Nişantaşı-Beşiktaş Paket Servis Türk Mutfağı

Ahali Teşvikiye (Nişantaşı)

ahali teşvikiye

Yeme-içme dünyası ve mekanlar her şeyde olduğu gibi hayatın kaçınılmaz kuralı olarak sürekli bir değişimden geçiyor. Abdi İpekçi caddesi gibi ana halterler, değişen turist ve yerli insan profili aile birlikte önemli değişimler yaşıyor. Düşüncelerini gerçekleştirmek isteyen idealist girişimciler ise artık arka sokakları tercih ediyor. Bunlardan 2017  yılında açılan Ahali Teşvikiye, modern bir Türk lokantası olarak karşımıza çıkıyor. Mezeleri ile ünlü mekan pandemi döneminde paket servis hizmetine de başmlamış durumda. Yemek Sepeti Vale’de Servis 9.3, Lezzet 9,3 gibi iddalı bir puanlaması olan Ahali’den buraya tıklayarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Aşağıda Ahali Teşvikiye’yi 5 klasik sorumuz ile derinlemesine inceleyeceğiz

ahali

Ne yenir, Ne içilir?

Ahali Teşvikiye, yukarıda da belirttiğimiz üzere damak tadımıza uygun Akdeniz mutfağı takviyeli bir meyhane menüsüyle karşımıza çıkmış. İşletme meze bar konseptin de hizmet veriyor. Teşvikiye Ahali’nin açık mutfağı, bar şeklinde dizayn edilmiş ve en keyifli bölümü de burası. Rezervasyon yaparken mekanın meze-bar bölümünden yer bulabilirseniz, şeflerin maharetleri eşliğinde keyifli bir yemek deneyimi yaşanabilir. Ahali, mevsimesel tazeliğe göre dönemsel değişen soğuk ve sıcak başlangıçlardan oluşan bir menü sunuyor. Mekanda meyhane mutfağına uygun olacak şekilde ana yemektan ziyade, ortaya paylaşımın esas olduğu bir menü mevcut.

Ahali

Ahali Teşvikiye’de başlangıçlardan İlik Sulu Sebzeli Kış Çorbası. soğuklardan Ayva Borani, Pastırmalı Humus ve Çiğköfte dikkat çekenler arasında. Sıcak paylaşımlıklardan ise, Hamsi Kuşu, Köz Patlıcanlı Künefe, Kaburga Roll özgün tabaklar olarak dikkat çekiyor. Menüdeki Kuzu Kokoreç, Kalamar ve Odun Ateşinde Köfte klasikler yemekler olarak değerlendirilse de Ahali’nin kendi özgü yorumları ile sunuluyor.

Ahali

Ne zaman Gidilir?

Nişantaşı Ahali Teşvikiye 16:00 -01:00 arası hizmet veren bir mekan. İşletme 16:00 itibarı ile akşam servisi için misafirlerinin kabul etmeye başlıyor. Mekan ilk açıldığı günlerde oldukça yoğun bir rezervasyon ajandasına sahipken şu aralar rahatlıkla yer bulunur bir hale gelmiş durumda. Özellikle yaz ayını durgun geçiren mekan, kış ayları bölgenin hareketlenmesinden nasibini alıyor. Diğer yeni nesil meyhaneler gibi hareketli müzik yapmayan Ahali, hafta içi iş çıkışı demelenme, hafta sonu ise dostlarla takılmak için iyi bir alternatif durumunda.

ahali teşvikiye

Ne Giyilir?

Ahali Teşvikiye, sade ve sıcak atmosferini, tarz aksesuarlarla tamamlamış bir mekan. Mekana girdiğiniz andan itibaren mutfak-bar ile başlayan yemek odaklı bir atmosferi yaşamaya başlıyorsunuz. Gerek Nişantaş’ından önemli derecede ayrışan Topağacı kafası, gerek mekanın tarzı gereği spor/şık ve özgün/şık mekanın birincil giyim kodları olacaktır.

Ahali teşvikiye

Kim Kim Gidilir?

Meyhane demek derdi de, kederi de, sevinci de, hüznü de paylaşmak demek derler ya. Her ne kadar moderni de olsa Nişantaşı’ndaki mekana grup gitmek mantıklı duruyor. Tam bir dostlarla buluşma noktası olan mekan, eğlenceyi odak noktaya koymayan gruplar için kutlama amaçlı da tercih edilebilir. Ahali Teşvikiye ideal bir ortam sunuyor. Tabi ki gastronomik deneyim odaklı bir yemekte dostlarla buluşmak için mekan oldukça uygun. Ama unutmamak lazım rezervasyon önemli.

ahali

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 10.06.2021)

Ahali Teşvikiye , isminden de anlaşılacağı üzere bölgenin mahalle meyhanesi olmayı amaçlamış. Ancak iddalı bir mutfağı olan mekan, fiyat politikasını oturtmakta oldukça zorlandı denebilir. Zira yakın zamana kadar enflasyona rağmen fiyatlarında da (Eylül 2019 menüsü itibarı ile) fazla artış bulunmamaktaydı. (Tabi ahtapot gibi pahalı ürünler menüden çıkmış) Fiyatlara gelecek olursak, ortaya soğuklar 26-39 TL arası fiyatlanmış. Ortaya sıcaklardan, Kaburga Roll 66 TL, İzmir Süt Kuzu Kokoreç 86 TL, Kalamar 76 TL olarak fiyatlanmış. Mevcut menüye göre Ahali Teşvikiye kişi başı ortalama 300 TL fiyat beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Ahali Teşvikiye Adres: Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. No:33, Teşvikiye/Şişli
Telefon: (0546) 202 44 50

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.