Beyoğlu-Karaköy GECE KULÜBÜ

Hazine Cihangir

#gece kulübü #karma dünya #brasserie-bar

Leyla ve Mona gibi oldukça popüler mekanlara ev sahipliği yapan adres, yenilerde Hazine Cihangir olarak gece hayatındaki yerini aldı. Eğlenmeyi seven Cihangir insanının hemen ilgi odağı haline gelen mekanın atmosferi, şık ve bohem unsurlar harmanlanarak oluşturulmuş. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, gün boyu yemek ve kahve servisi verirken, en hareketli saatlerini akşam yemeği ve devamında her gece yapılan canlı müzik performansı sırasında yaşıyor. Hazine Cihangir, mekanın müdavimlerinden olan yazar Ahmet Hakan‘ın köşe yazısı sonrası popülerliğini daha da arttırıp, an itibarı ile gece hayatının en hit mekanı durumuna geldi diyebiliriz.

Hazine Cihangir 2018-2019 sezonunu 14 Eylül Cuma gecesi açıyor.


Hazine Cihangir

Hazine Cihangir, gecenin yeni adresi

Yeni Trend Butik Canlı Müzik

2000 öncesi canlı müzik piyasası belkide Etiler mekanlarında en parlak dönemini yaşamıştı. Sonrasında değişen hayat şartları ve eğlence alışkınlıkları ile birlikte gece daha erken saatlere çekildi. Gece hayatının değişen yapısında canlı müzik mekanlar, başarılı örnekleri Frankie, Gizli kalsın gibi daha ufak ve butik tarzda açılmaya başlandı. Hazine Cihangir de bu anlamda “Fine Dining” restorandan, canlı performans butik gece kulübüne dönüşen konsepti ile başarılı bir uygulama olarak göze çarpıyor. Gündüzden başlayıp, geceye doğru ivmelenen mekan konseptinin de en başarılı uygulaması olan Bebek Lucca’nın, bu konuda bir çok mekana ilham verdiğini burada belirtmek lazım.

Hazine Cİhangir

Hazine Cihangir Program

Menüsü dünya mutfağı üzerine kurulu olan Hazine Cihangir’de ana yemekler 60-80 TL arası, içkiler ise 60 TL civarı. Akşam yemeğinin adından masaların kaldırılıp, stant düzenine geçildiği mekanda, her gece farklı bir grup sahne alıyor. Mekana yemek sonrası gidilmesi durumunda barda yer bulmanız halinde, eski adı Kons olan kişi başı 50 TL lik müzik ücreti hesaba yansıtılıyor. Bar da yer yoksa veya stant istemeniz halinde 4 kişiye kadar 1 şişe, 4 kişi sonrası 2 şişe açmanız gerekiyor. (Şişe fiyatı 900 TL) Canlı müziğin başlama saati ise hafta içi 11:30, hafta sonu ise 12:30.


Hazine Cihangir Canlı müzik program:

Pazartesi: Özay Bakır

Salı: Şimal

Çarşamba: Özay Bakır

Perşembe: Yol procekt

Cuma: Şimal

Cumartesi: Özay Bakır

Pazar: Yol Project

Hazine, Gündüz saatlerinden itibaren hareketli

Hazine, Gündüz saatlerinden itibaren hareketli

Hazine Cihangir Adres: Cihangir Mahallesi, Akarsu Caddesi, No 36/A, Beyoğlu, İstanbul Telefon: (0212) 243 21 48

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.