Kapanan Mekanlar

Take A Seat Akmerkez (kapandı)

Güncelleme. Mekan Kapandı. 01.03.2019

Akmerkez’in yeme-içme de güçlü rakipleri Kanyon ve Zorlu Center ile olan yarışında yaptığı son hamle, yemek katında açılan Take A seat oldu. Bünyesinde 7 farklı  yeme-içme alternatifi bulanan işletmenin, keyifli bir de teras bölümü mevcut. Gün içi, öğle yemeği, kahve ve ara öğünler için uğranabilecek mekanın, akşam için en iddialı alanı hoş atmosferi ile Chet Bistro diyebiliriz. Akmerkez’e Alışverişe ve sinemaya gelen konuklar için iyi bir yeme-içme alternatifi olacak gibi gözüken Take A Seat’in kendi müdavim kitlesini yaratıp yaratamayacağı ileri ki günlerde kendini belli edecek.

Take a seat akmerkez

Village Juice & Salad

Detoks meyve ve sebze suları , farklı soslar ve taze filizlerden oluşturulabilecek salataları ile Village Juice & Salad Bar, Take A seat’in olaya sağlık tarafından bakan misafirlerine hitap ediyor.

Village Take a seat

Village, Take A Seat

Meal Tray

Meal tray, Take A seat’in özellikle pişirme tekniği açısından ön plana çıkan bölümü durumunda. Yüksek buhar basıncı ile 90 saniyede pişirilen yemekler besin değerini önemli ölçüde koruyorlar. Meal Tray, özellikle öğle yemeği için mekanın en hareketli bölümü diyebiliriz.

Village, Take A Seat

Village, Take A Seat

Filozofi

Hızla açılan butik kahveciler ve üçüncü dalgacılar ile beraber hızla gelişen kahve kültürü Take A seat tarafından da dikkate alınmış ve Filozofi, “nitelikli kahve ” sloganı ile mekana konumlandırılmış. Filozofi, yemek sonrası, sinema öncesi, alış veriş arası kahve içmeye gelen misafirlerine hizmet verirken, geniş oturma alanına toplantı ve çalışma için gelen kişiler de gözden kaçmıyor.


Filozofi, Take A Seat

Filozofi, Take A Seat

Chet Bistro

Chet Bistro, Take A Seat’in içerisindeki yeme-içme alanları arasında atmosferi ve servisi ile ön plana çıkan, daha çok da akşam yemekleri için tercih edilen bölümü durumunda. Mekanın hemen dışına kurulan barı da iyi değerlendirilebilirse, Akmerkez’de ki bar ihtiyacını önemli ölçüde giderebilir.

Chet Bistro, Take A Seat

Chet Bistro, Take A Seat

Papa Forni

Pizza, ekmek ve pastane ürünleri ile Papa Forni, Take A Seat’in hamur işleri ile ilgili bölümü olarak hizmet verecek. Ayrıca Papa Forni’nin ekşi mayadan yaptığı ekmeklerden sandviç yaptırmak da mümkün olacak.

Papa Forni, Take A Seat

Papa Forni, Take A Seat

Take Me Home

Take me home, işletmedeki restoranların yaptığı bazı ürünlerin paketlenmiş halinin, dışarıda tüketim amaçlı sunulduğu mini market durumunda. Sunumun oldukça ön plana çıktığı market de, tasarım ürünler de bulmak mümkün.


Take Me Home

Take Me Home

Fine Kids

Take A Seat, kurgulanırken çocuklar da unutulmamış. Bu alanda çocuklar için dizayn edilmiş özel menüler, eğitici workshoplar verilirken, doğum günü aktiviteleri de organize ediliyor.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.