Canlı Müzik Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

Blok Mekan Bomonti

blok
Yazan: Bora Sarısu

Son dönemin gözde semti Bomonti mekan hareketliliği ile dikkat çekiyor. Peki açılan mekanların profili nasıl? Özellikle bu sezon açılanlardan, Turk, Kozmonot ve Wu gibi mekanların kendi kategorisinde çıta üstü oldukları söylenebilir. Yani bölge henüz birbirini tekrarlayan klişe mekanlar üretme pratiğinden uzak görünüyor. 2020 Şubat ayında açılan Blok mekan ise, renkli ve dinamik tarzıyla bölgeyi ziyaret etmeyi hedefleyen en genç kitleye hitap eden bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Blok Bomonti, sadece oturma alanlarının, yeme-içmenin veya müziğin olduğu bir mekan değil topyekün bir yaşam alanı olarak tasarlanmış. Kodlarında yaratıcılık, eğlence ve özgürlük olduğu hemen hissedilen Blok Mekan’ın şehre ve Bomonti’ye katacağı hava, önümüzdeki dönem merakla izlenecek.

blok

Blok Sahne

Bomonti, Silahşör caddesi üzerindeki Blok Mekan, dışarıdan göründüğünden oldukça büyük ve sürprizli bir mekan olmuş. Giriş kısmında ve bahçesinde 2 barı olan mekan, canlı performanslar için ayrılmış bölümü ile 2. katında sergi ve dükkan alanlarıyla her anlamda dinamik bir ortam sunuyor. Tüm gün kullanıma uygun bir mekan olarak tasarlanmış Blok Bomonti, sabah 09:00 itibarı ile açılırken, gece 02:00’ye kadar aktif olacak. Bar ile birleşen açık mutfağında ekmekler ve tatlılar dahil birçok ürünü kendi hazırlayan mekan, menüsünde sokak lezzetlerinden oldukça fazla yararlanmış.

blok

Blok Dükkan

Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, menüsünde, ekmek üstüler, (20-28 TL) ve yumurta (24 TL) gibi seçenekler sunuyor. Menüdeki kase bölümünde ise Hamsi’den (32 TL) Ayvalı Dana Yanak’a (58 TL) gibi yaratıcı tabaklar ile, sağlıklı seçim salatalar ve glutensiz lezzetler sunuluyor. Mekanının sokak lezzetleri menüsünde ise Balık Ekmek, (28 TL) Islak Hamburger, (10 TL) Kokoreç Ekmek (25 TL) gibi sevilen yemeklere yer verilmiş. İşletmesinde Karaköy Finn’in ortaklığı bulunan Blok Bomonti, kokteylde de oldukça iddalı. Mekana özel hazırlanmış imza kokteyller 50 TL’den servis edilirken, 40 CL fıçı bira 20 TL fiyat ile sunuluyor.

Kozmonot Bomonti için tıkla

Blok Mekan Adres: Silahşör Caddesi No:65 Bomonti

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.