Müdavimlist Nişantaşı-Beşiktaş

Bomonti Mekanlar

turk

Bomonti’nin son dönem açılan yeni mekanları ile sosyal hayatımıza girdiği sıkça konuşuluyor. Peki gerçekten bölgede söylendiği kadar hareket var mı? Öncelikle işletmelerin Bomonti’ye ilgilisi, yüksek kiraları olduğu merkezlerden kaçma ve bölgedeki artan yerleşime yatırım yapma kaynaklı başladı. Şu ana kadar bölgede açılan mekanların oldukça yüksek profilli olması ise, sosyal medya ve basında çokça yer almalarını sağladı. Ancak Bomonti sokaklarında akşamları, ordan oraya mekan değiştiren insanları görmemiz için, sayıca da alternatiflerin artması gerekiyordu. 2019’un ikinci yarısı itibarı ile yeni mekanların da katılımıyla, bu durumun yavaş yavaş sağlandığı gözlemleniyor. Aşağıda “Bomonti Mekanlar” denince akla ilk gelenleri sıraladık.

kozmonot

Kozmonot Bomonti

Blok Mekan Bomonti

2020 Şubat ayında açılan Blok mekan, farklı tarzı ile herhangi bir kategoriye koymada zorlanılacak, kalıpların dışında bir oluşum olarak dikkat çekiyor. Kodlarında yaratıcılık, eğlence ve özgürlük olan Blok Bomonti, topyekün bir yaşam alanı olarak tasarlanmış. Bomonti, Silahşör caddesi üzerindeki mekan, dışarıdan göründüğünden oldukça büyük ve sürprizli bir mekan olmuş. Blok, barları, canlı performanslar alanı, sergi bölümü ve dükkanıyla dinamik ve tüm gün kullanıma uygun bir mekan olarak tasarlanmış. Güne kahvaltı servis ile başlayan mekan, sokak lezzetleri ağırlıklı bir menü sunarken, özel kokteyl menüsü ile dikkat çekiyor. Bomonti, mekanlar anlamında yaratıcı işlere imza atıyor.

Blok Bomonti ile ilgili Detaylı bilgi için tıklayın. 
blok

Blok Mekan Bomonti

Batard

Ünlü şeflerin ortaklığıyla açılan Batard Bomonti, gözlerin bölgeye dönmesinin sağlayan en önemli mekanlardan biri olmuştu kuşkusuz. Zula Burger’in de sahibi olan ve bir sonraki hareketleri gastronomi ve sosyal yaşam anlatıcıları tarafından ilgiyle takip edilen bu kişilerin adres olarak Bomonti’yi seçmesi bölge için oldukça önemli bir işaret oldu. Kendilerini “Eklektik Mutfak” olarak tanımlayan Batard Bomonti, belli bir coğrafyaya veya tekniğe bağlı kalmaksızın, özgür ve özgün reçeteler sunan bir mutfak anlayışına sahip. Batard’ın keyifli lezzetlerinin ortaya paylaşıma oldukça uygun olacak şekilde, biraz da ufak porsiyonlar olarak geldiğini belirtmek lazım. Mekanın barı da aynı mutfakta olduğu gibi imza kokteyllerden oluşan bir menü ile karşımıza çıkıyor.

Batard ile ilgili Detaylı bilgi için tıklayın. 
batard

Batard Bomonti

Kozmonot

Topağacı’nın sevilen mekanı Kozmonot, 2019 yaz ayında House Rezidans’ın girişi katında açıldı. Bomonti’deki mekanında güne kahvaltı ile başlayan mekan, kokteylleri, çeşit biraları ve kendine özgü pub menüsüyle bölgeye katkı sunan mekanlardan birisi olmuş durumda. Topağacı’na göre önemli bir metrekare farkı ile müdavimlerinin karşısına çıkan mekan, Bomonti’deki yerinde etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Farklı dizaynı, ferah ve rahat ortamı Kozmonot Bomonti, günün her saati ziyaret edilebilecek mekanlardan.

Kozmonot ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
kozmonot

Kozmonot Bomonti

Turk Fatih Tutak

Turk Fatih Tutak, sadece Bomonti’de değil, son dönem şehirde açılan en iddalı mekan kuşkusuz. Şık atmosferini, üst düzey servis ile birleştiren Turk, ülkedeki nadir fine dining restoranlardan. Turk, Kültürümüzün derinlerine inip, geçmişteki tarifleri modern teknikler ile sunan gerçek bir şef restoranı. Yurtdışında geçirdiği zamanda oldukça önemli bir tecrübe edinen ünlü şef Fatih Tutak’ın mekanı Turk Bomonti, yaratacılığın ve deneyimin ön planda olduğu bir menü sunuyor. Bomonti mekanlar anlamında sadece sayısal olarak değil, niteliksel anlamda da çoğalıyor.

Turk ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
turk

Turk Bomonti

Wu Bomonti

The House Residence’nin altında açılan diğer bir mekan olan Wu Sushi & Cocktails 2020 yılının popüler mekanlarından birisi olacak gibi gözüküyor. Yüksek tavanlı binasında, oldukça zevkli dekore edilmiş, tam bir tasarım mekan olan Wu Bomonti, menüsünü Sushi ve kokteyl üzerine oluşturmuş. Akşam barı ile başlayan ve ilerleyen saatlerde, kulüp öncesi ara mekan olan Wu Bomonti, mekana özel, imza kokteyller sunuyor

Wu Sushi & Cocktails ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
wu

Wu Bomonti

Montag

Montag ilk şubesi Kadıköy’de açılan butik kahvecilerden. Mekan kendi kavurduğu üst düzey kahveleri keyifli eşlikçilerle sunarken, tasarımıyla da oldukça dikkat çekiyor. Nordic tarzı mimarisi ile görenleri içine çeken Montag 2 kattan oluşuyor. İyi bir kahve deneyimi yanısıra hoş bir atmosfer suna Montag, tam bir Bomonti mekanı olmuş.

Montag Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cd. No:65/B, 34380 Şişli/İstanbul
montag

Montag Bomonti

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.