Beyoğlu-Karaköy Kebapçı

Avlu Ocakbaşı Beyoğlu

avlu

Beyoğlu’nun zaman zaman popülaritesi azalsada yeme-içme ve eğlence dünyasının merkezi olma durumu değişmiyor. Bazen Cihangir, bazen Asmalı Mescit, kimi zamanda Pera bölgesi bayrağı taşıma görevine soyunuyor. Son dönemlerde ise Galatasaray tarafında (Firuzağa mahallesi) göze çarpan bir hareketlilikten bahsetmek mümkün Popstel, Noh Radyo, Markus Tavern gibi mekanların yanısıra, 2018 Eylül ayında açılan Avlu Ocakbaşı bu hareketin öncülerinden. Avlu Ocakbaşı, lezzetli kebapları, iştah açıcı sunumları ve enerjik atmosferi ile bölgenin en keyifli restoranları arasında geliyor.

avlu

Veranda Pera ve Ahali Teşvikiye ile kardeş marka olan Avlu Ocakbaşı, grubun ilk restoranı olarak karşımıza çıkıyor. Ocakbaşı kültürü ile modern bir tasarımı birleştiren restoran, eğlenceli müzikleri ile de geceyi tamamlıyor. Üstelik son dönemin popüler mekan tipi yeni nesil meyhanelerdeki düşük yemek kalitesi sorunu da Avlu için geçerli değil. Haftanın 7 günün 14:00-00:00 arası açık olan restoran a la Carte menünün yanısıra fix menü de sunuyor. Başlangıçlarda Ankara Çubuk Turşusu, Acı Yoğurtlu Köz Patlıcan, Mütebbel keyifli seçimler olarak karşımıza çıkıyor. Ara sıcaklardan ise Ot Kavurma, Pastırmalı Humus ve İçli Köfte denemesi gerekenlerden. Ocakbaşından çıkan lezzetlerden ise, Çöp Şiş ve Kuzu Küşleme lezzetli seçimler olarak karşımıza çıkıyor. Avlu Ocakbaşı, bölgenin benzersiz dokusunda, yemek ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir atmosfer sunuyor.

Ahali Teşvikiye Adres: Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. No:33, Teşvikiye/Şişli
Telefon: (0546) 202 44 50

avlu

Avlu Adres: Firuzağa, Yeni Çarşı Cd. No:19, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0546)  233 44 51

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.