Gece Kulübü Nişantaşı-Beşiktaş

Sess Nişantaşı


İtalyan restoranının bile 2 seneden fazla dayanamadığı İstanbul’da gece kulübü olarak 10 sene aynı yerde ve tarzda kalmak hiç kolay değil. Tarzını seversiniz, sevmezseniz Sess Nişantaşı her şeyden önce istikrarından dolayı başarılı bir mekan. Kaliteli Türkçe-pop müzik konsepti ile her yıl popülerliğini koruyan mekan, şehirdeki butik gece kulübü, boşluğunu da doldurmada önemli bir fonksiyona sahip. Yazları Türkbükü’ne taşınan Sess, ünlü simaların uğrak yeri olması sebebi ile magazin sayfalarında da sıkça görülüyor. 2019 sonbahar-kış sezonuna girilirken Sess Nişantaşı 26 Eylül Cuma akşamı itibarı ile açıldı.

Sess Nişantaşı 2020 sezonunda Topaz Lounge İstanbul içerisinde yer alacak

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Ne yenir, Ne içilir?

5 soruda mekan incelemesi konseptimiz gereği “ne yenir ve ne içilir” sorusu Sess için oldukça net. Yemek menüsünün olmadığı mekanda, kokteyl de servis edilmiyor. Stant ve loca düzenin olduğu mekan rezervasyon sistemi ile çalışıyor. Ayırdığınız bölüme göre kişi sayınız doğrultusunda yüksek alkollü şişe açmanız gerekiyor. Şişe açmadan takılma durumu, sadece mekanın içerisindeki 2 bardan birinde yer bulunması ile mümkün. Bira ve rakı servisinin olmadığı mekanda, barda yer bulunması halinde kadeh olarak içki siparişi verebiliyorsunuz.

nişantaşı sess

Ne zaman Gidilir?

Pek çok gece kulübünde olduğu gibi, Sess Nişantaşı da hafta sonları daha kalabalık oluyor. Ama mekanın çok büyük olmaması ve butik gece kulübü tarzında hizmet vermesi sebebi ile, hafta içi atmosfer de ayrı bir güzel oluyor. (Çoğu mekan gibi, hafta içi yaş ortalaması daha yüksek oluyor) Sess’in açılış saati 22:00. Mekana İdeal gidiş saati ise 23:30 civarları. Mekanın kapanış saati ise 03:00 Aşağıdaki DJ programı da tarzını bilmeniz halinde mekana gidiş gününüzü belirlemenizde etkili olabilir.

Pazartesi : DJ İbrahim Ataberk
Salı: DJ Serhan Sokulgan
Perşembe: Yiğit & Mert Temizkanoğlu
Çarşamba, Cuma, Cumartesi: DJ Can Parlak (Mekanın müzik direktörü)

Ne Giyilir?

Sess Nişantaşı kapı görevlileri, işletmeninin yöneticileri tarafından verilen bir giyim tarzı tanımı üzerinden, giriş yapacak kişileri eleyebiliyor. Bu giyim tarzı işletme tarafından styling olarak ifade ediliyor. Bu styling’e göre Kadın da Chic & Sexy  Erkek de spor/şık tarzın mekana en uygun giyim tarzı olacağını belirtiyorlar. Gece kulübü atmosferinde “en iyi dekorun insan olduğu” fikriyle, örneğin takım elbisenin ortamı çok gereceğine, şort ve fazla salaş giyimin de, mekanın ruhunu bozacağını ifade ediyorlar.

sess gece

Kim Kim Gidilir?

Aslına bakarsanız Sess farklı kesimlerden misafir ağırlayan bir gece kulübü. Mekanı giriş salonu ve alt salon olarak ayırırsak, alt salonda bulunan localar özellikle hafta sonları üniversite grupları ve doğum günü grupları tarafından tercih ediliyor. Giriş salonuna ise, genel olarak daha yüksek yaş ortalamalı bir kitle geliyor. Sess Nişantaşı, Türkçe müzik konseptin de 2-3 çift gidip eğlenmek için de ideal bir ortam sunuyor. Özellikle hafta sonları mekan gitmeden önce rezervasyon yapmakta fayda var. Ayrıca işletmeyi tanımanız halinde 2 erkek (namı değer 2 sap) veya 2 kız gidip bara takılmanız mümkün.

Sess loca

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 14.11.2019)

Sess Nişantaşı, sunduğu eğlenceli ortamda misafirlerine aslında, mekanda vakit geçirecekleri alanı satıyor. Yani ne kadar ödeyeceğiniz, mekanın neresinde hangi koşullarda duracağınıza bağlı. İşlemenin en pahalı bölümleri, oturma imkanı veren localar. 10 kişiye kadar alan bu localarda oturabilmek için belli sayıda şişe açmanız gerekiyor. (İşletmeyi arayarak şişe adetlerini öğrenebilirsiniz)  Diğer seçenek ise ayak da duracağınız stantlar ki, yine burada da şişe açmanız gerekiyor. Sess Nişantaş’ında şişe fiyatları üst kategori markalar 1200 TL (tamamlayıcı içecek, çerez ve meyve dahil) olarak belirlenmiş. Yani 2 çift gidilmesi halinde kişi başı 300 TL harcamayla mekanda eğlenmek mümkün. Son alternatif ise yer bulunması halinde mekanın barında takılmak. Barda kadeh olarak ısmarlayabileceğiniz içkiler ise bira 45 TL şarap 50 TL, karışım içkiler 90  TL, kokteyller 95 TL olarak fiyatlanmış durumda


Sess Nişantaşı Adres: Abdi İpekçi Cad. Azer İş Hanı No:40 Nişantaşı
Telefon: (0212) 247 78 77

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar