Brasserie-Bar Nişantaşı-Beşiktaş Şef Restoranı

Batard Bomonti

batard
Yazan: Bora Sarısu

Evet ne ediyorduk en son, “Genç Şefler Rahatsız.” Ülkemizde dünyadaki anlamında yapılan fine dining restoranlar, bir şekilde uzun soluklu yaşamıyorlar. Deneyime kapalı toplumumuz, yemek yemeyi doymak, içki içmeyi sarhoş olmak üzere konumlandırdığı için, ufak porsiyonlardan oluşan, deneysel mutfak pek de ilgi görmüyor açıkçası. Bu tarz restoranlarda mesai harcamış şefler ise, Duruma istinaden, edindikleri bilgi birikimi daha casual restoranlarda uygulamaya döküyor. İşte Batard Bomonti, bu akımın bir devamı olarak fine dining üzerine tecrübeleri olan ünlü şeflerin ortaklığıyla açılan bir restoran. Yeniköy’de açılan Araka ve Alaf Kuruçeşme’den sonra şehirdeki üçüncü üst profil şef restoranı olan Batard, kısa zamanda ilgi odağı bir mekan oldu.

batard

Kendilerini “Eklektik Mutfak” olarak tanımlayan Batard Bomonti, belli bir coğrafyaya veya tekniğe bağlı kalmaksızın, özgür ve özgün reçeteler ile menüyü oluşturmuş. Restoran, Vongole Sanayi Pilavı, Aztek kuru fasulyesi ile servis edilen Kuzu Omuz, Trüf’lü Polenta gibi yaratıcı tabaklardan oluşan, kompak bir menüye sahip. Batard Bomonti, kokteyl ve yemekleri uygun fiyatlar ile sunması ile de dikkatleri üzerine çekiyor. En yüksek yemek fiyatının 43 TL olarak belirlendiği mekanda, kokteyller 40 TL civarı fiyatlanmış. Batard’ın barı da aynı restoranın mutfağı mantığıyla, mekana özel bir kokteyl menüsü sunuyor. Gün boyu aktif olan restoran, özellikle hafta sonu akşamları sokağa taşmalı bir bara dönüşüyor. Bir Fransız brasseire-bar’ı olarak tarif edilebilecek dekorasyonu ile mekan, enerjisi ve fiyatları ile bana Bebek Lucca’nın ilk zamanlarını hatırlatttı.

batard

Batard Bomonti Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Gökkuşağı Sok, Silahşör Cd. 15D, 34380 Şişli
Telefon: 0532 620 85 57


Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

MÜDAVİMİ INSTAGRAM'DA

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

insta