Etiler-Boğaz Kapanan Mekanlar

L’addict Kuruçeşme (Kapandı)

laddict

Arnavutköy’ün son yıllarda yeme-içme ve sosyal hayattaki yükselişi bu yaz adeta tavan yaptı. Özellikle bölgenin iç taraflarında açılan yeni mekanların hareketliliğe önemli bir katkıda bulunduğu gözleniyor. 2020 sonbaharına girilirken ise bu hareketlilik Kuruçeşme’ye doğru sıçramış gibi gözüküyor. Yakın zamanda bölgede açılan kokteyl-bardan, yeni nesil meyhaneye mekanlar, Kuruçeşme’yi artık spontane gidip takılanabilecek bir cazibe merkezi haline getirmiş durumda. Bunlar arasında yaklaşık 1 yıl önce açılan L’addict, sıcak ve keyifli ortamı ile bölgenin gelişimine katkısı olan mekanlardan. L’addict Kuruçeşme, nitelikli menüsü, imza kokteylleri ve keyifli canlı müzik etkinlikleri ile kısa sürede Müdavim mekanına dönüşmüş durumda.

L’addict Kuruçeşme’yi 5 sorumuzda inceleyelim.

laddict

Ne yenir, ne içilir?

L’addict Kuruçeşme İtalyan mutfağı ağırlıklı bir menü ile karşımıza çıkarken, mekanın ve bölgenin dinamizmine uygun paylaşımlı tabaklara menüde oldukça yer vermiş. Başlangıçlarda Füme kaz Ciğerli Kuşkonmaz Çorbası fine dining seviyeyi aratmazken, menüde bar ve bistro düzenine uygun Peynir Tabağı, Izgara Sebze Tabağı gibi seçenekler sunuluyor. Bu tabaklar arasında, taze enginar kalbi, kuşkonmaz, avokado ve asparagustan oluşan L’addict Tabağı paylaşım için ideal bir seçim olacaktır. Kaburga ve Bistecca burger gibi 2 spesiyalin olduğu bir burger bölümü olan menüde, formuna dikkat edenler için bowl ve salatalara da geniş yer verilmiş. Makarnaların ev yapımı olduğu, pizzaların da taş fırından çıktığı restoranda ana yemeklerden Dana Şinitzel oldukça sevilirken, imza tabaklardan Coda Alla Vaccinara (ağır ateşte pişen dana omurga) her yerde deneyimlenemeyecek İtalyan mutfağının lokal lezzetlerinden. Özellikle canlı müzik günleri için fix bir tadım menüsü de olan L’addict, barında imza kokteyller sunuyor. Hazır sos kullanılmayan bu kokteyllerden demlenme (infüzyon) tekniğiyle yapılan L’accord ve L’ammour denenebilir.

laddict

Ne zaman gidilir

L’addict Kuruçeşme haftanın 7 günü 12:00:02:00 arası açık bir mekan. Güne başlarken restoranda Egg Benedict’lerin, Gronola’ların ve mekana özel bir kahvaltı tabağının olduğu kompak bir geç kahvaltı menüsü sunuluyor. Gün boyu aktif bir konsepte sahip olan mekana, öğle yemeği veya kahve için uğranabilir. Akşamüstleri ise kokteyl-bar atmosferine bürünen L’addict keyifli bir iş çıkışı mekanına dönüşüyor. Haftanın belli günleri canlı müzik yapan mekanda Şelale Şehnaz Sam, Ege, Two Turkish Tenors, Elif Kıtırlı gibi müzisyenler sahne alıyor. Mekanın dj ve canlı müzik etkinliklerini buraya tıklayarak instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

laddict

Ne giyilir?

L’addict Kuruçeşme renkli ve sıcak çizgileriyle hoş bir Fransız brasserie-bar ortamı sunan bir mekan. Restoran-bar, Siyah beyaz yer karoları, duvarlarındaki prinç aprikleri ve modern tablolarıyla, bohem-şık bir ruha sahip. Mekanın zamansız dekorasyonu içine girer girmez dış dünyadan izole olmanızı sağlıyor. Kompak mekan özellikle canlı müzik günlerinde, insanların çabucak kaynaştığı ve “bu mekanı geçmişte bir yerlerden hatırlıyorum” duygusu uyandıran bir atmosfere sahip. Gün içi ve akşam barına Spor – Spor/Şık tercihler ile gidilebilecek mekan, akşam programında geceye daha uygun kıyafet tercihleri ziyaret edilebilir.

Kim kim gidilir?

L’addict Kuruçeşme, mahalle barı konsepti ile, gün içi veya iş çıkışı arkadaş grubuyla ziyaret etmek için ideal bir buluşma noktası durumunda. Mekan özellikle canlı müzik akşamları, eğlence ve yemeği tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için oldukça uygun bir ortam sunuyor. L’addict ayrıca İtalyan mutfağı severler için keyifli bir deneyim yemeği vaat ediyor. Kompak yapısı ile mekan, küçük ve büyük grup kapatmaları için oldukça iyi bir alternatif durumunda.

Ne kadar ödenir?

L’addict Kuruçeşme nitelikli yemeği makul fiyatlar ile sunan casual dining sınıfında bir restoran. Menüdeki fiyatlara değiencek olursak başlangıçlardan, L’addict Kombo Plate 42 TL, Dana Carpaccio 68 TL, Izgara Sebze Tabağı 42 TL olarak sunuluyor. Pizzarın 48-95 TL arası sunulduğu restoranda, Kaburga Burger 55 TL, makarnalar ise 45-98 TL fiyatla menüdeki yerini almış. Ana yemeklerden Ana yemeklerden Risotto di Mare 120 TL, imza tabak Coda Alla Vaccinara 125 TL’ye sunuluyor. Başlangıçta Dana Carpaccio, ara sıcak olarak risotto ve ana yemekte bonfile-somon seçeneği ile sunulan fix tadım menüsü ise 2 kişiye 1 şişe şarap ile 350 TL’den sunuluyor.

L’addict Adres: Kuruçeşme Mahallesi Arnavutköy, Kuruçeşme Cd. No:9, Beşiktaş
Telefon: 0533 604 71 74

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.