Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane Modern Türk Mutfağı

Veranda Pera

veranda

Son yıllarda yeni açılan önemli restoranlarda Türk mutfağının kendine önemli ölçüde yer bulduğu gözleniyor. Modern anadolu mutfağı olarak tanımlanan bu yeni tarzda coğrafya mutfağından lezzetler modern sunumlar ile servis ediliyor. Bu mekanlar arasında meyhane mutfağını modernize etmenin yanısıra, konseptini eğlenceyle birleştirenler de var. Bu tarzın ilk akla gelenlerinden birisi de Veranda Pera kuşkusuz. Yolculuğuna Pera bölgesinde bir Terasta başlayan Veranda Pera, 2021 sonbaharından beri Ritz Carlton’ın girişindeki yeni mekanında misafirlerini ağırlıyor.

veranda

Ahali Teşvikiye ve Avlu Ocakbaşı markaları ile kardeş mekan olan Veranda Pera, grup mekanları arasında eğlencenin en üst noktada yaşandığı mekan olarak karşımıza çıkıyor. Veranda Pera’nın en önemli özelliği ise, nitelikli eğlence ile iyi yemeğin bir arada sunulması olarak ifade edilebilir. Zira mutfağın başında Şef Altuğ Tezer’in olduğu modern meyhane, benzerlerine göre oldukça yüksek yemek kalitesi ile karşımıza çıkıyor. Ritz Carlton Otel’in girişinde yer alan restoran, oldukça modern bir tasarıma sahip. Haftanın her günü 16:00 itibarı ile açılan Veranda Pera, gece 01:00′ kadar hizmet veriyor.

veranda

Veranda Pera’da a la carte menünün yanısıra fix menüler de sunulmakta. Mekana yapılacak erken saatlerdeki ziyaretlerde a la Carte menü mantıklıyken, grup yemeklerinde fix menüler ön plana çıkıyor. A la Carte menüden Yer Fıstıklı Bal Kabağı Kızartma, Kajulu Humus denemesi gerekenlerden. Mekanın özel lezzetlerinden Rokalı Çingen Salata ile birlikte Mezgit Lokma ve Bebek Kalamar keyifli seçimler olacaktır. Fix menüler ise 4 kişiye 1 büyük rakı seçimi ile ana yemekli ve ana yemeksiz olarak 2 alternatif olarak sunuluyor. Özellikle ana yemekli seçimde sunulan Çökertme Kebabı mekanın en sevilen lezzetleri arasında geliyor. Veranda Pera 90’lar müziği üzerine eğlencesi, keyifli ortamı ve lezzetleri ile modern meyhane severler için biçilmiş kaftan.

Adres: Vişnezade, Gümüşsuyu, Asker Ocağı Cd. No:6, 34367 Şişli/İstanbul
Telefon: (0546) 233 44 50

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.