Kapanan Mekanlar

Çalışkan Gece Kulübü Drone Karaköy (kapandı)

 

Drone Karaköy kapandı Revize (1.06.2018)

Karaköy kör topal da olsa gece hayatında ki gücünü korumaya devam ediyor. Devam eden Galataport projesi ile birlikte Colonie, Goya gibi mekanların kapandığı Kemankeş caddesine bu yıl 2 sıkı mekan açıldı. Bir tanesi Mehmet Gürs’ün danışmanlığını yaptığı, Nova otelin terasındaki Mürver. Diğeri de Sess club’ın işletmecilerinin açtığı Drone Karaköy. He ne kadar son dönem insansız hava araçlarına takılan isim olarak bilsek de, Drone aslında erkek arı anlamına geliyor. Drone Karaköy’ün başarılı işletmecileri de aynı çalışkan arılar gibi, hafta içi 5 geceye farklı konseptler koyarak, canlı ve renkli bir gece kulübü yaratmışlar. Bu konseptlere örnek olarak, bu Çarşamba gerçekleştirecek Ozan Doğulu live gecesi oldukça ilgi göreceğe benzer.

Gelin yine biz 5 sorumuzda Drone Karaköy’ü inceleyelimNe yenir, Ne içilir?

Drone Karaköy’de bu sorunun cevabı çok zor değil. Zira mekanda yemek servisi yok. dolasıyla gece kulübünün sunduğu içeceklerden bahsetmek lazım biraz. Drone, kardeş mekanı Sess’e göre içki seçenekleri konusunda daha esnek. Örneğin mekanda kokteyl, bira ve rakı servisi mevcut. Ancak sabit bir yerim olsun, geceyi rahat geçireyim diyorsanız, stant yada loca almanız gerekiyor ki, bu durumda ağır alkollü bir şişe açtırıyorsuz. Şişe açtığınız durumlarda yan içecekler ve çerez tarzı bazı atıştırmalıklar yanında ikram olarak geliyor.

Drone Karaköy

Ne zaman Gidilir?

Drone Karaköy haftanın 5 gecesi 22:00 itibarı ile hizmet veriyor. Pazartesi ve Salı günleri ise sadece özel parti ve davetler için kapılarını açıyor. Mekana ne zaman gideceğiniz tabi ki o günkü modunuza paralel olarak, gecenin performansa göre de şekillenebilir. Pazar geceleri RNB geceleri olan mekanda, Mahmut Orhan geceleri’de oldukça hareketli geçiyor. Ozan Doğulu’nun Çarşamba günü, piyano başında farklı misafirleriyle yapacağı performans da önemli ölçüde ses getirecek gibi gözüküyor.

Drone performanslar (Güncel program bilgisi için tıklayın)

Çarşamba: Ozan Doğulu (22.11.2017)

Perşembe: Sezer Uysal

Cuma: Kerem Tekinalp

Cumartesi: Doruk Can (Drone’un Müzik Direktörü)

Pazar: RNB

Ne Giyilir?

Drone Karaköy’ün şık ve butik bir gece kulübü. Mimarlığını Abdullah Burnaz’ın yaptığı mekanda siyah ve altın rengin birleşmesiyle elegant bir atmosfer yaratılmış. Drone’un yaptığı müzik tarzı ve dekorasyon birleştiğinde, chic & sexy ve spor & şık ön plandaki giyim kodları olarak şekilleniyor.

Drone Karaköy

Kim Kim Gidilir?

Drone Karaköy, Perşembe Sezi Şimşek, Cuma Emre Pekuysal, Pazar geceleri Murat Simu Kılıç tarafından host ediliyor. Mekana gelenlerin bir kısmı geceyi host eden kişilerin kendi çevresinden oluşuyor. Bu anlamda host eden kişi ve müzik performansına göre, kim kim gideceğiniz belirleyebilirsiniz. Karaköy’deki keyifli restoranlardan birinde yemek yediyseniz, biraz müzik dinleyip iki de dans etmek için mekan gayet uygun. Hafta sonu kutlama ve üniversite gruplarının bolca görüldüğü Drone Karaköy’e kız-erkek best body ile de gelip güzel vakit geçirebilirsiniz.


Ne Kadar Ödenir?

Drone Karaköy’ün en rahat bölümleri, oturma imkanı veren localar. 10 kişiye kadar alan bu localarda oturabilmek için belli sayıda şişe açmanız gerekiyor. (İşletmeyi arayarak şişe adetlerini öğrenebilirsiniz)  Diğer seçenek ise ayak da duracağınız stantlar ki, yine burada da şişe açmanız gerekiyor. Drone Karaköy’de şişe fiyatları standart markalarda 800 TL. Yani 4 kişi gidilmesi halinde kişi başı 200 TL harcamayla mekanda eğlenmek mümkün. Stant ve loca için rezervasyon yapmakta fayda var. Drone’da yer bulmanız halinde barda takılmak suretiyle, kadeh olarak içki servisi de alabiliyorsunuz. Tabi yer bulmak için erken gitmek iyi bir fikir olabilir.

Drone Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 293 00 78

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.