Müdavimlist Nişantaşı-Beşiktaş

Bomonti Mekanlar

Bomonti’nin son dönem açılan yeni mekanları ile sosyal hayatımıza girdiği sıkça konuşuluyor. Peki gerçekten bölgede söylendiği kadar hareket var mı? Özellikle son dönem Now Bomonti içerisinde açılan mekanlar dikkat çekiyor. Yakın zamanda bu binada yer alan Türk by Fatih Tutak’ın 2 Michelin yıldızı  alması da kuşkusuz bu durumu destekleyen önemli unsurlardan. Ancak Bomonti sokaklarında akşamları, ordan oraya mekan değiştiren insanları görmemiz için, sayıca da alternatiflerin artması gerekiyor. Bu anlamda bölgede birkaç kokteyl-bar ve gece kulübü açılması önemli olacaktır. Aşağıda “Bomonti Mekanlar” denince akla ilk gelenleri sıraladık.

wu bomonti

Wu Bomonti

Saku İstanbul

Now Bomonti’de Ordinary’nin yanında açılan Saku İstanbul, Bomonti’nin son gözdelerinden. Mekan, son dönem yeme-içme sektörüne damgasını vuran Batard, Ordinary Bomonti ve Zula’nın sahipleri olan Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş Şeflerin en yeni projesi. Ekip bu kez de, Asya kültürüne göz kırpan bir mekan yaratmış. Saku İstanbul’un menüsü; ‘’Toprak’’, ‘’Deniz’’ ve ‘’Mera’’ şeklinde üçe ayrılıyor. Mekanda açık mutfak, canlı ateşten çıkan lezzetler ve imza kokteyler ön planda. Saku İstanbul, Pazar günleri hariç, her gün 18:00 – 01:00 saatleri arasında açık. Mekan sahiplerinin diğer mekanlarında olduğu gibi fazlaca bir yoğunluk olduğundan rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

saku

Saku İstanbul

Saku Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cad, Yeniyol Sk. No:2, 34440 Şişli/İstanbul
Telefon: (0539) 704 81 90

The Ordinary Bomonti

Bomonti mekanları arasında yakın zamanda açılan The Ordinary Bomonti, kısa zamanda popüler olmuş durumda. Batard ve Zula’nın işletmecileri tarafından açılan mekan, sempatik bir İtalyan restoranı. Now Bomonti’de ünlü fine dining restoran Türk by Fatih Tutak’a komşu olarak açılan mekanda içki servisi de mevcut. Restoranın menüsünden, Bolonya usulü dana ragulu papardella klasiklerden Arabiatta, ricotta ve adaçayı ile hazırlanan Gnocchi ve kestaneli trüflü risotto mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

ordinary

The Ordinary Bomonti

Afil Bomonti

Cihangir’in sevilen mekanı Afil, Bomonti mekanlar listemize 2022 yılında giren restoranlardan. Cihangir’deki minik mekanın aksine Bomonti’deki şube geniş ve rahat oturma düzeni olan bir restoran-bar olmuş. İlk şubeye göre en önemeli farklardan birisi de mekanda içki servisi olması kuşkusuz. sokak lezzetleri konseptini bir restoran ortamına uyarlayan mekan özellikle sakatat üzerine kendine has lezzetler sunuyor. Kokoreç Burger (78 TL), Fıstıklı Kuzu Burger (78 TL), Sokak Köftesi, Tavuk Molla ve Atom Kokoreç (90 TL) bu menünün gerçek yıldızlarından. Pazartesi günleri hariç tüm hafta boyunca 12:00 – 00:00 saatleri arasında açık olan mekan Bomonti’nin canlı ve renkli atmosferine katkı sunan mekanlardan birisi olacak gibi gözüküyor.

afil bomonti

Afil Bomonti Adres: Merkez Mah, Elysium Rezidans, Feriköy Fırın Sk D:Blok 35/8, 34384 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 999 61 91

