Beyoğlu-Karaköy GECE KULÜBÜ Karma Dünya POPÜLER

Gece Hayatının Ağır Abisi People Taksim

Written by Bora Sarısu


#gece kulübü #popüler

Tayfun Topal’ın başında olduğu şu Jüpiter grup işi hakikaten iyi biliyor. Geçen seneye damgasını vuran Hazine Cihangir’de butik canlı müzik konseptine olan ilgiyi gören grup, bu seneye bomba gibi bir mekan hazırlamışlar. Ceylan inter Continantel otelin girişinde Flamingo’nun eski yerine açılan Mekan, modern gazino tarzı ile uzun süreden beri gece hayatına yapılan en önemli yatırım durumunda. People Taksim, çıkan sanatçılar, arttırılmış konfor düzeyi ve gece boyunca devam eden oturma düzeniyle, tabiri caizse Hazine’nin abisi gibi olmuş. Görünüşe göre de bu sene gece hayatı, Cihangir ve Taksim’deki 2 mekan arasında mekik dokunarak geçirilecek gibi gözüküyor.

People İstanbul, Yaz sezonunu Bodrum’da geçirecek. Detaylı bilgi için tıklayın.

People Taksim

People Taksim

Ne yenir, Ne içilir?

People Taksim’in en güzel taraflarından biri yemek, fix fiyat-seçmeli bir menüden oluşurken, içecek A la carte seçime bağlı tutulmuş. İçkinin özellikle sınırsız verildiği fix menülerde, servis edilen içki kalitesi düşük olabiliyor. Bir de sınırsız içki veren mekanlar, tüketim fazla olmasın diye geceyi erken bitirebiliyor. People’ın Geniş menüsünden salata, başlangıç, ana yemek ve tatlı olarak seçim yapılıyor. Akdeniz ile Türk mutfağından seçmelerden oluşan zengin menü, damak tadımıza hitap edecek şekilde derlenmiş.

People menü

People Menü

Aşağıda ve yukarıda gördüğünüz üzere menüde Steak Tartar’da var, Ali Nazik’de. Jüpiter grup hem dünya mutfağı (Grey, Hazine) hem de Türk mutfağı (Nezih Kebap, Del mare balık) üzerine tecrübeli. Şahsen ben içeceğim içkiye göre menüyü belirlerdim. Bu anlamda rakı içilecekse, mücverinden, kebabına uygun yemekler, şarap tercih edilecekse dünya mutfağından seçmeler ile ilerlenebilir. Zira mekanın mekanın odun fırınından hem tırnak pide, hem de pizza çıkıyor. Ama bence menünün en çok ön plana çıkan bölümü “ağır pişenler” gurubu ki bu anlamda en iddialı deneyimi bu bölüm vaat ediyor.

People menü

People Menü

Ne zaman gidilir?

People’a ne zaman gidileceğini belirleyecek en önemli unsur sanırım çıkacak sanatçının seçimine bağlı olacaktır. Zira canlı müzik programı hariç diğer konular sabit. Müzik programı gece 10:30 da başlıyor 02:00-02:30 civarına kadar devam ediyor. People Taksim’de Pazar hariç her gün program var. Akşam yemeği için 8:30, bar için 10:30 sonrası ideal zamanlar. Bu arada entersandır, gece hayatında ölü gün olarak bilinen Pazartesi günleri Mehmet Erdem programının çok tutması sebebi ile mekanda yer bulması oldukça zor.

People Taksim

People Canlı Müzik program

Pazartesi: Mehmet Erdem

Salı: Deniz Seki

Çarşamba: Berkay

Perşembe: Cenk Eren

Cuma: Barboros

Cumartesi: Selen Servi


Ne giyilir?

People Taksim, iddialı dekora sahip bir mekan. Şık mermer ile döşenmiş zemin, bolca kullanılmış prinç ve altın renkler, mekana modern klasik bir hava katmış. Bu havaya uygun olacak şekilde, yemekli oturma düzenini de hesaba katarak, iddialı-şık giyim tarzı mekan uygun olacaktır. People’ın erkek misafirleri arasında takım elbise veya tek ceket de, bu sene oldukça fazla görüleceğe benzer.

People

Cenk Eren Programından

Kim kim gidilir?

People Taksim, sloganında belirttiği üzere food-drink-music, lezzet, müzik ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Bu anlamda kutlamaya yönelik özel geceler için mekan rahatlıkla tercih edilebilir. Sevdiğiniz sanatçıya göre ufak arkadaş grupları ile program için de People, ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca yine sanatçıya göre, bekarlığa veda grupları da bu sene mekana ilgi gösterecek gibi gözüküyor.

People Taksim

Ne kadar ödenir?

People Taksim’de yemek fix bir fiyat olarak veriliyor. Menünün fiyatı, içecek hariç 280 TL. Eğer menünün yanında alkollü içki tüketilecekse, kişi başı 400 TL üzeri bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek. Seçilecek içki türünün ve markasının hesabı belirleyeceği mekanda, tam hakkıyla eğlence için, bahşişi falan da hesaba katarsak, tünelin ucunda şöyle kişi başı bir 500 TL görülüyor. Yemek sorası bara gidilmesi halinde ise, müzik ücreti olarak kişi başı 100 TL hesaba yansıtılıyor. People’da içki fiyatları ise 50-60 TL civarı.


People Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, Asker Ocağı Cd. No:1, 34437 Beyoğlu (Ceylan Otel)
People Telefon: (0212) 230 00 73
Mekana misafir olduysanız eğer, deneyimlerinizi yorum olarak paylaşın lütfen.

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.