Müdavim Pro

Müdavim 250 Nedir?

azur

Malumunuz İstanbul büyük bir kent. Hatta işin aslı içerisinde birçok sınırları çizilmemiş şehir barındırıyor. Kentin mekanları ise yeme-içmeye bakışımız ve dışarı çıkma alışkanlığımız gereği hızla değişiyor. Bir sene önce popüler olan mekan, öteki yıl gözden düşmüş olabiliyor. Bu çapta bir değişime ise Mekan sitesi olarak biz bile yetişemiyoruz. Dışarı çıkacak kişi ise, bu karmaşık ortamda kendisine uygun atmosferi yakalamaya çalışıyor. Müdavim 250’nin amacı bu anlamda, 5 sorudaki içeriklerimizi belli standartlardaki mekanlar üzerinde oluşturmak. Yani bir anlamda şehrin mekan envanterini bir sayfada buluşturmak ve güncel tutmak. Ayrıca Müdavim 250 bölümünde olan Motivasyona Göre Ara bölümü, mekanın en çok ön plana çıkan 3 motivasyonu üzerinden arama imkanı verecek.

Neden 250?

Bu rakam neden 100 veya 500 değil? Aslında 250 rakamı tecrübeler ve okunma rakamlarına göre  oluşmuş bir rakam. Life Style mekanlar arasında şehirde 200-300 civarı mekanın gezen kitle tarafından yoğun olarak kullanıldığı ölçülebiliyor. Bu mekanların seçim yapacak kişiye kolaylık sağlaması anlamında bir ortamda toplanması ise sayfanın ana fikrini oluşturuyor. Tabi bu 250 mekanın takip edilip gidişatına göre listeden çıkması da, Müdavim 250’nin güncel kalması anlamında önem taşıyor.

Başka mekan olmayacak mı?

Müdavim 250’deki mekanlar belli bir büyüklükte ve yatırım ile açılmış, kendi kategorisindeki en iddalı mekanlardan oluşuyor. Peki bu 250 haricinde şehre renk katan mekanlar yok mu? Var tabi. Hem de çok. Bu mekanlarda Müdavim’in içerisinde Zula Mekanlar, Butik Gece kulübü ve Listeler gibi bölümlerde yer alacak. Müdavim 250 genel olarak, Gastro Pub, Brasserie-Bar, Fine Dining, Balık Restoranı, Ocakbaşı, Meyhane, Modern Meyhane kategorilerinde mekanlardan oluşacak.

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar