Beyoğlu-Karaköy Maslak-Levent Uzak Doğu Mutfağı

Yada Sushi

Şehrin cazibe merkezleri dönemsel değişirken, yeni mekanlar da bu değişime uygun şekilde adreslerini belirliyor. Örneğin bu aralar Suadiye, Etiler, Bomonti ve Galataport’da bir hareketlilik olduğu net olarak gözlemlenmekte. Bazı mekanların misafirleri tarafından tercih edilme sebebi ise, konumundan çok, sunduğu benzersiz atmosfer olarak karşımıza çıkıyor. 2013’de İstinye yokuşunda bir mahallenin girişinde açılan Yada Sushi işte bu sınıfa giren restoranlara en iyi örneklerden. Uzakdoğu mutfağının sevilen temsilcisi İstanbul’daki ikinci şubesini ise 2022 Nisan ayı itibarı ile Galataport’da açtı.

yada

İstanbul’da Uzakdoğu mutfağı denilince ilk akla gelen restoranlardan olan Yada Sushi, istikrarlı da bir çizgiye sahip. Çok göz önünde olmayan bir lokasyonda olması da kuşkusuz kitle ve çizgisini korumada mekana yardımcı oluyor. Bu anlamda şehirdeki gelişmelere kayıtsız kalmayıp, 2. şubeyi açmak da bir noktada kaçınılmaz oluyor. Tabi müdavimlerinin mekanı tercih etmesinde imza tabakların da önemli payı var. Yada Sushi’nin menüsünde klasikleşmiş ve yenilikçi lezzetler bir arada sunuluyor. En sevilenleri şöyle bir sıralamak gerekirse sushilerden Ebi Snow ve Volcano Roll, ana yemeklerden Peking Duck ve Crispy Red Chicken, özel tatlardan ise Glazed Sake Nigiri akla gelen ilk tabaklardan.

yada

Yada Sushi Galataport

Yada Sushi Galataport

Galataport 2021 Kasım ayında açılmış ve mekanlar modern limanda arka arkaya yerini almaya başlamıştı. Geçtiğimiz 1 yılın ardından yavaş yavaş restoranların misafir profilinin oturmaya başladığı görülüyor. Yada Sushi özelinde İstinye’nin sıcak atmosferi Galataport’ a büyük ölçüde taşınmış denebilir. Restoranın Galataport’daki yeri de, aynı İstinye’de olduğu gibi ön sıradaki turistik keşmekeşden uzak ve arayanın bulacağı bir konumda. Yada Sushi Galataport’da, taze ve lezzetli bir sushi deneyiminin yanı sıra kokteyl menüsü ile ön plana çıkıyor. Asya mutfağının vazgeçilmez ürünlerinin entegre edildiği kokteyllerden Umami ve Osaka Breeze en çok tercih edilenlerden. Farklı deneyimlere açık olanlar içinse Wasabi ile taçlandırılan Wabi-Sabi denenmesi gerekenler arasında geliyor. Galataport’daki mekan haftanın 7 günü 12:00-00:00 saatleri arasında hizmet vermekte.

Galataport Adres: Galataport İstanbul F Block 1st Floor
Telefon: (0530) 172 53 69

yada

Yada Sushi İstinye

İstinye’deki mekan girdiğiniz andan itibaren şaşırtan ortam değişimi ile dikkat çekiyor. Mahallenin dokusundan bir anda modern ve şık bir atmosfere girmek bence deneyimin bir parçası olarak oldukça keyifli. Restoranın farklı tarzda tasarlanmış oturma grupları ise sıcak bir ev atmosferinde hissetmenizi sağlıyor. Dinamik müzikler ile, enerjisi her daim yüksek olan mekan, kutlama grupları için de ideal bir ortama sahip. Haftanın 7 günü açık olan restorana, özellikle haftasonları rezervasyon yaparak gitmekte fayda var.

yada

Yada Sushi Istinye

Adres: İstinye, Koru Cd. No:5 D:6, 34460 Sarıyer/İstanbu
Telefon: (0212) 323 57 03

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.