan, 2. dünya savaşı sırasında Alman, Fransız casusuların takıldığı, hatta ülkenin kurucusu Atatürk’ün Müdavimi olduğu. İşte o restoran 1924 İstanbul şimdilerde dekorasyonundan, menüsüne misafirlilerlerine gastronomik bir müze atmosferi yaşatıyor. 1924 İstanbul, ilk olarak Turkuaz adıyla açılırken daha sonrasında bilinen adı Rejans ismiyle yoluna devam ediyor. 2011 yılında çeşitli sebepler ile kapanan mekan, 2016 senesine gelindiğinde ise yeniden hayat geçiriliyor. Dekorasyon ve menünün korunarak ufak tefek dokunuşlar ile elden geçirildiği restoran Rus, Kafkas ve Doğu Avrupa mutfağından örnekler sunuyor. 1924 Restoran’ın çok sayıda spesiyal tabağı olsa da, Dana Straganof, Tavuk Kioveski ve Buzlu limonlu Votka denemeden mekandan ayrılmayın.

1924 İstabul ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
1924 İstanbul Adres: Asmalı Mescit, Olivya Gç. 7-A, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 83 60
1924

1924 İstanbul

Ahali Teşvikiye

Şehrin en keyifli noktalarında artık açık mutfak ve canlı ateşin önemli yeri var. Modern Anadolu mutfağı da bir o kadar revaçta. 2016’dan beri Teşvikiye’de hizmet veren Ahali Teşvikiye, sevilen yemekleri ve romantik ortamı ile ön planda. Ahali Teşviki’nin bar şeklinde dizayn edilmiş mutfağı Tapas-barları hatırlatırken, en keyifli oturma alanı da burası olarak karşımıza çıkıyor. Restoranda birçok imza lezzet mevcut. Bunlar arasında Sardalya TacoKalamar Paprika ve Karides Katmer sunum ve lezzet anlamında dikkat çeken tabaklardan. Canlı ateşte pişenlerin ayrı bir öneme sahip olduğu restoranda, İzmir Süt Kuzu Kokoreç ve  Kuzu İncik denenmesi gerkenlerden. Ahali Teşvikiye, bar şeklindeki mutfağı, özel lezzetleri ve sıcak atmosferi ile özel bir deneyim vaat ediyor.

Ahali Teşvikiye ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
Ahali Teşvikiye Adres: Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. No:33, Teşvikiye/Şişli
Telefon: (0546) 202 44 50
ahali

Ahali Teşvikiye

Not: Ritz Carlton’ın giriş katında Ahali Teşvikiye’nin kardeş mekanı Veranda Pera, özellikle yemek ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir atmosfer sunuyor. Yolculuğuna Pera’da başlayan mekan, şehirdeki ilk modern meyhaneler arasında geliyor

Veranda Pera ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın
veranda

Veranda Pera

Aheste Pera

Ankete ismi yazılan mekanlar arasında Aheste Pera manzarası olmayan nadir mekanlardan. Manzarası yok dedik ama, Levantenlerin yaptığı binalardan birisinde olan mekanın oldukça etkileyici bir atmosferi var. Meşrutiyet caddesindeki Aheste Pera, yüksek tavanlı, tarihi binasında İstanbul’un ruhunu en iyi yansıtan mekanlardan. Coğrafyamızdaki mezeleri modern ve özgün bir yorumlama ile sunan Aheste Pera, set bir menü sunuyor. Mevsimsel tazeliğe göre değişen menünün yanına içkinizi seçiyorsunuz. Ayrıca mekanın başlangıç veya yemek sonrası içilebilecek keyifli kokteylleri de mevcut. (Aheste Pera yakın zamanda Michelin rehberine girdi)

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:107 D:F, 34430 Beyoğlu
Telefon: (0212) 243 26 33
Aheste Pera

