Canlı Müzik Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

Blok Mekan Bomonti

blok

Son dönemin gözde semti Bomonti mekan hareketliliği ile dikkat çekiyor. Peki açılan mekanların profili nasıl? Özellikle bu sezon açılanlardan, Turk, Kozmonot ve Wu gibi mekanların kendi kategorisinde çıta üstü oldukları söylenebilir. Yani bölge henüz birbirini tekrarlayan klişe mekanlar üretme pratiğinden uzak görünüyor. 2020 Şubat ayında açılan Blok mekan ise, renkli ve dinamik tarzıyla bölgeyi ziyaret etmeyi hedefleyen en genç kitleye hitap eden bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Blok Bomonti, sadece oturma alanlarının, yeme-içmenin veya müziğin olduğu bir mekan değil topyekün bir yaşam alanı olarak tasarlanmış. Kodlarında yaratıcılık, eğlence ve özgürlük olduğu hemen hissedilen Blok Mekan’ın şehre ve Bomonti’ye katacağı hava, önümüzdeki dönem merakla izlenecek.

blok

Blok Sahne

Bomonti, Silahşör caddesi üzerindeki Blok Mekan, dışarıdan göründüğünden oldukça büyük ve sürprizli bir mekan olmuş. Giriş kısmında ve bahçesinde 2 barı olan mekan, canlı performanslar için ayrılmış bölümü ile 2. katında sergi ve dükkan alanlarıyla her anlamda dinamik bir ortam sunuyor. Tüm gün kullanıma uygun bir mekan olarak tasarlanmış Blok Bomonti, sabah 09:00 itibarı ile açılırken, gece 02:00’ye kadar aktif olacak. Bar ile birleşen açık mutfağında ekmekler ve tatlılar dahil birçok ürünü kendi hazırlayan mekan, menüsünde sokak lezzetlerinden oldukça fazla yararlanmış.

blok

Blok Dükkan

Blok Mekan, ilk menüsünü revize ederek, daha dünya mutfağı ağırlıklı bir menüye gitmiş. Açıkçası ilk menüsünde Ayvalı Dana Yanak, Kasede HAmsi gibi yaratıcı tabaklar sunan mekan, yeni menüde daha risksiz seçimler yapmış. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, menüsünde, Çıtır Sucuk Menemen (28 TL) ve Kahvaltı Kasesi (28 TL) gibi seçenekler sunuyor. Menüdeki kase bölümünde ise Mantı Kase (38 TL), Vegan Spagetti (40 TL) olarak fiyatlanıyor. Mekanının sokak lezzetleri menüsünde ise Buffalo Kanat (30 TL), Kokoreç Ekmek (28 TL) gibi sevilen yemeklere yer verilmiş. İşletmesinde Karaköy Finn’in ortaklığı bulunan Blok Bomonti, kokteylde de oldukça iddalı. Mekana özel hazırlanmış imza kokteyller 55 TL’den servis edilirken, 40 CL fıçı bira 25 TL fiyat ile sunuluyor. (Güncelleme 05.09.2020)

Blok Mekan Adres: Silahşör Caddesi No:65 Bomonti
Telefon: 0532 449 25 65

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.