Brasserie-Bar Kokteyl-Bar Uzak Doğu Mutfağı

Saku İstanbul

saku

Now Bomonti’de Ordinary Bomonti’nin yanında açılan Saku İstanbul, son dönem yeme-içme sektörüne damgasını vuran Batard, Ordinary Bomonti ve Zula’nın sahipleri olan Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş Şeflerin en yeni projesi. Özellikle Ordinary ve Batard’ın başarısı çok açık. Bomonti tarafına gittiğimizde lezzetli bir yemek yemek isteğimiz varsa ilk akla gelen yerler buralar çoğunlukla. Bu kez de aynı ekip, Asya kültürüne göz kırpan bir mekan yaratmış. Asya dokularından ve doğunun ruhundan ilham alınmış. Gerçekten Asya’da gibi hissedeceğiniz eşsiz ve konforlu bir ambiyans yaratılmış. Dekorasyon ise tıpkı diğer mekanlarında olduğu gibi sade, estetik ve şık. Açık mutfakta yapılan her şeyi görmek, izlemek de mutluluk verici.

saku

Açıkçası Saku İstanbul’un gastronomi dünyasının yeni gözde mekanı olacağı ilk açıldığı günden beri belirgin. Buraya hem lezzetli mutfağından çıkan yemekleri denemeye, hem de kokteyl çeşitlerini deneyimleyip hareketli, renkli ve hoş bir akşam geçirmeye gelebilirsiniz. Saku İstanbul’un menüsü; ‘’Toprak’’, ‘’Deniz’’ ve ‘’Mera’’ şeklinde üçe ayrılıyor. Toprak kısmında ‘’Acılı Çıtır Tofu’’, Siyah susam ve togarashki ile servis edilen Çıtır Kabak ile ham papaya, kök sebzeler, kişniş sos, mikro fesleğen ve yer fıstığı ile hazırlanan ‘’Som Tam’’ merak uyandırıcı.

saku

Menünün ‘’Deniz’’ kısmında ise yine merak edeceğiniz, farklı seçenekler mevcut. ‘’Külde Ahtapot’’ (268 TL), ‘’Mavi Dalyan Yengeci’’ (92 tl) ve tatlı su kereviti, tarhun yağı ve közlenmiş pırasadan oluşan ‘’Kristal Mantı’’ da iştah açıcı. Açıkçası deniz mahsülleri severlerin bu menüdeki çoğu şeyi denemek isteyeceğinden de eminim. Son olarak ‘’Mera’’ kısmında bulunan ‘’Haia Usulü Tavuk’’, Dana Kaburga Katsu’’ ve ve ‘’Izgara Dana Sırt’’ da kesinlikle denenmeli deriz! Tatlı olarak da Lotus Balkabağı Togarashi favorilerden. Yemeğin yanında kokteylleri deneyimlemeyi de unutmayın! Gerçekten her tabak ayrı bir olay. Sunumları da bir harika. Belirtmeden geçmeyelim, servis de mekan henüz çok yeni olmasına rağmen fazlasıyla başarılı. Saku İstanbul, Pazar günleri hariç, her gün 18:00 – 01:00 saatleri arasında açık. Mekan sahiplerinin diğer mekanlarında olduğu gibi fazlaca bir yoğunluk olduğundan rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cad, Yeniyol Sk. No:2, 34440 Şişli/İstanbul
Telefon: (0539) 704 81 90

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.