Beyoğlu-Karaköy Dünya Mutfağı İtalyan Mutfağı Türk Mutfağı

Food Hall İstanbul

food hall

Avrupa’da hangi büyük kente giderseniz karşınıza “Food Hall” tarzı mekanlar çıkar. Bu mekanlar bazen “Food Market” bazen de “Farmers Market” olarak isimlendirilir. Adına ne derseniz diyin, Bu yeme-içme alanlarının en önemli özelliği, coğrafyanın lezzetlerini sunan küçük lokantaları bir araya getirerek, aynı mekanda farklı lezzetleri sunmaları olması olarak ifade edilebilir. Bizim AVM “Food Court’larından ise, zincir fastfood’lara yer vermemeleri ve gurme lezzetler sunmaları ile ayrışırlar. Yakın zamanda renovasyondan geçen Beyoğlu’ndaki Narmanlı Han’ın üst katında açılan Food Hall İstanbul, uzun zamandır eksik olan bu konseptin uygulayacılarından birisi olarak 2019 Aralık ayında faaliyete geçti. İçerisinde kebaptan, pizzaya, sokak lezzetlerinden, uzak doğuya farklı mutfaklardan lezzetleri barındıran Food Hall, Taksim civarından eğlenceli ve konforlu yemek sunan mekan açığını kapatacağa benzer.

Food Hall’un, teras mekanı N Roof açıldı.

food hall

Food Hall İstanbul, konum olarak seçtiği Narmanlı Han’ın yenilenen binasına oldukça iyi oturmuş. Yüksek tavanlı binanın ferah atmosferi, ideal boyutta bir gurme yemek yeri oluşmasını sağlamış. Hanın dış bölümünde de oturma alanı olan mekanın ana salonu, 2. katı ve bahar ayı itibarı ile faaliyet geçirecekleri manzaralı teras bölümü olarak olacak. İçki servisi de olan Food Hall Taksim’in en temel faydası kuşkusuz misafir gruplarının birbirinden bağımsız olarak seçtiği yemeği bir arada yiyebilmeleri oluyor. Zira orta bölümü oturma alan olan mekanın ziyaretçileri mekanın dinamik ortamında rahatça istediklerini yiyip içebiliyorlar. Ödeme ise girişte verilen kartlar yüklenen para ile rahatça yapılabiliyor. Food Hall İstanbul içerisindeki lezzet noktaları ise, Kebap üzerine, Rolling Kebab, Ev yapımı makarnacı Pastaway Asya mutfağı temsilcisi Asian Townen sağlıklı beslenenlere alternatif olan The Salad Bar, tatlıcı Creps and Waffle, butik kahveci Browns Coffee pizzacı Cristino’s Oven PizzaMickey, ve sokak lezzetleri noktası N.Y Street Food olacak.

Food Hall Adres: Asmalı Mescid mahallesi, İstiklal Caddesi, Narmanlı Han, no:180, D:1A, Beyoğlu
Telefon: (0542) 292 42 39

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.