Kapanan Mekanlar

People Taksim (Kapandı)

Tayfun Topal’ın başında olduğu Jüpiter grubu  Hazine Cihangir’den sonra şehirdeki ikinci canlı müzik mekanı olan People İstanbul’u 2017 sonbaharında açmıştı. Ceylan Inter Continantel otelin girişindendeki eski Flamingo’nun yerine açılan mekan, modern gazino tarzı ile uzun süreden beri gece hayatına yapılan en önemli yatırımlardan biriydi. People Taksim, çıkan sanatçı profili, konforlu ortamı ve yemek düzeniyle, tabiri caizse Hazine’nin abisi gibi tasvir edilebilir. Geçen 2 senenin ardından yemekli gece kulübü People İstanbul’un, 2019 sonbaharına nasıl bir program ile gireceği merak ediliyor. Zira Bodrum’daki yazlık People’da haftalık program sayısı en son haftada 3 güne kadar düşmüştü. Bu anlamda mekanın yeni sezonda ne yenilikler sunacağı, popülaritesini koruma anlamında belirleyici olacak.

People İstanbul’da 2019-2020 sezonu 27 Eylül Cuma akşamı

Derya Uluğ sahnesi ile açılıyor

People Taksim

People Taksim

Ne yenir, Ne içilir?

People Taksim’in yemek, fix bir fiyat ile seçmeli bir menüden oluşurken, içecek A la carte seçime bağlı tutulmuş. İçkinin özellikle sınırsız verildiği fix menülerde, servis edilen içki kalitesi düşük olabiliyor. Bir de sınırsız içki veren mekanlar, tüketim fazla olmasın diye geceyi erken bitirebiliyor. People’ın Geniş menüsünden salata, başlangıç, ana yemek ve tatlı olarak seçim yapılıyor. Akdeniz ile Türk mutfağından seçmelerden oluşan zengin menü, damak tadımıza hitap edecek şekilde derlenmiş.

People menü

People Menü

Aşağıda ve yukarıda gördüğünüz üzere menüde Steak Tartar’da var, Ali Nazik’de. Jüpiter grup hem dünya mutfağı (Grey, Hazine) hem de Türk mutfağı (Nezih Kebap, Del mare balık) üzerine tecrübeli. Şahsen ben içeceğim içkiye göre menüyü belirlerdim. Bu anlamda rakı içilecekse, mücverinden, kebabına uygun yemekler, şarap tercih edilecekse dünya mutfağından seçmeler ile ilerlenebilir. Zira mekanın mekanın odun fırınından hem tırnak pide, hem de pizza çıkıyor. Ama bence menünün en çok ön plana çıkan bölümü “ağır pişenler” gurubu ki bu anlamda en iddialı deneyimi bu bölüm vaat ediyor.

People menü

People Menü

Ne zaman gidilir?

People’a ne zaman gidileceğini belirleyecek en önemli unsur sanırım çıkacak sanatçının seçimine bağlı olacaktır. Zira canlı müzik programı hariç diğer konular sabit. Müzik programı gece 10:30 da başlıyor 02:00-02:30 civarına kadar devam ediyor. People Taksim’de Pazar hariç her gün program var. Akşam yemeği için 8:30, bar için 10:30 sonrası ideal zamanlar. Bu arada enteresandır, gece hayatında ölü gün olarak bilinen Pazartesi günleri Mehmet Erdem programının çok tutması sebebi ile mekanda yer bulması oldukça zor. (2019 sezonunda Mehmet Erdem Perşembe gününe takvimlenmiş durumda))

People Taksim

2019-2020 People Canlı Müzik programı

Perşembe: Mehmet Erdem

Cuma: Deniz Seki

Cumartesi: Değişken


Ne giyilir?

People Taksim, iddialı dekora sahip bir mekan. Şık mermer ile döşenmiş zemin, bolca kullanılmış prinç ve altın renkler, mekana modern klasik bir hava katmış. Bu havaya uygun olacak şekilde, yemekli oturma düzenini de hesaba katarak, iddialı-şık giyim tarzı mekan uygun olacaktır. People’ın erkek misafirleri arasında takım elbise veya tek ceket de, bu sene oldukça fazla görüleceğe benzer.

People

Cenk Eren Programından

Kim kim gidilir?

People Taksim, sloganında belirttiği üzere food-drink-music, lezzet, müzik ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Bu anlamda kutlamaya yönelik özel geceler için mekan rahatlıkla tercih edilebilir. Sevdiğiniz sanatçıya göre ufak arkadaş grupları ile program için de People, ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca yine sanatçıya göre, bekarlığa veda grupları da bu sene mekana ilgi gösterecek gibi gözüküyor.

People Taksim

Ne kadar ödenir? (Güncelleme 20.09.2019)

People Taksim’de yemek fix bir fiyat olarak veriliyor. Menünün fiyatı, içecek hariç 380 TL. Eğer menünün yanında alkollü içki tüketilecekse, kişi başı 500 TL üzeri bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek. Seçilecek içki türünün ve markasının hesabı belirleyeceği mekanda, tam hakkıyla eğlence için, bahşişi falan da hesaba katarsak, tünelin ucunda şöyle kişi başı bir 700 TL görülüyor. Yemek sorası bara gidilmesi halinde ise, müzik ücreti olarak kişi başı barda 150 TL, masada 200 TL (içki dahil değil) hesaba yansıtılıyor. People’da içki fiyatları ise 80-100 TL civarı.


People Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, Asker Ocağı Cd. No:1, 34437 Beyoğlu (Ceylan Otel)
People Telefon: (0535) 620 8787
Mekana misafir olduysanız eğer, deneyimlerinizi yorum olarak paylaşın lütfen.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar

  • Dün gece bu mekandaydık. Mekan küçük olmasına rağmen dekorasyonu, hizmeti ile bence oldukça kaliteliydi ama müzik için ayni şeyi söyleyemeyeceğim. Mehmet Erdem beyefendi vardı bizim gittiğimiz gece ama sahnede varmıydı yokmuydu ayırt etmek mümkün değildi. tonmaister, bas ve eco’yu sonuna kadar açmış ve ses diye birşey duyulmuyordu. Güçlü sahne performansı demek güçlü eco ve güçlü bas vermek diye algılıyoruz herhalde. Mekanın bence en büyük eksisi buydu. Müzisyen orkestra grubu kaliteliydi ama tanınmış bir şarkıcı için ben vasat buldum. Son olarak kapalı mekanlarda insan sağlığı için bu kadar yüksek sesli müzik konusunu bir kez daha gözden geçirmek lazım.

  • Merhabalar deniz sekinin programına gittik biraz eğlendik ama fiyatlar aşırı derecede uçuk 1 -) 3 kiş için 450 tl müzik dinleme buna okey
    2-) şarkıvıya şanpanya söyleme 200 tl bu da okey
    4 kadeh rakı 4 tane votka redbul bir tane redbul bir adet seksonthe bich bir meyve tabağı bunlar için ödediğimiz rakam ise ikibin elli tl bence çok aşırı pahalı bir mekan . Bir daha gidermiyim asla. Bu paraların yarı fiyatına daha güzel yerlerde daha güzel birşekilde eğlenebilirsiniz . Tavsiye etmiyorum.

    • Selam, özellikle saydığınız içki adetleri ile ödedeğiniz 2.000 TL’yi bağdaştırma da zorlanıyorum. Mekanların fiyatlamaları daha şeffaf olmalı.