Aheste Pera

Aşeka Karaköy

Karaköy’ün ara sokaklarında gezinirken, tarihi doku ile bütünleşen mekanları keşfetmek kuşkusuz çok keyifli. Ancak bu değerli alandaki nitelikli mekan sayısının artması oldukça önemli. Bu anlamda 2022 Nisan ayında açılan Aşeka, Karaköy’ün kültürel atmosferine uygun mekanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Aşeka Karaköy, tarihi binasında mevsimsel değişen bir menü ve imza kokteylleri ile karşımıza çıkıyor. Şef Ömer Akosman ve mutfak ekibi, farklı coğrafyalardan yemekleri özgün dokunuşlar ile sunuyor. Restoranın bahar 2023 menüsünde mevsime özel boğaz kalkanı kızarmış bebek enginar ile servis edilen Izgara Kuzu Sırt ve Kuru Dinlendirilmiş Ördek ön plana çıkan tabaklardan. Aşeka Karaköy, hoş bir atmosferde, özel bir yemek deneyimi için biçilmiş kaftan.

Aşeka Karaköy detaylı bilgi için tıklayın
Aşeka Karaköy Rezervasyon İçin Tıklayın
Aşeka Karaköy Adres: Müeyyedzade, Karanlık Fırın Sk. No:6, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0530) 339 83 78
aşeka

Aşeka Karaköy

Chef Mezze Arnavutköy

Açılalı sadece 1 yıl olan mekan, mini ankette adı en çok geçen mekanlardan birisi oldu doğrusu. Kısa zamanda oldukça sevildiği anlaşılan restoran, Chef Mezze’nin kurucusu Gazi Ateş tarafından açıldı. Meze ve ara sıcak ağılıklı mekan, gelenseksel yemekleri modern dokunuşlar ile sunuyor. Boğaz manzaralı mekan, eski Türkçe şarkılar ile başladığı akşamı, 80-90’lar Türkçe pop müzik ile finalize ediyor.

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cd no:64/2, 34354 Beşiktaş
Telefon: (0530) 067 50 42
chef mezze

Chef Mezze

Evelik Restaurant

Sıradaki mekanımız Balat’dan. Tarihi yapıları ve çok kültürlü yapısı ile bambaşka bir ruhu olan Balat, görülmesi gereken semtlerden. Ancak Balat ziyaretlerinde nitelikli mekan bulmak da bir hayli zor. Yakın zamanda açılan Evelik Restaurant ise sadece kendisi için bölgeyi ziyaret etmeye değecek mekanlardan. Patrikhanenin yanında yer alan Petrion Otelin terasında yer alan Evelik Restaurant, manzarası ve şef restoranı kimliğiyle dikkat çekiyor. Pazartesi hariç haftanın 6 gün açık olan restoran, modern Türk mutfağından örnekler sunuyor. Mutfağın başında şef Gökhan Çilak’ın olduğu Evelik, mevsimsel olarak değişen ve çoğu, yerinden temin edilen ürünlerden oluşan bir menüye sahip. Manzarası ve imza lezzetleri ile Evelik Restaurant, kutlama, grup yemeği ve özellikle özel bir date akşamı için ideal seçeneklerden.

Evelik Restaurant detaylı bilgi için tıklayın
Adres : Yavuz Sultan Selim, Dr. Sadık Ahmet Cd. No:15, 34083 Fatih/İstanbul
Telefon : (0536) 592 86 56

Evelik Restaurant

Frankie İstanbul

Yeme-içme dünyasında trendleri sıklıkla değişirken Karaköy’ün hayatımızdaki yeri Galataport’un açılmasıyla ayrı bir önem kazandı. Galataport içerisinde her kesime hitap eden restoranlar sunmakla beraber, özellikle Kabataş tarafından girilen bölümde yer alan nitelikli mekanları ile dikkat çekiyor Bu mekanlar arasında şehre son 10 yıl damgasını vuran Frankie İstanbul yeni tarzıyla yakın zamanda açıldı. Modern tasarımı ile dikkat çeken mekan, Akdeniz yemeklerinin, Asya pişirme teknikleri ve baharatları ile yorumlandığı Mediterrasian tarzda bir menü sunuyor. Frankie İstanbul, ziyaretçilerine, gastronomi ve nitelikli eğlencenin odak noktada olduğu bütünsel bir deneyim sunuyor. Manzarası, dinamik atmosferi, imza lezzetleri ve kokteylleri ile Frankie, İstanbul’un en iyi restoranları arasında yerini almış durumda

