Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde Kokteyl-Bar

Gou Society

Bağdat Caddesi’nin son dönemdeki gelişimi ve değişimi, özellikle gençler arasında daha da popüler bir mevki olmasını sağladı. Sokak arasındaki mekanlar dahi kalabalık ve farklı farklı zevklere uygun, her ihtiyacı karşılayacak mekanları bulmak mümkün. Bu anlamda lezzetli bir yemek, iyi müzik ve özel kokteyller için tercih edilebilecek birkaç kaliteli mekan var. Bu mekanlara bir yenisi daha eklendi. Yine Cadde’de bulunan ve oldukça sevilen Paolina ekibi yepyeni bir mekan ile karşımızda. İsmi Gou Society. Suadiye’de Friday’sin yerine açılan mekan, kısa sürede o kadar sevildi ki, henüz açılalı bir hafta olmasına rağmen haftasonu gittiğimizde kalabalıktı. Bu kalabalığa rağmen hizmet fazlasıyla kaliteliydi. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini şimdiden söyleyelim.

Gou

Mekan, gerçekten ışıl ışıl. Girdiğiniz andan itibaren ne kadar şık ve özenli bir mimariye sahip olduğunu hissediyorsunuz. Turuncu rengin sıcaklığıyla daha da hoş bir görüntü elde eden mekanın aydınlatmaları, dj kabinin olduğu kısım, kocaman bar ve şarap kavı dikkat çekiyor. Bir yandan da hemen barın yanında bulunan piyano da tatlı bir jazz bar havası katmış buraya. Modern bir dekorasyon ile zaten ilk girişte çarpılıyorsunuz, çalan müzikler de cabası. Buraya uzun uzun oturup yemek yemek için, doğum günü, yıl dönümü gibi kutlamalara gelebilirsiniz. Pek tabi ki geniş bar kısmında oturup, iş çıkışında günün yorgunluğunu enfes kokteylleri ile de atmanız mümkün. Zaten ekip tecrübeli. Söylediğimiz gibi Paolina ekibinin yeni projesi olduğu için kokteyllerin kalitesini ve lezzetini anlatmamız yersiz olur. Siz iyisi mi gelip deneyimleyin!

Peki yemek menüsünde neler var? Derseniz, kesinlikle tatmin edici, fiyat/performans açısından memnun edici bir menü ile karşılandığımızı söyleyebilirim. Yemek öncesinde leziz bir ekmek ile pestolu, trüflü bir karışım geliyor ki onunla bile karnımız doydu diyebilirim. Başlangıçlardan dil peyniri, trüflü bal ve dil peyniri ile hazırlanan ‘’Honey Pastry’’, patates ve karidesli gofret ‘’Shrimps Wafer’’ ve ‘’Seafood Cakes’’ ilgi çekici seçenekler. Başlangıçlardan hemen sonra, salatalar, pizetta, burger, makarna, risotto, sushi çeşitleri geliyor. Makarnalardan domates soslu rigatoni ve balkabaklı gnocchi lezzetli. Kokoreç pizetta da merak uyandırıcı geldi doğrusu. Ana yemekler kısmına geldiğimizde; Beef Cheek ve Şaşlık favoriler arasında. Ayrıca etlerin yanı sıra tavuk ve balıklar da mevcut menüde. Genel olarak menüdeki her yemek özenle hazırlanıyor ve çokça lezzetli. Hem lezzetli bir yemek, hem de kokteyller için kesinlikle Gou Society’yi listenize eklemelisiniz! Bağdat Caddesi’ne yepyeni bir soluk getirmiş!

Adres : Suadiye, Vapur Yolu Sk. No: 2 D:1A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (o532) 555 02 02

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.