Beyoğlu-Karaköy Kokteyl-Bar

N Roof Bar Narmanlı

n roof

N Roof yerine açılan Han 1831 için tıkla

Tarihi Narmanlı Pasajı yakın zamanda restore edilmiş ve içerisindeki mekanları ile sosyal hayatın içine girmişti. Beyoğlu’nun kargaşasından uzaklığı, metroya yakınlığı ve sevilen bölge Asmalımescit ile dirsek teması halinde olması, tarihi hanın kısa zamanda keyifli bir kitleye hitap etmesini sağladı. 2020 Temmuz ayına girilirken ise Narmanlı Han’ın teras mekanı N Roof Bar kapılarını araladı. Malum Beyoğlu ve Karaköy’deki teras mekanlar, şehrin tarihi bölümlerini sergiledikleri için daima bölgedeki en değerli mekanlar oluyorlar. Son dönem ise çatıların çoğu yeni nesil meyhaneler tarafıdan doldurulmaya başlamıştı. Food Hall İstanbul’un terasında açılan N Roof Bar, manzarası, rahat ortamı, özel kokteylleri ve fiyat/kalite performansı ile kuşkusuz bölgedeki nefes alma mekanlarından biri olacak.

n roof

N Roof Bar, baş harfinden adını aldığı Narmanlı Han’daki tek Teras Mekan olarak hizmet verecek. Mekan, birçok sokak lezzetinin bir araya gelmesi ile oluşan yemek pazarı konseptindeki Food Hall’un da kardeş mekanı. N Roof Bar oturma alanı olan her bölümünden farklı manzara açıları sunan bir teras olarak karşımıza çıkıyor. Mekanda otururken İstiklal’deki binaları tüm ihtişamı ile görmek mümkünken, arka fonda yer alan tarihi yarım ada silüeti manzaranın keyifini arttırıyor. Havadar mekanların ön plana çıktığı bu dönemlerde N Roof, stant ve lounge tarzı koltukları ile rahat ve konforlu bir ortam sunuyor. Yeme-İçme anlamında ise keyifli terasta en çok plana çıkan unsur kokteyl olacak.

N Roof Barın yemek menüsü seçilecek içkiye göre, paylaşıma uygun tabaklardan oluşuyor. Menüde bulunan, Pizzalar 47-62 TL arası, Makarnalar 42-55 TL arası fiyatlar ile servis ediliyor. Burger bölümüden Truffy Burger 47 TL, rokfor soslu Bleu Burger 47 TL olarak menüde yer alıyor. Menüde bulunan bar tabağı olarak alınabilecek Atıştırma Tabağı 55 TL’den servis ediliyor. Kokteyl-Bar mantığıyla çalışacak mekanın kokteyl menüsü ise oldukça geniş. N Roof Bar’da Klasik kokteyllerin yanında, mekana özel, imza kokteyller de servis ediliyor. Kokteyllerin fiyatları ise 65 TL’den başlıyor.

Food Hall Adres: Asmalı Mescid mahallesi, İstiklal Caddesi, Narmanlı Han, no:180, D:1A, Beyoğlu
Telefon: (0542) 292 42 39

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.