Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane

Duble Meze Pera

duble meze

Duble Meze Barın açıldığı 2013 yılları Beyoğlu bölgesinin inişli çıkışlı olduğu bir döneme denk geliyordu. O zamanlar bu yeni mekanın yeme-içme dünyamızada yeni bir trend başlatacağını tahmin etmek oldukça zordu. Pera bölgesinde ki otelin terasında açılan Duble Meze Pera, 3 unsuru bir araya getirerek yeni bir konsept yarattı. Meyhane mutfağı, tarihi yarımada manzarası ve eğlence üçlüsü belkide ilk kez bir araya geliyordu. Bu çıkış, meyhane mutfağının sadece salaş ortamlarda olabileceği düşüncesini temelden sarsacaktı. Duble Meze Pera “yeni nesil meyhane” konseptinin öncüsü olarak bugünde bu tarzı en iyi uygulayan mekanların başında geliyor.

Duble Meze Pera’yı 5 klasik sorumuzda inceleyelim

duble meze

Ne yenir, Ne içilir?

Duble Meze ekibinin menüyü oluşturma süreci ise mekanı diğer restoranlardan ayrıştıran en önemli tarafı. Bir çok meyhanenin bir biriyle tıpa tıp aynı mezeyi verdiği ülkemizde, Palazzo Donezetti Hotel’in üzerindeki teras mekanı denemeler yoluyla oluşturduğu özgün mezeleri sunuyor. Üstelik bu mezeler, malzeme tazeliği, mevsimsel bulunulurluk gibi unsurlara göre dönemsel olarak değişiyor. Duble Meze, tam da bir meyhanede olması gerektiği gibi meze ve ara sıcak üzeri kurulu bir menüye sahip. Bu meze ve ara sıcaklar aynı İspanya’daki Tapas restoranlarında olduğu gibi işletmenin içerisindeki uzun barda sergileniyor.

duble meze

Fıstıklı Tulum Ezme

Mekanın kendine özgü mezelerinden, Pembe Yoğurtlu Pancer ve Zerdeçallı fava, yeni menünün keyifli lezzetlerinden. Enginarın, Pancar ve Tarhun otuyla hazırlanan ızgarası ve Trüf yağında Hardallı Levrek yine mekanın yaratıcı mutfağından çıkma özel mezeler. Ara sıcak olarak Seferihisar Mantısı ve Hardallı Patlıcan Graten denenmesi gereken ara sıcaklardan. Ana yemeklerden Vişneli Kebap ve fix tadım menüsünde sunulan Çökertme Kebap (günün balığı da tercih edilebilir) mekanın imza ana yemeklerinden. Duble Meze’de isteğe göre a la carte ve fix menü tercihi yapmak mümkün. (fiyat bilgisi aşağıda)

duble meze

Ne zaman gidilir?

Duble Meze Bar, haftanın 7 günü 18.30 itibarı ile aktif bir mekan. Pera bölgesindeki Palazzo Donezetti otelin en üst 2 katında hizmet veren Duble Meze Bar, şahane bir manzaraya sahip. Tarih yarım adayı ve Haliç’i en güzel açılardan biriyle gören mekana özellikle yaz ve bahar ayları güneş batmadan önce gitmekte fayda var. Özellikle haftasonları yoğun ilgi gören mekana, rezervasyon yaparak gitmekte fayda var. Duble Meze bara keyifli Türkçe müziğin olduğu ilerleyen saatlerde, içkiye de gitmek mümkün.

duble meze

Ne giyilir?

Mekanın yaratıcılarından Sabri Apatarkan’a göre Duble Meze Bar denince akla, “iyi yemek, iyi müzik, ve iyi manzara” geliyor. Manzaranın baş rolde olduğu restoran sade ama şık bir dekorasyona sahip. Konseptin içerisinde eğlence de olduğu düşünüldüğünde mekan samimi bir atmosfer sunuyorç Dolayısıyla Duble mezede spor/şık en çok ön plana çıkan giyim kodu denebilir. Hafta içi bu durum iş/şık tarza doğru kayarken, hafta sonları geceyi uzatacaklar için chic & sexy tarz ağırlık kazanıyor.

duble meze

Kim kim gidilir?

Duble Meze Bar’ın ortaya paylaşımlı yemekleri, keyifli müzikleri ve enerjik atmosferi ile tek mekanda işi bitirmeyi seven kutlama grupları tarafından oldukça seviliyor. Mekanda hafta içleri sık sık şirket yemeği masaları da göze çarpıyor. Manzara ve şık atmosfer, Duble Meze’yi özel gece yemekleri için de iyi bir alternatif olarak kılıyor. Hafta sonları Duble Mezeye ilk oturumda gelenlerin genelde, yemek deneyimi ve manzarayı yaşamayı, ikinci oturum misafirlerinin ise mekanın daha enerjik atmosferini tercih ettiği söylenebilir. Mekanın daha kompak olan üst katı, özel davet için grup kapamalarına oldukça uygun bir alan durumunda.

duble meze

Ne kadar ödenir? (Güncelleme 10.01.2023)

Duble Meze Bar’a kişi sayısına göre A la carte (menüden seçmeli) gidilebileceği gibi, tadım menüsü alarak da gitmek mümkün. 10 kişinin altı masaların A la carte seçim yaparak gidebileceği mekanda mezeler 60-90 TL arası, ara sıcaklar ise 75-125 TL arası fiyatlanmış. Servisin akıcılığı sağlamak için, 10 kişi üstü gruplara yerli içkinin dahil olduğu fix bir tadım menüsü sunuluyor. Bu fix menü, hafta içi günlerde 640 TL, hafta sonu ise 750 TL olarak fiyatlanmış. Duble Meze’nin barından çıkan özel ve klasik kokteyller ise, 210 TL olarak fiyatlanmış.

Adres: Asmalı Mescit Mah., Meşrutiyet Cad. Palazzo Donizetti Hotel, Beyoğlu
Telefon: (0532) 057 55 83  – (0532) 057 55 93

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.