 Blok Mekan Bomonti

2020 Şubat ayında açılan Blok mekan, farklı tarzı ile herhangi bir kategoriye koymada zorlanılacak, kalıpların dışında bir oluşum olarak dikkat çekiyor. Kodlarında yaratıcılık, eğlence ve özgürlük olan Blok Bomonti, topyekün bir yaşam alanı olarak tasarlanmış. Bomonti, Silahşör caddesi üzerindeki mekan, dışarıdan göründüğünden oldukça büyük ve sürprizli bir mekan olmuş. Blok, barları, canlı performanslar alanı, sergi bölümü ve dükkanıyla dinamik ve tüm gün kullanıma uygun bir mekan olarak tasarlanmış. Güne kahvaltı servis ile başlayan mekan, sokak lezzetleri ağırlıklı bir menü sunarken, özel kokteyl menüsü ile dikkat çekiyor. Bomonti, mekanlar anlamında yaratıcı işlere imza atıyor.

Blok Bomonti ile ilgili Detaylı bilgi için tıklayın. 
blok

Blok Mekan Bomonti

Batard

Ünlü şeflerin ortaklığıyla açılan Batard Bomonti, gözlerin bölgeye dönmesinin sağlayan en önemli mekanlardan biri olmuştu kuşkusuz. Zula Burger’in de sahibi olan ve bir sonraki hareketleri gastronomi ve sosyal yaşam anlatıcıları tarafından ilgiyle takip edilen bu kişilerin adres olarak Bomonti’yi seçmesi bölge için oldukça önemli bir işaret oldu. Kendilerini “Eklektik Mutfak” olarak tanımlayan Batard Bomonti, belli bir coğrafyaya veya tekniğe bağlı kalmaksızın, özgür ve özgün reçeteler sunan bir mutfak anlayışına sahip. Batard’ın keyifli lezzetlerinin ortaya paylaşıma oldukça uygun olacak şekilde, biraz da ufak porsiyonlar olarak geldiğini belirtmek lazım. Mekanın barı da aynı mutfakta olduğu gibi imza kokteyllerden oluşan bir menü ile karşımıza çıkıyor.

Batard ile ilgili Detaylı bilgi için tıklayın. 
batard

Batard Bomonti

Turk Fatih Tutak

Turk Fatih Tutak, sadece Bomonti’de değil, son dönem şehirde açılan en iddalı mekan kuşkusuz. Şık atmosferini, üst düzey servis ile birleştiren Turk, ülkedeki nadir fine dining restoranlardan. Turk, Kültürümüzün derinlerine inip, geçmişteki tarifleri modern teknikler ile sunan gerçek bir şef restoranı. Yurtdışında geçirdiği zamanda oldukça önemli bir tecrübe edinen ünlü şef Fatih Tutak’ın mekanı Turk Bomonti, yaratacılığın ve deneyimin ön planda olduğu bir menü sunuyor. Bomonti mekanlar anlamında sadece sayısal olarak değil, niteliksel anlamda da çoğalıyor.

Turk ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

türk bomonti

Wu Bomonti

The House Residence’nin altında açılan diğer bir mekan olan Wu Sushi & Cocktails 2020 yılının popüler mekanlarından birisi olacak gibi gözüküyor. Yüksek tavanlı binasında, oldukça zevkli dekore edilmiş, tam bir tasarım mekan olan Wu Bomonti, menüsünü Sushi ve kokteyl üzerine oluşturmuş. Akşam barı ile başlayan ve ilerleyen saatlerde, kulüp öncesi ara mekan olan Wu Bomonti, mekana özel, imza kokteyller sunuyor

Wu Sushi & Cocktails ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
wu

Wu Bomonti

Montag

Montag ilk şubesi Kadıköy’de açılan butik kahvecilerden. Mekan kendi kavurduğu üst düzey kahveleri keyifli eşlikçilerle sunarken, tasarımıyla da oldukça dikkat çekiyor. Nordic tarzı mimarisi ile görenleri içine çeken Montag 2 kattan oluşuyor. İyi bir kahve deneyimi yanısıra hoş bir atmosfer suna Montag, tam bir Bomonti mekanı olmuş.

Montag Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cd. No:65/B, 34380 Şişli/İstanbul
montag

Montag Bomonti

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.