Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane

Dudu İstanbul

dudu

İstanbul ‘da yeme-içme dünyası sürekli değişimden geçerken tarihi yarımada ve Pera bölgeleri son dönem odak nokta haline gelmiş durumda. Şehrin tarihi dokusunun en net hissedildiği bu bölgelerde ise teras mekanlar ön plana çıkıyor. Sadece bu sene kış sezonuna girilirken 5 adet iddalı yeni teras açılmış durumda. Bunlar arasında Palazzo Donazetti’nin üzerinde yer alan eski Duble Meze Pera’nı yerine açılan, Dudu İstanbul en çok dikkat çekenler arasında geliyor. Dudu İstanbul, eşsiz manzarası, Türk mutfağı üzerine lezzetleri ve eğlenceli atmosferi ile modern bir meyhane olarak misafirlerini ağırlayacak.

dudu

Dudu İstanbul Beyoğlu, haftanın 7 günü 18:30 itibarı ile aktif bir mekan. Pera bölgesindeki Palazzo Donezetti Otel’in en üst 2 katında hizmet veren Dudu İstanbul, şahane bir manzaraya sahip. Tarih yarım adayı ve Haliç’i en güzel açılardan biriyle gören mekanda 90’lar Türkçe pop ağırlıklı müziğin olduğu eğlence baş rolde. Şık tasarımı ile dikkat çeken mekan, Türk mutfağını keyifli bir ortamda sunmayı hedeflemiş. Misafir ağırlama ve kutlamalar için ideal olan mekanda a la Carte menünün yanı sıra, 2 adet de fix menü sunulmakta. Bunlardan Fix Menü A, meze, ara sıcak ve ana yemek ile 4 kişiye 1 şişe rakı veya 2 şişe şarap opsiyonu ile sunuluyor. Fix Menü B’de ise yemek deneyimi ön plandayken (örneğin ana yemek Bonfile Lokum) sunulan içki miktarı da artıyor.

dudu

Restoranın özel lezzetlerine gelecek olursak mezelerden, Mücver, Hardallı Levrek, Tulum Pete ve Vişneli Yaprak Sarma denemesi gerekenlerden. Ara sıcaklardan ise Izgara Yonga Ciğer, Trüflü Sigara Böreği ve Kokoreç Bruschetta imza tabaklardan. Dudu İstanbul’da isteğe göre a la carte ve fix menü tercihi yapmak mümkün. Restoranın sunduğu fix menü, hafta içi günlerde 1.210₺, hafta sonu ise 1.450₺ + %10 servis ücreti olarak fiyatlanıyor (4 kişiye 70cl rakı ile birlikte). Dudu  İstanbul’un barından çıkan imza ve klasik kokteyller ise, 400₺ olarak fiyatlanmış. Sezonun en keyifli teras mekanlarından olan Dudu İstanbul’a özellikle haftasonları yoğun ilgiden dolayı, rezervasyon yaparak gitmekte fayda var.

dudu

Adres: Asmalı Mescit Mah., Meşrutiyet Cad. Palazzo Donizetti Hotel, Beyoğlu
Telefon: (0543) 113 92 53  – (0543) 113 94 53

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.