Kapanan Mekanlar

Gezi İstanbul Kuruçeşme (Kapandı)

IMG 7766 scaled - Gezi İstanbul Kuruçeşme (Kapandı)

Arnavutköy ve Yeniköy’den sonra Kuruçeşme de yeni mekanları ile zaman geçirmek için tercih edilen merkezlerinden birisi haline geldi. Alaf, Scatola, Cotto Bosforo Kuruçeşme gibi farklı farklı çeşitte mekana ev sahipliği yapan Kuruçeşme’de Taksim’den bildiğimiz, gerçekten klasiklerden biri olan Gezi İstanbul’un da bir şubesi var artık.

IMG 7762 scaled - Gezi İstanbul Kuruçeşme (Kapandı)

Kuruçeşme’de Eski Dolap Sokak’ta bulunan Gezi İstanbul Kuruçeşme, tüm sokağı kaplayan ferah dış alanı, her yanında ilgi çekici resimlerin ve geniş bir bar kısmının bulunduğu iç alan ve Taksim’den alışık olduğumuz şık atmoferi ile özellikle yaz günlerinde çokça tercih edilecek gibi görünüyor. Gezi İstanbul, Taksim’de Atatürk Kültür Merkezi’nin hemen yanında bulunan şubesinde senelerdir yüksek standlarda hizmet vermekte olup, şık ortamı ve lezzetli yemek/patisserie ürünleri ile tercih edilmişti. Son yıllarda yeni dekorasyonuyla Gezi İstanbul Brasserie konsepti altında İstanbul Taksim ve Larus Palas girişindeki Göktürk şubelerinde de hizmet veren Gezi İstanbul’da dünya mutfağı ile gelenekseli harmanlayan, tazeliği de önemseyen bir mutfak hakim.

IMG 7766 scaled - Gezi İstanbul Kuruçeşme (Kapandı)

Kuruçeşme şubelerinde de aynı anlayışla ilerleyen Gezi İstanbul’un bu şubesinin en güzel yanlarından biri de daha büyük kalabalıkları ağırlayacak denli geniş bir alana sahip olması. Sahile yakın konumunun da avantaj sağladığı Gezi İstanbul Kuruçeşme’de kalabalık, içkili kutlamalar da yapılabilir bana göre. Peki menüsünde neler var biraz bahsedelim. Öğlen menüsünde Öncelikle menüye, leziz başlangıçlarla giriş yapılıyor. Izgara İstiridye Mantarı (120 TL), Tavuk Ciğer Pate (110 TL) ve Karides Tostada (180 TL) tercih edilebilecek arasında. Sonrasında makarna&risottolar, sağlıklı kaseler, tartine, burger, wrap ve salatalar tercih edilebilir. Ben illaki ana yemek denemek isterim diyenlerdenseniz, özellikle kavrulmuş badem, sote havuç ve biber ile hazırlanan Tavuk Paillard (180 TL) ve Gezi Kebap (260 TL) ilgi çekici. Bu arada, hafta içi her gün 09:00 – 00:00 ve haftasonu 08:00 – 00:00 saatleri arasında açık olan mekanda yumurtalardan oluşan kahvaltı menüsü de bulunuyor. Uzun bir Kuruçeşme sahil yürüyüşü sonrası Scrambled Egg, Eggs Benedict, Avokado Tartine gibi çeşitler tercih edilebilir. Ayrıca Gezi İstanbul Kuruçeşme’nin tatlılarına da mutlaka yer bırakmanızı öneririm. Özellikle çikolataları o kadar başarılı ki, benim gibi çikolata sevmeyen birini bile bu fikrinden vazgeçirebilir!

IMG 7760 1 scaled - Gezi İstanbul Kuruçeşme (Kapandı)

Adres : Kuruçeşme Mahallesi, Eski Dolap Sk. NO:18/A, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon :  (0212) 919 00 33

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.