Frankie İstanbul Rezervasyon İçin Tıkla
Adres: Galataport İstanbul, O Blok Kat: 2 Teras, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 401 05 57
frankie

Frankie İstanbul

Karaköy Lokantası

İstanbul mekanı diyince Karaköy Lokantası her listeye garanti girer. Çünkü meyhane mutfağını, yemek kalitesini bozmadan, lokanta ortamınada veren yegane mekanlardandır Karaköy Lokantası. Zira çok nadiren görülen (maalesef) akşam rakı içilen yere öğle yemeğine gitme durumu bu mekanda görülür. Yeme-içme sektörümüzün en büyük sosyolojik temelli sorunu olan içki-yemek uyumu kuramama problemimiz, Karaköy Lokantası özelinde çözülmüştür. O sebeple manzarası olmamısına rağmen, yoğun rağbet görür. Üstelik yeni yerinde (Karaköy Novotelin altı) Karaköy Lokantası mekana özel kokteyllerin olduğu keyifli bir bara da sahip. (Karaköy Lokantası yakın zamanda Michelin rehberine girdi)

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cd. No:57, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 292 44 55
karaköy

Karaköy Lokantası

Loti liva

Hotel Villa Zurich içerisinde açılan Loti Liva Cihangir, şık atmosferi, teras dahil özel alanları ve sevilen lezzetleri ile dikkat çeken mekanlardan. Açıldığı tarihten itibaren mekan, şık tasarımı ve üst düzey servisi ile Cihangir’deki önemli bir açığı kapatmış durumda. Giriş bölümü şık bir restoran olarak tasarlananan Loti Liva, 7. katta gruplara uygun özel odalar ve 8. katta şahane manzaralı bir teras olarak hizmet veriyor. Haftanın her günü DJ olan mekanda Türkçe ve yabancı parçalarla enerjik bir restoran-bar atmosferi oluşuyor. Manzara severler için, mekanın teras katındaki rahat oturma gruplarında bir kokteyl almak ise ayrı bir keyif. Loti Liva Cihangir faklı motivasyonlara uygun alanları ile kutlama, yabancı misafir ağırlama ve özel yemekler ideal bir atmosfer sunuyor.

loti

Loti Liva Cihangir

Adres: Kılıçali Paşa, Akarsu Ykş. Sok. No:36, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0530) 139 62 90

Mikla

Türkiye’de fine dining denince akla ilk gelen restoran olan Mikla, özellikle yabancıların gözbebeği olmuş mekanlardan. Dünyanın en iyi restoranları listesinde 50. sıralarda dolaşan Mikla, misafirlerine set bir bir tadım menüsü sunuyor. İş yemeklerinin ve romantik buluşmaların 1 numaralı adreslerinden olan Mikla yaz aylarında açtığı oldukça keyifli de bir Teras bara sahip. Şef Mehmet Gürz’ün The Marmara otelin en üst katındaki restoranı, Anadolu mutfağını modern mutfak teknikleriyle yorumlayan, iddalı bir menüye sahip. Michelin yıldızı bir gün Türkiye’de verilecekse eğer, ilk adaylardan olcağı kesin olan restoran, 2020 yazında tadım menüsünü kişi başı 490 TL (içki hariç) fiyat ile sunuyor. Şık restoranın teras katı ise özellikle yaz aylarında manzarası, müzikleri ve kokteylleri ile şehrin en iyi teras-barlarından. (Mikla yakın zamanda Michelin yıldızı aldı)

Adres: Asmalı Mescit, The Marmara Pera, Meşrutiyet Cd. No:15, 34430 Beyoğlu
Telefon: (0212) 293 56 56

mikla

Madhu’s İstanbul

İngiliz kraliyet ailenin Hint mutfağı anlamında seçimi olan Madhu’s, 29 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Swissôtel The Bosphorus’da yerini almıştı. Etkileyici sunumları, görkemli dekorasyonu ve imza lezzetleri ile restoran görülmesi gereken İstanbul mekanlarından. Hint mutfağı üzerine özel bir fine dining deneyimi sunan Madhu’s özel geceler, date akşamları ve kutlamalar için ideal bir atmosfer sunuyor. Ödüllü şefin, geleneksel baharatlar ve özel dokunuşlar ile oluşturduğu menüde, Masaledar, Tavuk Masala, Punjabi Samosas (Hint böreği) gibi birçok imza tabak mevcut. Bu arada Madhus’s İstanbul içerisinde Türkiye’nin en büyük ‘humidor’ dolabının olduğu bir puro & digestive odası da mevcut.

Madhu’s Rezervasyon İçin Tıkla
Adres: Vişnezade, Acısu Sokaği No:19, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0549) 326 80 05
madhus

Madhu’s İstanbul

Mürver Karaköy

2017 yaz sezonunda Karaköy Novo Otelin terasında açılan Mürver, iyi yemek, manzara ve şık atmosfer altın üçlüsünü tamamlayan mekanlardan. Türk mutfağından oldukça fazla sayıda mezenin sunulduğu mekan, mutfakta kullandığı ürünlerin çoğunu yerinden temin ediyor. Açık mutfağında kömür ateşinde pişiren sakatat ve etler ise, restoranın spesiyalleri. Mürver’in Boydan boya uzanan terası ise akşamüstü tarihi yarımadaya karşı içkiye gitmek için ideal. Mürver 4 sene önce açılmasına rağmen “İstanbul en iyi mekanlar” denince ilk sırada gelenlerdendir. (Mürver yakın zamanda Michelin rehberine girdi)

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Caddesi No:57-59, 34425 Beyoğlu
Telefon: (0212) 372 07 50

mürver

Ouzo Kalamış

Şehrin en güzel manzaralı teraslarında yer alan restoranlar artık iyi yemek ve eğlenceyi, bir arada sunmaya gayret ediyor. Bu tarzın anadolu yakasındaki en güçlü temsilcilerinden birisi de Wyhndam Kalamış’ın terasında yer alan Ouza kuşkusuz. Kalamış Marina üzerinden olağanüstü bir manzaraya sahip mekan Ege ve Akdeniz mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Restoran, klasik mezeler, mevsim balıkları, Ege ahtapotu ve kalamarı gibi geleneksel balıkçı lezzetlerinin yanısıra, Porto Şarabı Soslu Kydonia gib batı mutfağından lezzetler de mevcut. Ouza Kalamış, etkileyici manzarası, imza lezzetleri ve önemli isimleri ağırladığı sahnesi ile bölgenin alternatifsiz mekanı konumunda.

Ouzo Kalamış ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
Ouzo Roof Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No:38, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 400 00 30

ouzo

Pandeli Mısır Çarşısı

Tarihi İstanbul mekanı Pandeli bir süre kapalı kaldıktan sonra geçen sene açıldı. Atatürk’ün restoranı olarak bilinen Mısır çarşısındaki burum buram tarih kokan mekanın hikayesini okumak için buraya tıklayabilirisiniz İstanbul’un simge mekanlarından olan Pandeli, Dönerden, Hünkar beğendiye mutfağımızın ön palan çıkan lezzetlerini tatmak için ideal bir lokanta. Aynı zamanda Mısır çarşısının ve bölgenin tarihi dokusu içerisinde, İstanbul’da bir turist gibi hissetmek için Pandeli ziyaret edilmeli. Mısır Çarşısında yer alan Pandeli yurt dışından gelen yabancı misafilerinizi ağırlamak için de ideal bir esçim olacaktır. (Pandeli yakın zamanda Michelin rehberine girdi)

