Beyoğlu-Karaköy Müdavimlist

Galataport Mekanlar

Uzun zamandır açılışı beklenen Galataport Karaköy, 29 Ekim 2021’de açıldı. İçerisinde ofis, mağaza, kafe ve restoranların olduğu Galataport, Cruise gemilerinin yanaştığı açık bir avm olarak tarif edilebilir. Bölgeyi hareketlendirmesi de beklenen ve açılışı birkaç kere ertelenen dev yatırımdaki birçok mağaza ve mekanın açılışa yetişemediği ise gözden kaçmadı. Aşağıda Galataport mekanlar arasında ön plana çıkanlar listelenmiş durumda.

galataport

Doğuş ve Bilgili grupları tarafından yapılan yatırımda, Doğuş grubuna ait Dream restoranlarının birçoğu yer alıyor. İşin içerisinde olduğu için Galataport’da yer alan diğer restoran ve kafe markalarının seçiminde Dream’in etkisinin olduğu söylenebilir. Ayrıca yüksek kira bedelleri sebebiyle Galataport’da daha çok zincir restoranların yer aldığı görülüyor. Galataport restoranlar arasında fine dining’den, fast food’a geniş bir skala bulunuyor.

galataport

Liman Lokantası

Galaport’un amiral gemisi olarak kabul edilebilecek Liman Lokantası an itibarı ile en şık ve pahalı restoranı durumunda. Kabataş tarafından giriş bölümünde yer alan Liman Lokantası, diğer mekanlarda olduğu gibi 2 kattan oluşmakta. Bölgeyle sıkı bağları olan restoranın kökleri 1940’lara uzanıyor. Karaköy rıhtımında uzun yıllar şehrin en gözde restoranlarından olan mekan 2000’li yılların başında kapanmıştı. Galataport’daki Liman Lokantası’nın menüsü ise yabancı misafirin, hem Türk mutfağını deneyimleyip, hem de yüksek miktarda hesap ödeyebileceği ürünlerden derlenmiş.

liman lokantası

Liman Lokantası

Yeni yerinde Liman Lokantası’nın menüsü Türk mutfağı üzerine mezeler ile başlıyor. Menünün ara sıcak ve ana yemek bölümünde ise deniz mahsulünü de bol olacağı şekilde Türk ve dünya mutfağı harmanlanmış. Ara sıcaklardan Haşlama İçli Köfte (55 TL), Güveçte Paltlıcan Ahtapot Pilav (260 tL), Deniz Mahsulü Saç Tava (250 TL) dikkat çeken tabaklar arasında. Menüde bir havyar bölümü de olan restoranda ana yemeklerden ise Cağ Kebabı (tek 85 TL), Cafe de Paris soslu Bonfile (215 TL), Pekin Ördek (750 TL) bazı örneklerden.

Liman Lokantası Telefon: (0212) 877 09 48
liman lokantası

Liman Lokantası

Popülist

Bomontiada’nın sevilen markası Popülist, Galataport’da yer alan keyifli mekanlardan. Kendi ürettiği biraları, sıcak dekorasyonu ve pub menüsü ile mekan şimdiden Galaport’un en işlek yeri olmuş durumda. 27-42 TL arası fiyatlarla farklı biralar deneyebileceğiniz mekanda, Pizzalar 48-70 TL, burgerler 62-74 TL arası fiyatlanmış. Popülist Galataport manzaralı 2 kattan oluşan mekanıyla, tüm gün ziyaret edilebilecek bir restoran-bar olmuş.

Popülist Galataport Telefon: (0212) 401 04 57
galataport

Popülist Galata

Mezzaluna

Dream’in satın aldığı zincir İtalyan restoranı markası Mezzaluna, grubun diğer bir mekanı olarak Galatapor’da yer alıyor. Birçok mekana göre Nispeten daha ufak bir metrekare alan Galataport mekanı, İtalya mutfağı üzerine lezzetleri sunuyor olacak.

Mezzaluna Galaport Telefon: (0212) 302 24 78
galataport

Mezzaluna Galataport

Cookshop

Dünya mutfağı üzerine 40 üzeri restoranı olan Cookshop diğer bir Galataport mekanı olarak karşımıza çıkıyor. Sabah kahvaltı servisi ile güne başlayan mekan, tüm güne yönelik geniş bir menü sunuyor. Galataport’un en iyi konumlarından birisinde yer alan Cookshop manzaraya karşı konforlu oturma ananları sunuyor.

galataport

Cookshop Galataport

Big Chef

Big Chef Galaport’da yer alan diğer bir zincir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Dünya mutfağı üzerine bir menü suran Bigchefs iki kattan oluşan mekanında misafirlerini ağırlayacak.

galataport

Bigchefs Galataport

Kahve Dünyası

Kahve Dünyası, Galaltaport’un en geniş metrekareye sahip mekanlarından köşe bir mekan olması sebebiyle iç ve dış birçok oturma alanı olan mekan,

galataport

Kahve Dünyası Galataport

Butterfly

El yapımı çikolata ve iyi kahvenin buluştuğu bir mekan olan Butterfly, Galataport’un caddeye yakın kısmında yer alıyor.  Gün içi kahve molası için ziyaret edilebilecek mekan, kendi ürettiği çok özel çikolataları sunuyor.

galataport

Butterfly Galataport

Grandma

İlk şubesi Teşvikiye’de açılan Grandma oldukça sevilmiş ve sonrasında başka şubelere açmıştı. Nitelikli pastane ürünleri üzerine artisan bir fırın olan Grandma, Galaport’un caddeye yakın kısımında yer alıyor. Günlük hazırlanan ekmek, pasta, kruvasan gibi lezzetlerin olduğu mekanda bir öğün yerini tutabilecek kişlerde denenebilir.

galataport

Grandma Galataport

Monochrome

Dream grubuna ait diğer bir marka olan Monochrome Galataport’un iç kısımda yer alan mekanlardan. Üçüncü dalga kahveci olarak tarif edilebilecek kafe-restoran gün boyu atıştırmalıklar sunuyor. Modern tasarımı, ferah oturma alanı ile Monochrome Galataport’un en keyifli mekanlarından.

(0212) 877 09 49
galataport

Monochrome Galataport

Henüz açılmayanlar

Galataport mekanlar listemizde henüze açılamayan ve inşaatı devam eden mekanlara de yer veriyoruz. Gina, Günaydın (Günaydın’ın fastfood restoranı açıldı), Salt Bea, Kiva Meyhane, Gizia Brasserie henüz kepenklerini açmayan Galataport mekanları arasında.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.