Etiler-Boğaz Kahvaltı Müdavimlist

Bebek Kahvaltı Mekanları

Bebek, çarşısı, parkı ve mekanları ile popüler bir bölge olmasına rağmen, mahalle kültürünü de korumasıyla dikkat çekiyor. Yıllar içerisinde birçok fenomen mekana ev sahipliği yapan semt, yeme-içme sektörü yatırımıcılarının da odak noktasında kalmaya devam ediyor. Yeni açılan Bebek, kahvaltı mekanları  da mutlaka yaratıcı kahvaltı seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Aşağıda kendine has tarzları ile tüm gün aktif olan ve kahvaltı menüleri oldukça sevilen 4 Bebek mekanı bulunmakta.

Mangerie Bebek

Mangerie, 10 seneyi aşkın süredir belli bir çizgide devam eden ve bu sürede birçok müdavim edinmiş bir mekan. Bebek çarşıda, bir binanın 3. katında (Terasında) olan mekan, sade ve sıcak ortamı ile sabah saatlerinde itibaren tüm gün dolu bir işletme. Binanın merdivenlerinden çıkıp mekana girdiğiniz andan itibaren, şehrin keşmekeşinin uzağında huzurlu bir eve misafir olmuş gibi hissediyorsunuz. Tabi bu ortamları kaçırmayan özelikle kadın grupları gün boyu mekanı işlek halde tutuyor diyebiliriz. Üstelik bu keyifli ortamı yaratan işletmenin mutfağı da, oldukça yüksek gusto da yemekler çıkarıp, göze hoş gelen sunumlar ile mekanı tamamlıyor.

Mangerie kahvaltı

Mangerie’nin damak zevki gelişmiş işletmecisi Elif Yalın 2 mekanında da (diğeri Nişantaşı Delicatessen) atmosfer ve yemek kalitesini yüksek standartta oluşturmuş. İki mekanın kodlarında da lezzet, güzel sunumlar, sadelik, inceden şıklık, dingin ortam ve yaşam tarzı vurgusu var. Mangeri Bebek’in kahvaltısı da aynı bu çizgide güzel sunumlar ve lezzet odaklı olarak servis ediliyor. Kahvaltıya, menüdeki 2 kişiye uygun olarak oluşturulmuş, doğal ürünlerden oluşan, Mangerie kahvaltısını sipariş ederek başlayabilirsiniz. (65 TL) Yanına ise Ekmek üzeri yumurtalı seçeneklerin olduğu Benedicts’lereden birini veya orijinal omletlerden birisini söylemek gayet yeterli olacaktır. Mangerie, 3 mekan arasında hafta içi en fazla kahvaltı servisi veren işletme durumunda.

Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Cd. No:69, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Mangerie menü

Telefon: (0212) 263 51 99

Meg Bebek

Meg Bebek, 2020 yılında açılan semti taze mekanlarından olsa da, 5 senedir Teşvikiye’de hizmet veren tecrübeli bir kafe-lokanta. Teşvikiye’deki şube sağlıklı ve mevsimsel yemekler ile bilinirken, tüm gün aktif bir mekan olarak hizmet veriliyor. Kahvaltısı oldukça sevilen mekanda, Ayvalık’tan gelen reçel ve peynir, Van’dan gelen kara kovan bal gibi birçok yerinden temin edilen ürün kullanılıyor. Kahvaltı için mekanın sunduğu iki menüden, Meg’in Breakfast Board ile misafirler seçimleri doğrultusunda kendi tabalarını oluşturabiliyor. A la carte menüde bulunan Ev Yapımı Gronala, Avakoda Tartini ve Fıstık Ezmeli Waffle ise kahvaltı masasını zenginleştirmek için keyifli alternatifler olacaktır.

Meg Bebek ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın

meg

Meg Bebek Adres: Küçük Bebek Cad. No.12/D
Telefon: (0212) 257 54 04

Daire 1 Bebek

Küçük Bebek’de bir apartmanın giriş katına açılan Daire 1 bir çok anlamda enteresan bir mekan. Daire 1 ilk açıldığında, işletmecisi ünlü Buz barların sahibi Lal Dedeoğlu olunca, önemli ölçüde bar ortamı olan bir mekan düşünmüştüm. Ancak mekanı ziyaret edince herhangi bir kategoriye girmeyecek ev ile restoran arası bir mekan ile karşılaştım. Daire 1, 3 oda bir salonu ve büyük bir bahçesi olan bir apartmanın giriş katı. Bu odaların birinde bir grup abi okey döndürürken, yandaki oda da ki ortak masada bir abla laptop’uyla sunum hazırlıyor. Salon ise yarısı ev oturma düzeni, diğer yarısı ise sade bir Fransız restoranı gibi. Yani Daire 1 aslında Lal hanımın kendi arkadaş gruplarını da ağırlayacağı, ama düzeni oturtabilirseniz teke başına bir gidebileceğiniz ters köşe bir mekan olmuş

Daire 1 kahvaltı

Gün boyu öğle yemeği, kahve ve içkiye gidilebilecek Daire 1, akşamları ise ev ortamında restoran hizmeti alabileceğiniz bir mekana dönüşüyor. Mekanın keyifli bahçesinde veya hava durumuna göre salonunda verdiği serpme kahvaltı ise oldukça seviliyor. Doğal ürünlerden oluşan lezzetli ve özgün serpme kahvaltıda, ev yapımı reçeller, ekşi maya ekmekler ve uyumlu peynirler son derece iştah açıcı. İki kişilik 85 TL olan kahvaltı boyunca çay servisi de fiyata dahil.

Daire 1 Adres: Bebek Mh., Küçük Bebek Cd. No:38, Beşiktaş
Telefon: 0542 786 63 95

Lucca Bebek

Bebek denince artık kuşkusuz herkesin aklına gelen mekan Lucca, her departmanda iddialı olduğu gibi kahvaltıda da iddialı. Çoğu insan Lucca’yı popüler bir gece kulübü gibi düşünse de, mekan her zaman lezzetli yemek ve içkileri sunmayı hedefleyen mahalle barı konseptini korumaya gayret ediyor. Tabi ki mekanın Bebek’de olması, vitrin bir konumunun olması ve İstanbul’daki diğer mekanların vizyonsuzluğu Lucca’nın sırtına fazla sorumluluk yüklemekte. Ama Bebek Lucca yine de, bu sorumluluğu şimdiye kadar iyi omuzladı diyebiliriz.

Lucca kahvaltıBebek Lucca’nın, kokteylleri, akşam barı, ön cephedeki piyasa oturma düzeni gibi Pazar brunchları da fenomen olmuş desek yeridir herhalde. Cumartesinin tüm yorgunluğuna rağmen mutfak ve servis ekibi, Pazar sabahları somunundan, şarküteri tabaklarına, oldukça kapsamlı bir büfeyi çıkarmayı başarıyor. Kişi başı 85 TL lik kararında büyüklükte ve doğal ürünlerden oluşan brunch oldukça da seviliyor. Hatta mekan Lucca olunca kahvaltının ilk saatlerinde açlığını bastıran misafirler yavaş yavaş bellinilere, mimozalara dönüyorlar. Bebek’de keyifli bir Pazar sabahın da başlayan brunch’ınız öğleden sonra mekana gelenlerle birlikte keyifli bir Pazar akşam üstü partisine dönüşüyor.

Lucca Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:51, Beşiktaş
Telefon: (0212) 257 1255

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.