Etiler-Boğaz Fine Dining

Arkestra Etiler

arkestra

Pandemi sürecinde az hareket etme sürecinde yerleşimin yaygın olduğu semtlerde yeni mekanların açıldığı gözlemlenmişti. Buna merkezi noktalardaki sevimsiz turist hareketliliği eklenince, bu mekanların daha iddalılarının da eklendiği görülüyor. Suadiye ve Etiler bölgeleri bu durumun en önemli örnekleri arasında geliyor. Eskisi gibi Nispetiye caddesi üzerinde olmasada Etiler ve Akatlar’ın arka sokaklarındaki villalarda oldukça şık mekanlar açılıyor. Bunlar arasında 2022 Eylül ayında açılan Arkestra Etiler, şef restoranı kimliğiyle dikkat çekenlerden.

arkestra

Da Mario’nun da olduğu Dilhayat sokakta açılan restoran, ince detaylar ile tasarlanmış akıllı binada yer alıyor. Girişinde açık mutfağı ile karşıyan mekan, bar bölümüde olan salonunda misafirlerini ağırlarken, bir bahçe bölümü de sunmakta. Ara katındaki odalarda yemek servisi olan mekanın, üst katı ise yemek sonrası kulüp olarak planlanmış. Mekanı fine dining standartında yemeği nispeten daha rahat bir ortamda sunmayı hedefliyor. Geçen yaz Ritmo Zeytino markası ile Yalıkavak’da pop-up restoran açan Şef Cenk Debensason, Arkestra’da yemek deneyimi ile şık bir restoran atmosferini birleştirmeyi hedefliyor.

arkestra

Arkestra, Pazartesi hariç haftanın 6 günü, akşam servisinde açık bir mekan. Etkinliklerini duyurma amaçalı kapalı grup içerisinde yürüyen bir üyelik sistemi de olan mekan, rezervasyon ile misafir kabul ediyor. Arkestra Etiler barında da mekan için özel hazırlanmış imza kokteyller sunuyor.

Adres: Etiler, Dilhayat Sk. No:28, 34337 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 970 72 73

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.