Brasserie-Bar Nişantaşı-Beşiktaş Şef Restoranı

Batard Bomonti

batard
Yazan: Bora Sarısu

Batard Bomonti, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Evet ne ediyorduk en son, “Genç Şefler Rahatsız.” Ülkemizde dünyadaki anlamında yapılan fine dining restoranlar, bir şekilde uzun soluklu yaşamıyorlar. Deneyime kapalı toplumumuz, yemek yemeyi doymak, içki içmeyi sarhoş olmak üzere konumlandırdığı için, ufak porsiyonlardan oluşan, deneysel mutfak pek de ilgi görmüyor açıkçası. Bu tarz restoranlarda mesai harcamış şefler ise, Duruma istinaden, edindikleri bilgi birikimi daha casual restoranlarda uygulamaya döküyor. İşte Batard Bomonti, bu akımın bir devamı olarak fine dining üzerine tecrübeleri olan ünlü şeflerin ortaklığıyla açılan bir restoran. Yeniköy’de açılan Araka ve Alaf Kuruçeşme’den sonra şehirde ardı ardına açılan üçüncü şef restoranı olan Batard, kısa zamanda ilgi odağı bir mekan oldu.

batard

Kendilerini “Eklektik Mutfak” olarak tanımlayan Batard Bomonti, belli bir coğrafyaya veya tekniğe bağlı kalmaksızın, özgür ve özgün reçeteler ile menüyü oluşturuyor. Öğle ve akşam için ayrı menülerin olduğu Batard’ta, öğle menüsündeki bazı yemeklerden Çıtır Tavuk 36 TL, Dana Kaburga 69 TL’den sunuluyor. Başlangıçların daha fazla olduğu akşam menüsünde, Aguachile 45 TL, Salazar 40 TL ve midye ve közlenmiş biberli Sanayi Pilavı 44 TL fiyatla servis ediliyor. Balık ve Mera bölümünden (ufak porsiyonlu ana yemek bölümü olarakta okunabilir) tütsülenmiş buğday pilavı ile servis edilen Ördek 64 TL, Çıtır Somon 67 TL Dana Kaburga 69 TL olarak sunuluyor.(Güncelleme 07.09.2020)

batard

Batard Menü 08.09.2020

Batard’ın keyifli lezzetlerinin ortaya paylaşıma oldukça uygun olacak şekilde, biraz da ufak porsiyonlar olarak geldiğini belirtmek lazım. Mekanın barı da aynı mutfakta olduğu gibi imza kokteyllerden oluşan bir menü sunuyor.

batard

Batard Bomonti Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Gökkuşağı Sok, Silahşör Cd. 15D, 34380 Şişli
Telefon: 0532 620 85 57


Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.