Fine Dining Nişantaşı-Beşiktaş

Daze Akaretler (Kapandı)

daze

Akaretler İstanbul’un yükselişte olan başlıca bölgelerinden. Nişantaşı-Beşiktaş arasında kalan bölgede bulun “Sıra Evler” tarihi dokusu ve yüksek tavanlı binalarıyla mekanların kullanımına açılınca burgerciden, gastro-pub’a, kokteyl bardan, gece kulübüne bir çok işletmeye ev sahipliği yapmaya başlamıştı. Bölgedeki oluşumun en önemli özelliği de bir üründe uzmanlaşan ve farklı tarzlara sahip mekanlara ev sahipliği yapması olarak ifade edilebilir. Yani Akaretler Nişantaşı’nda gördüğümüz genelde brasserie hegamonyası veya Etiler’deki steakhouse restoran dominasyonu gibi tek düze bir yapıda gelişmiyor. Yine 2020 sonbaharına girilirken açılan Daze Akaretler, fark yaratan mekanlardan birisi olarak bölgedeki yerini almış durumda. Türkbükü’nden tandığımız mekan Daze, fine dining seviyesine yakın nitelikli bir yemeğin ardından, gece kulübüne dönen konsepti ile misafilerini ağırlayacak.

daze

Semiz otuyla servis edilen Kiş

Daze Akretler Sıra Evlerde 3 kat ve arka bahçeden oluşan yeni mekanında restoran-bar olarak faaliyete geçmekle beraber ilerleyen günlerde pandeminin gidişatına göre en üst katındaki kulüp bölümünü aktive edecek. Yüksek tavanlı bina sebebiyle ferah bir atmosfere sahip olan mekan, dönemi göz önüne alarak avm ve hastanelerde kullanılan, temiz hava sirkilayonu sağlayan klimalardan kullanmış. Mutfak konusunda oldukça iddalı olan Daze Akaretler Akdeniz mutfağı ağırlıklı olmakla beraber belli bir mutfağa bağlı kalmadan, bilinen yemekleri özgün dokunuşlar ile hazırlayan bir tarza sahip. Alaska kral yengeçten (86 TL), Black Cod’a (204 TL)  ağır ateşte pişirilmiş dana kuyruktan (126 TL), kaz ciğeri pate’ye (102 TL) iddialı tabakların yorumlamaları gastronomik deneyim yaşamayı hedefleyen misafilere hitap ediyor. Ortaya paylaşıma uygun bu deneyimler imza kokteyller ile tamamlanıyor. Bahçe bölümü oldukça limitli olan mekanın oldukça şık dekore edilmiş üst katları ise pandemi döneminin kapalı mekan algısına göre hareketlenecek gibi gözüküyor.

daze

Daze Adres: Vişnezade Mh. Süleyman Seba Cd. No:41 Akaretler/Beşiktaş
Telefon: (0212) 970 32 93

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.