Akdeniz Mutfağı Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Uzak Doğu Mutfağı

Zenkai Restaurant & Bar

zenkai

Kanlıca’da bulunan Ahmet Rasim Paşa Yalısı Ajia Hotel’i bilirsiniz. Deniz kenarındaki konumu, tarihi bir köşkün içinde oluşu ve kendine has ruhu ile özellikle nişan, düğün gibi etkinlikler için çokça tercih edilen bir konum. Burada konaklamak gerçekten çok farklı bir deneyim. Şimdi bir de bu harika otelin bitişiğinde gün içerisinde ziyaret edebileceğiniz, lezzetli yemekleri ve enfes ortamı ile sizi sarıp sarmalayacak bir restoran açıldı. Zenkai Restaurant & Bar’dan bahsediyorum. Görkemli bar kısmı, şık oturma grupları ve duvardaki resimler ilk olarak dikkati çeken özellikleri; ancak manzaraya eriştiğinizde ambiyanstan çok bu kısım ilginizi çekebilir doğrusu. Alabildiğine deniz, harika bir gün batımı manzarası ve huzurlu geçirebileceğiniz saatler. Zenkai Restaurant & Bar, açık ki hem yereller, hem de turistler için mükemmel bir mekan.

Burası Akdeniz mutfağına yoğunlaşan; ancak Uzakdoğu mutfağından da izlerin bulunduğu karma bir menüye sahip. Menü, birçok başarılı mekanda, menü anlamında imzası olan Murat Bozok Şef’e emanet edilmiş. Kendisinin tecrübesi de pek tabii ki yemeklerin lezzetine yansıyor. Tuna tartar, kızarmış kabak gibi başlangıçlarla bu gastronomik yolculuğa start vermek mümkün. Sonrasında ise menüde çeşit çeşit, leziz sushiler var ki Uzakdoğu mutfağı sevenler için kesinlikle uğranması gereken bir yer olduğunu belirtelim Zenkai Restaurant & Bar’ın. Ana yemeklerde makarnalar, risottolar ve et çeşitleri de ilgi çekici; ancak gelmişken en azından ortaya paylaşımlık olarak mutlaka bir sushi çeşidinden sipariş verin deriz. Mekanda içkiler de özel olarak hazırlanıyor. Kokteyllerini denerken, Boğaz manzarasına karşı günün yorgunluğunu atmak, Kanlıca’nın ruhunu hissederek etrafı seyir çok keyifli. Zenkai Restaurant & Bar’ı mutlaka gidilecekler listenize ekleyin!

Adres : Kanlıca, Ahmet Rasim Paşa Yalısı, Halide Edip Adıvar Cd., 34810 Beykoz/İstanbul
Telefon : (0216) 413 96 20

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.