Beyoğlu-Karaköy Gece Kulübü Uzak Doğu Mutfağı

Mitte Karaköy

mitte

Karaköy, şehrin tarihi ve kültürel dokusunu yaşamak için ideal bir bölge doğrusu. Bölge ruhunun gezen kitle tarafından keşfedilmesinde, son dönem açılan mekanların önemli payı olmuştu. Her ne kadar Alt taraftaki Kemankeş caddesi Galataport projesi ile gündemden biraz düşmüş olsa da, Karaköy şehrin en nitelikli restoran ve gece kulüplerine ev sahipliği yapmaya tam gaz devam ediyor. 2015 yılında açılan Mitte, bu anlamda restoran ve butik gece kulübü olarak bölgenin uzun soluklu mekanlarından bir olageldi. İlk açıldığında tüm gün aktif bir mekan olan Mitte, sonrasında daha çok gece kulübü yönü ile ön plana çıkmıştı. 2019 sonbahar-kış sezonuna girilirken ise menü ve dekorasyonunda önemli değişiklikler yapan Mitte Karaköy, şık restoranı ile oldukça iddialı olacak.

mitte

Ne Yenir, Ne İçilir?

Mitte Karaköy, dünyadaki “Fine Restaurant & Night Venue” örneklerinin bir çoğunda olduğu gibi Asya mutfağı üzerine bir menü ile akşam servisine giriyor. Zira zengin ve ateşli Asya mutfağı, akşam yemeğinden geceye zinde geçiş yapmak için ideal bir seçim. Bu anlamda Mitte’nin yeni işletmecileri Circle Group, Genç şefleri İrem Esen’i, Asya mutfağının önemli şefleri ile buluşturma anlamında teşvik ederek, özgün menünün oluşmasını sağlamış. Geçtiğimiz sene boyunca fırsat buldukça, uzak doğu ve Hintli şefler ile bir araya gelen şef, menüyü oluşturan özel tarifleri yerinde test etmiş. Yemeklerde kullanılan tüm sosları kendi mutfağında hazırlayan Mitte’nin menüsü ortaya paylaşımlı seçime oldukça uygun.

mitte

Sushi Tornado

Kompak ve işlevsel menüden başlangıç olarak, Çinli şef David Pung’ın uyum ve yaratıcılıkta zirveye çıktığı tarifi olan Liçi Meyveli Karides tercih edilebilir. Sushi’de çiğ balığa karşı ön yargınız var ve kırmak istiyorsanız eğer, menüdeki Trüf Mantarlı Sushi Tornada (Brie peynirli) mutlaka denenmeli. Mitt’nin mutfağı yeni sezonda sokak lezzetleri ve Peru mutfağından oldukça etkilenmiş. Menüdeki Ördek Taco ve Levrek Ceviche ortaya paylaşıma da uygun olacak şekilde, sipariş verilebilecek Mitte’deki keyifli lezzetlerden. Noodle ve Makarna bölümü de bulunan menüde, salata bölümünden çiğ tuna veya ızgara somon ile servis edilen Bali Bowl Mitte’nin imza tabaklarından

Mitte Adres: Kemankeş Mahallesi, Necati Bey cad. No: 66/A Karaköy, Beyoğlu
Telefon: (0543) 627  6362

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.