Müdavimlist

Göktürk Mekanlar

lokanta

Göktürk’te yaşamın oturması ve lüks evlerin sayısının artması sosyal hayatın da gelişmesine sebep olmuş durumda. Bu durum da tabiki bölgede mekan hareketliliğinin oluşması kaçınılmaz oluyor. 2000’lerin başında civarda yer alan birkaç otantik mekanın yerini, nitelikli (içlerinde Michelin Guide’a giren bile var) restoranlara bıraktığı görülüyor. Bu anlamda aşağıda Göktürk mekanlar deyinice akla ilk gelenleri sıraladık.

göktürk

Sup Göktürk

Bölgede  2023 yazında çılan Sup Göktürk, şef restoranı kimliğiyle en iddalı mekanlar arasında geliyor. Şef Emre Şeniğne tarafından açılan restoran Modern Türk mutfağı üzerine bir menü sunmakta. Sade ve şık bir atmosferi olan restoran, menüsüne göre de oldukça makul fiyatlara sahip. Birçok ürünün yerinden temin edildiği restoranda başlangıç olarak meyhane mutfağından lezzetler şefin yorumlarıyla sunuluyor. Ana yemekler de ise canlı ve ağır ateşten çıkan et balıklar baş rolde. Sup Göktürk’te akşama bir kokteylle başlamak oldukça keyifliyken, mekan grup kapamaları ve kutlamalar için de ideal bir atmosfer sunuyor.

sup

Sup Göktürk

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi İstanbul Caddesi, Üç Sitesi No:26, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0212) 809 84 48

Arcadia Balıkçı

Adını içerisinde bulunduğu pasajdan alan Arcadia Balıkçı, Göktürk’lüler tarafından Balıkçı diye anılıyor. Akşamüstü saatleri itibarı ile dolmaya başlayan mekan, semtin balıkçısı kimliği ile en çok ilgi görenlerden. Geniş bir meze seçeneği sunan restoranda ara sıcalar ve mevsim balıkları yemeğe eşlik ediyor. Arcadia Balıkçı rakı-balık için Göktürklü’lerin en önemli alternatifi konumunda.

arcadium

Arcadium Balıkçı

Chef Erdal

Bölgenin kebap restoranı Erdal Şef Arcadia Çarşı’da yer alan mekanlardan. Göktürk’ün eskileri arasında yer alan restoran genellikle çocuklu gruplar tarafından tercih ediliyor. Sarıyer’de bir şubesi daha olan restoran Adana usulü kebap yapan içkili bir restoran. Meze ve lahmacun ile birlikte et yemek için ortalama bir adres arayanlar için Chef Erdal ideal bir seçenek olacaktır.

Adres: Göktürk Merkez, Arcadıum life II, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0212) 322 29 01

Alp Coffee Bakery

Arcadia Çarşı’da yer alan modern pastane Alp Coffee Bakery, taze ve lezzetli ürünleri ile ön plana çıkıyor. Modern tasarımı ile dikkat çeken kafe kahve ve kruvasan için ideal bir seçim olacaktır. Kahvaltı servisi de olan Alp Coffee Bakery’de sandviçler de denemeli

Adres: Göktürk Merkez, Telekom Sk. Arcadium İş Merkezi No:1, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0530) 575 18 74
alp

Alp Coffee Bakery

Lokanta Göktürk

Şef Muhsin Ertürk’ün Anadolu mutfağı üzerine restoranı 2024 Michelin Guide’da yer alarak ödüllendirilmişti. Mutfağı tamamlayan chef table’dan, mahsen şeklindeki özel odasına, etkiyeci bir dekorasyonu olan (sandalyeler hariç) restoran bölgenin iddialı mekanlarından. Lokanta Göktürk’de a la carte menünün yanısıra tadım menüleri de olan şef restoranında, rakıya da, şaraba da uygun lezzetler sunuyor. Dış oturma olanı da olan mekan, deneyim amaçlı rota değiştirip, ziyarete dilebilecek restoranlardan.

Adres: Göktürk Merkez, İstanbul Cd. No:16 D:E, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0530) 387 36 90
lokanta

Lokanta Göktürk

Mutlaka Meyhane

Göktürk merkezde yer alan Mutlaka Meyhane sade ama hoş bir dekore edilmiş keyifli bir meyhane ortamı sunuyor. Yeni nesil meyhane gibi 1. dakikadan eğlence modun geçmesede Mutlaka’da mezelerin sunumu oldukça modern. Eski paçalar eşiliğinde sade ve hoş bir dekorda demlenmek için mekan ideal bir seçim olacaktır. Mekanda şaşırtıcı seviyede iyi kokteyl olduğunu da belirtmek lazım.

Adres: Göktürk Merkez, İstanbul Cd. NO:16/D, 34010 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0212) 322 20 00
Mutlaka

Mutlaka Meyhane

Vincotto Restaurant

Vincotto Resturant Göktürk’teki en iddialı İtalyan restoranları arasında geliyor. Mayıs 2023 tarihinde açılan restoran, sıcak bir atmosfer sahip. Ev yapımı makinalar, pizzalar ve et tabaları menünün ön plana çıkanları arasında. Şık dekore edilmiş, beyaz örtülü masaları olan restoranda, akşam bir kokteyl ile başlamak da oldukça keyifli.

Adres: Göktürk Merkez, İstanbul Cd. No:14C, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0212) 322 27 62
vincotto

Vincotto Göktürk

Delicous Göktürk

Bölgenin en eskisi sayılabilecek olan delicious, Göktürklü’lerin toplanma mekanı olarak kabul edilebilir mekanlardan. Günün her saati dolu olan mekanın servis ekibi de oldukça eski. İçerisinde birçok faklı alan sunan restoran-barda açık alan gün içi oldukça tercih ediliyor. Fiyatları şaşırtıcı derecede yüksek olan mekana gelen yabancılar 700₺ kokteyl fiyatını görünce kısa bir süre algılamada zorluk çekiyor. Güne kahvaltı servisi ile giren mekan, Akdeniz mutfağı ağırlıklı bir menü sunuyor.

Adres: Göktürk Mah. İstanbul Caddesi Telekom Sk. Sinasos İş Merkezi No:2, D:10, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0212) 322 68 97
delicious

Delicious Göktürk

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.