Kapanan Mekanlar

Serenita Pera (Kapandı)

serenita pera 1 - Serenita Pera (Kapandı)

Beyoğlu, son dönemlerde gerçek anlamda eski formuna dönüş yaptı. Geçmişte özellikle Asmalı Mescit, Galata ve Tom Tom Sokak’ta yoğunlaşan eğlence mekanları ve başarılı restoranlar bir bir eski popülerliğine erişti. Bir yandan da bu bölgede yepyeni mekanlar da açılıyor. Şimdi bahsedeceğimiz Serenita Pera da Tom Tom Sokak bölgesinde açılan, Michelin yıldızlı Nicole Restaurant’ın sefi Aylin Yazıcıoğlu’nun ve Gülseren Onanç’ın mekanı.

serenita pera - Serenita Pera (Kapandı)

Serenita Pera, şeflerin önderliğinde kurulan, lezzetli ve mevsimsel yemeklerin bulunduğu bir bistro. Öncelikle belirtmek gerekir ki, sizleri çok farklı ve kendine has bir ortam bekliyor. Tarihi bir atmosferde lezzetli yemeklerle dolu hoş bir akşam için hazırlıklı olun. Tarihi bir bina içerisinde kurulan Serenita’nın şapel gibi bir havası var. (Ki restorasyon öncesi halinde burası bir şapelmiş.) Her yanı saran o taş duvarlar, yüksek tavan, yer detayları ve loş aydınlatmalar mekanı çok özel kılıyor ve her ayrıntıyı inceleme isteği yaratıyor insanda. Ortamın keyfine varırken, bir yandan da ‘’Az, Öz’’ klasmanındaki menüsünü incelemek çok keyifli.

serenita pera 1 - Serenita Pera (Kapandı)

Serenita Pera’nın menüsü çok başarılı iki kadın şefin elinden çıkıyor. Fine dining seviyesindeki yemeklerin sunumları da lezzetleri kadar harika. Bir alakart menüleri var. Mevsimsel olarak sürekli değişecek (farklı yemekler eklenip çıkarılacak) olan menüde şuan için başlangıçlar, ana yemekler, tatlılar ve peynir tabağı bulunuyor. Başlangıçlarda İtalyan Düğün Çorbası (175 TL), Pırasa Veloute (170 TL) ve yer elması çorbası ilgi çekici. Ana yemeklerde ise üç çeşit var. Her biri enfes! Tavuk fricassee, Balıkçı usulü Minekop ve patetes pave (460 TL) ile yaban otları kavurması ve bezelye ile sunulan Kuzu İncik, kesinlikle denenmeli! Yemek sonrasında ise Ulviş’in sütlacı (120 TL) ve Çikolatalı Profiterol var ki özellikle sütlacın tadına muhakkak bakılmalı.

serenita pera 2 - Serenita Pera (Kapandı)

Serenita Pera, ismini aldığı İtalyanca ‘’Huzur’’ kelimesi gibi huzur veren, kalabalık arkadaş gruplarıyla gelip sohbet ederek lezzetlerini deneyebileceğiniz bir yer ve aynı zamanda da SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin de merkezi. Burada elde edilen gelir SES Kadın Dayanışma Fonu’na da aktarılıyor. Bu da kesinlikle bir kadın dayanışması örneği denilebilir. Son olarak Serenita Pera’nın salıdan pazara kadar saat 11:00 ile 23:00 saatleri arasında açık olduğunu belirtelim.

Adres : Tomtom, Sefer Bostanı Sk. No: 1/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 892 92 41

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.