Adres: Mısır Çarşısı No: 1, 34110 Fatih
Telefon: (0212) 527 39 09
pandelli

Pandelli

Serica Restaurant

İstanbul en iyi mekanlar deyince ilk akla gelen tarz, manzaralı fine dining restoranlar oluyor kuşkusuz. Hele birde tarihi yarım ada manzarası olanlar bir çırpıda aralarından sıyrılıyor. Levanten mimarimin en tipik örneklerinin görüldüğü Pera bölgesi, şehrin çok kültürlü yapısını en iyi temsil eden bölgelerden. Bu bölgedeki binaların üzerinde yer alan az sayıdaki teras mekan ise, en değerli adresler arasında geliyor. Bunlar arasında görkemli binasıyla dikkat çeken The Bank Hotel’in içerisinde açılan Serica Restaurant, nitelikli mutfağı, şık atmosferi ve şahane manzarasıyla dikkat çekenlerden. İpekyolu uygarlıklarının yeme-içme alışkanlıklarından esinlenilen Serica’nın mutfağında, canlı ateşten çıkan lezzetler başrolde. Fine dining restoranda4 aşamadan oluşan 2 farklı tadım menüsü sunuluyor.

Serica Restaurant ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
Adres: Azapkapı, Bankalar Cd. 5/1 D:Karaköy, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 283 00 55
serica

Serica Restaurant

Simone İstanbul

Asmalı Mescit büyülü atmosferinde yıllarca önemli mekanlara ev sahipliği yaparken, popülerliğini de her zaman koruyor. Son zamanlarda ise bölgenin favori mekanları teraslarda açılmakta. Yakın zamanda bölgede açılan Ruz Hotel’in terası da oldukça keyifli bir mekana ev sahipliği yapıyor. Şef-ortak Sinan Kızıklı’nın mutfağın başında olduğu Simone, ortaya paylaşıma uygun özel lezzetler sunuyor. Menüdeki, Kıtır Patlıcan (80 TL), Tarama (95 TL), Bottargalı Spagetti (150 TL) bazı ön plana çıkan tabaklardan. Her açıdan farklı bir İstanbul silüeti gören Simone İstanbul, imza kokteylleri ile akşamüstü saatleri oldukça hareketli. Bazı günler DJ etkinlikler de ev sahipliği yapan mekana, bu aralara popüler olduğu da göz önüne alarak rezervasyon yaparak gitmekte fayda var.

Simone İstanbul ile ilgili detaylı bilgi için tıkla
Adres : Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. no 6, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0539) 412 88 28
simone

Simone İstanbul

Sunset Ulus

20 seneyi aşık süredir açık olan ve şık restoran denilince belkide ilk sırada akla gelen Sunset, İstanbul’un simge mekanlarından birisi olarak listeye giriyor.  Sunset, yabancı misafir ağırlamada, iş toplantısında veya özel günlerde bir çırpıda akla gelen mekanlardan birisi kuşkusuz. Şahane manzarası, üst düzey servisi, zengin şarap kavı ve kabul görmüş yemekleri ile mekan klasikleşme yolunda gidiyor. Son yıllarda Sunset’in bar bölümü de ilerleyen saatlerde kulüp atmosferine dönüyor. (Sunset  yakın zamanda Michelin servis ödülü aldı)

Adres: Kuruçeşme Mahallesi Ulus Park, Yol Sokağı No:2, 34345 Beşiktaş
Telefon: (0212) 287 03 57
sunset

Sunset

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum

  • Pandemi nedeniyle gidemediğimiz ah o güzel mekanlar! Umarım en yakın zamanda normale döner ve artık buraları keşfedebiliriz.