Akdeniz Mutfağı Beyoğlu-Karaköy Yemekli Kulüp

Topaz İstanbul

topaz

Pandemi süreci dönemi boyunca havadar terasların, yüksek tavanlı binaların ve dışarıda oturma alanı olan mekanların ön plana çıktığını gördük. Kışa doğru gelinirken ise hangi fiziki yapıdaki mekanların tercih edileceği herkes tarafından merak konusu. Son 3 yıldır Rana by Topaz ismiyle hizmet veren Gümüşsuyu’ndaki eski Topaz nitelikli yemeklerinin yanısıra boydan boya cam olan yüksek tavanlı binası ve tabi manzarası ile bilinen bir mekan. 2020 sonbaharına girilirken mekan Rana’nın meyhane menüsünden bazı yemekleri tutmak kaydıyla, Topaz’ın eski lezzetleriyle a la carte bir restoran olarak geri döndü. Topaz İstanbul’daki diğer bir önemli değişiklik ise mekanın giriş kısmının lounge-bar olarak konumlanması ile karşımıza çıkıyor. İşin bu kısmında ise işletmenin yeni iş ortağı Nişantaşı Sess ekibi devreye giriyor. Topaz İstanbul, muhteşem manzarasını sevilen menüsü, 2 barından çıkan keyifli kokteylleri ve lounge-barı ile misafilerine sunacak.

topaz

Rana by Topaz ve Sess Nişantaşı’nın güçlerini birleştirmesi ile oluşturulan yeni mekan, döneme uygun bir yemek ve eğlence deneyimi sunuyor. Ferah restoran bölümü, mekanın uzun yıllar boyunca elde ettiği deneyim ile oluşturduğu, ön plana çıkan tabaklardan oluşan bir menü sunuyor. Başlangıçlarda Peynir ve Et tabakları Antakya Humus-Tarama-Girit Ezme’den oluşan Meze Üçlüsü’nün (120 TL) yanısıra Portakallı Kereviz (60 TL), Steak Tartar (90 TL) gibi tabaklar sunuluyor. Ara sıcaklarda Tatlı Karides Tempuradan (85 TL) Kuzu Kokoreç’e (75 TL) her damağa hitap edecek lezzetler mevcut. Ana yemek olarak ise spesiyallerden ağır ateşte pişen Topaz Dana Kaburga (170 TL) yer alırken, Deniz Mahsullü Linguini (85 TL) Safranlı Risotto (80 TL) gibi seçenekler mevcut. Yemek sonrası lounge-bar bölümünde kulüp olarak devam edecek olan Topaz Lounge, mekanın girişteki açık alanını da kullanıyor olacak.

topaz

Topaz Lounge Adres: Ömer Avni, İnönü Cd. No:50, 34427 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 249 1001

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.