Beyoğlu-Karaköy Fine Dining Modern Türk Mutfağı

Serica Restaurant

serica

İstanbul’da karşı taraf anlamında gelen Pera şehrin çok kültürlü yapısını en iyi temsil eden bölgelerden. Levanten mimarinin en tipik örneklerinin görüldüğü Meşrutiyet caddesi ve Bankalar Caddesinde sadece yürümek bile İstanbul’da yapılabilecek en keyifli aktivitelerinden. Bu bölgedeki binaların üzerinde yer alan az sayıdaki teras mekan ise, en değerli adresler arasında geliyor. Bunlar arasında görkemli binasıyla dikkat çeken The Bank Hotel’in içerisinde açılan Serica Restaurant, nitelikli mutfağı, şık atmosferi ve şahane manzarasıyla dikkat çekenlerden.

serica

Serica Restaurant’ın menüsü oluştururken farklı kültürlerin beşiği olan bu coğrafyanın köklerinden ilham alınmış. Tasarımında ahşap, bakır ve mermer gibi doğal materyallerin ana unsur olduğu restoranda, el yapımı tabaklar kullanılıyor. Açık mutfak ve bar bölümü ile bütünleşen restoranın salonu ise, manzaranın odak noktada olduğu, şık ve konforlu oturma alanlarından oluşturulmuş. Mutfağın başında Şef Yiğit Alıcıoğlu’nun olduğu restoran, mevsimsel tazeliğe görse değişen bir menü sunuyor. Menüde Ege’den, zengin Karadeniz’e, İç Anadolu’dan, renkli Güneydoğu’ya izler görmek mümkün.

serica

Bankalar caddesi üzerinde yer alan fine dining restoran tabakların dokusunu çiftçiden, rengini topraktan, tadını şefin metodlarından alan kültürel bir zenginlik sunuyor. Bu dönemin menüsünün başlangıçlardan Tabule Tartar, Marine Dana Eti, Antep Bulguru, Kuzu Kulağı ve Izgara Pastırmalı Minekop Şiş, Roka, Ceviz Tarator denenmesi gerekenlerden. Ana yemeklerden ise Dana Kol Çökertme Kebabı ve piyaz krema ve şeker fasulyeli Izgara Ahtapot, dikkat çeken tabaklardan. Yemeğin finalinde ise Lavantalı Dondurma ile sunulan Karamel Cevizli Kadayıf veya fındık krokan ve kurabiye dondurma buffalo ile sunulan Manda Sütü Kazandibi tercih edilebilir.

serica

Tandır Fırınında Pişen Ekmekler

Serica’da a la Carte menünün yanısıra bir de tadım menüsü sunulmakta. İmza tabakları bu menünün detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Rezervasyonla gitmenin faydalı olacağı Serica’da, akşama imza kokteyller ile başlamak da oldukça keyifli. Galata’nın büyülü atmosferinde Serica Restaurant misafirlerine, gastronomik bir deneyim vaat ediyor. Serica Restaurant Pazartesi hariç haftanın 6 günü 18:30-00:00 arası hizmet vermekte.

On-line rezervasyon için tıkla
Adres: Azapkapı, Bankalar Cd. 5/1 D:Karaköy, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 283 00 55

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.