Kapanan Mekanlar

Ops Passage Karaköy (Kapandı)

ops

Ops Passage 2019 Ocak ayı itibarı ile kapandı

Her ne kadar gezen kitle, zaman zaman sosyalleşme alanı olarak Arnavutköy, Nişantaşı gibi arayışlarda bulunsa da bölgenin tadını alanlar Karaköy’ü bırakamıyor. Galataport projesi bittikten sonra gece hayatında hükümdarlığını ilan edecek bölge an itibarı ile de nitelikli restoran ve gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaş ortlamasının yüksek olduğu, curcunadan uzak Fransız Geçidi bu anlamda Karaköy’de adeta kalitenin bekçiliğini yapıyor. Tarihi pasajdaki yazının konusu olan Ops Passage ise, aslında Karaköy’ün en eski mekanlarından. Bölgedeki hareketlenmenin ilk başladığı zamanlar olan 2011 yılında Unter ve Karabatak’ın olduğu alanda açılan mekan, keyifli bir kafe olarak hizmet vermekteydi. 2015 senesinde ise Fransız geçidinde ki yeni yerine taşınan Ops Passage, nitelikli yemekleri, keyifli etkinlikleri ve kendine has dekorasyonu ile bölgenin ruhuna uygun bir Brasserie-Bar olarak hizmet veriyor.

ops

Ops Passage Karaköy’ü 5 sorumuzda incleyelim

Ne yenir, Ne içilir?

Opp Passage, günün tamanına yayılmış tarzını menüsüne de yansıtmış. Mekanın karma dünya mutfağı üzerine olan menüsünde Güney Amerika’dan, Akdeniz mutfağına özel tabaklar bulunurken, menüde Türk mutfağından  da birkaç seçenek sunulmuş. Ön plana çıkan bazı başlangıçlardan bahsedecek olursak restoranın Bruschetta ve Tacos’u oldukça seviliyor. Ana yemek olarak ise, Oystar Mushroom Risotto veya Frik pilavıyla servis edilen Lamp Karski menüdeki spesiyallerden. Restoranda, başlangıç üzeri ana yemek mantığıyla sipariş verileceği gibi, ortaya paylaşımlı olarak da ilerlenebilir.. Zira Ops Karaköy’de Ahtapotun’dan Kalamar’ına zengin bir başlangıç menüsü bulunmakta.

ops

Ops Karaköy’de modunuza göre biraz daha “pis yiyeyim” diyorsanız eğer, diğer bir sevilen tabağı olan Ops Cheeseburger’i ve meşhur Kozmaoğlu’ndan temin ettikleri Dana Sosisi deneyebilirsiniz. Mekan Omlet çeşitleri, Granola ve klasik Türk kahvaltısı olarak sabah için de keyfili seçenekler sunuyor. Mekanın barında ise klasik kokteyllerin yanında mekana özgü kokteyller de servis ediliyor. Bu kokteyllerden Purple Rain veya Pink Flamingo ön plana çıkanlar arasında.

ops

Ne zaman gidilir?

Ops passage haftanın 7 günü 11:00-1:00 arası açık bir mekan. Kahvaltının yoğun geçtiği Pazar günleri mekan sabah 10:00’da açılıyor. Fransız Geçidindeki restoran gün boyu aktif konseptte olup, öğle yemeğinde bölge de zaman geçiren ziyaretçilere ve yerleşiklere hizmet veriyor. Akşam ise mekan daha çok müdavimlerinin geldiği gece öncesi ısınma mekanı olarak tarif edilebilecek bir Brasserie-Bar’a dönüyor. Ops Passage, ayrıca en az haftanın bir günü düzenlediği Jazz müzik ağırlıklı canlı performansları ile de biliniyor. Mekanın müzik programın Instagram sayfasını takip ederek öğrenebilirsiniz. Ops Karaköy, Kemankeş caddesinden araçla inildiğinde düz ayak olarak 30 metre yürüme mesafesinde yer alıyor.

ops

Ne giyilir?

Ops Passage, dekorasyon anlamında oldukça enteresan çizgilere sahip bir mekan. Canlı renklerin kullanıldığı restorandan içeri girer girmez kendinizi adeta Güney Amerika’da hissediyorsunuz. Çok sayıda bitkiye kaplı mekanda kullanılan masadan, sandalyeye birçok obje başka yerde göremeyeceğiniz parçalardan oluşmakta. Bu anlamda Ops Passage 2016 yılında A’ Design Competition’da Restoran kategorisinde dizayn ödül almış. Pasajın Parizyen havası ile Ops’un Coloniel havasını birleştirdiğimizde Hip Spor/Şık tarzlar mekana uygun olacaktır.

ops

Kim kim gidilir?

Ops Karaköy, bölgenin yeme-içme ve eğlence dünyasındaki yerini dikkate alarak iyi yemek, keyifli zaman geçirme ve eğlence 3’lüsü dikkate alan bir mekan olmuş. Gün içi Karaköy’de zaman geçirken iyi bir mola adresi olan mekan, akşam iş çıkışı arkadaşlar ile bara takılmak için de iyi bir alternatif durumunda. Mekanın şık iç atmosferi, özellikle hafta sonu akşamları ve müzik olan gecelerde yemek ve eğlenceyi tek mekanda bitirmek isteyen kutlama grupları için ideal atmosfer sunuyor. Va tabi ki özellikle Jazz müzik severler Ops passage’ın müzik programını takip ederek, mekanı ziyaret edebilirler.

ops

Ne Kadar Ödenir?

Ops Passage, Karaköy’ün eski mekanlarından birisi olup, birçok Müdavime sahip bir mekan. Restoran bu anlamda Müdavim kitlesini üzmeyecek ve bazen Karaköy’de gördüğümüz saçma rakamlardan uzak bir fiyat politikasına sahip denebilir. Mekanın başlangıç tabaklarından Bruschetta 29 TL, Tacos 33 TL’den sevis ediliyor. Ana yemeklerden Lamb Karski 65 TL‘den servis ediliyor. Ops Passage, öğle yemeği için kişi başı 50 TL, uzun oturmalı bir akşam yemeğinde ise ortalama kiş başı 150 TL fiyat beklentisi ile ziyaret edilebilir. İki kişilik Passage Kahvaltının 62 TL’den servis edildiği mekanda, kokteyl fiyatları ise 45 TL olarak menüdeki yerini almış.

Ops Karaköy Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Cd. 28/A, 34200 Beyoğluİstanbul
Telefon: (0212) 243 3907

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.