Müsaade paket servis bilgileri aşağıda

Beyoğlu’ndan aldığı kitleyle beraber son dönemlerde Kadıköy’ün cazibesinin gittikçe arttığı gözlemleniyor. Mekan anlamında ise bölgenin tarihi çarşı bölümünde,  yan yana meyhanelerin (son dönem sırandanlaşan) arasına nitelikli mekanların açılmaya başladığı söylenebilir. Bölgede gastronomiye verdiği önem ile dikkat çeken 2 mekandan bahsetmek gerekirse Andolu mutfağı lokantası Çiya ve 2018 yazında açılan Müsaade dikkat çekiyor. “Eski Usul Yeni Nesil Meyhane” sloganıyla meyhane mutfağını kendine özgü yorumlar ile sunan Müsaade Kadıköy, kısa zamanda Müdavim mekanı haline gelmiş durumda.

Yemek Sepeti Vale’de Servis 9,2, 9,5 ve Lezzet 9,4 gibi iddalı bir puanlaması olan Müsaade’nin menüsünü görmek ve sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Müsaade Kadıköy’ü 5 + 1 sorumuzda inceleyelim

müsaade

Ne yenir, ne içilir?

Müsaade Kadıköy, insan ve mekanın bol olduğu çarşı içerisinde diğer mekanlardan farklılaşan ve kendi çizgisi doğrultusunda yol alan bir mekan. Şef vurgusunun önemli olduğu mekanda menü mevsimsel tazeliğe göre 4 ayda bir değişiyor. İyi yemeğin doğru tedarikten geçtiği düşüncesiyle mekan birçok ürünü yöresinden temin ediyor. Zeytin ve nar ekşisinin Hatay’dan, baharatların Adıyaman’dan, Kokoreç’in İzmir’den getirtildiği mekan, Peynir tabağında sunduğu gravyeri Kars’tan temin ediyor. Coğrafyamızdan çıkan yemeklerin bazen orijinal, bazen de özgün dokunuşlar ile sunulduğu mekanda, ortaya paylaşıma uygun meze ve ara sıcaklar menünün ağırlığını oluşturuyor.

paket

Müsaade’de mezeler paket servis olarak alınabiliyor

Yazdan sonbahara uzandığımız bu dönemin menüsünde Pırasalı Mençi ve Balkabaklı Muska mevsim lezzetlerinin, özgün yorumlar ile sunulduğu imza mezelerden. Çiroz, Müsaade Atom, Topik, gibi  klasikler Müsaade tarzı sunulurken, başlangıçlardan Bakla Cipsi, Antep Borani gibi özel tarif mezeler denenebilir. Ara sıcaklar bölümünde ise Arnavut Ciğer gibi klasiklerin yanısıra, Beğendili Kokoreç özgün sunumları ile dikkat çekiyor. Meyhane kültüründe ana yemeğe fazla yer verilmese de Müsaade’de mevsim balıkları ve Çoban Kavurma

musade

Füme Kaburgalı Paçanga

Eve sipariş ne söylenir?

Müsaade Meyhane pandemi sürecinde mekanların sadece paket servis ve gel-al hizmeti verdiği döneme de oldukça iyi hazırlanmış durumda. Paket servis menüsünde Bakla Cipsi, Vişneli Pancar Mancası, Beğendili Kokoreç, gibi spesiyallerini sunan lokanta vegan ve vejeteryanlar için alternatifler de sunuyor. Müsaade meze siparişi için işletmeye aşağıda bulunan numaradan ulaşabilir veya buraya tıklayarak Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.

müsaade

Ne zaman gidilir?

Müsaade Kadıköy, Haftanın 7 günü 16:00-01:00 arası açık bir mekan. Restoranın mutfağı hafta içi saat 23:00’de kapanırken Cuma, Cumartesi günleri 24:00’e kadar sipariş alıyor. Müsaade Meyhane’de akşam üstü itibarı ile yemeğe oturmak, çarşının ruhu ve kültürünü yaşamak için oldukça iyi bir fikir. Akşam ise özellikle haftasonları rezervasyon ile gitmekte fayda var. Yılın 4 mevsimi ayrı bir menü sunan mekan, gerek menüsü, gerek atmosferi ile her sezon eşit ilgi görüyor denebilir.

musaade

Ne giyilir?

Müsaade Meyhane’nin atmosferini incelerken bölgeden ayrı düşünmek çok anlamlı olmayacaktır. Zira şarküterileri, balıkçıları ve meyhaneleri ile ünlü çarşı, içerisine girdiğiniz andan itibaren yeme-içme güdülerinizi harekete geçiriyor. Müsaade’de bölgenin enerjisini hissetmek için dış kısım, mekanın atmosferini yaşamak için ise iç kısım tercih edilebilir. Mekanın iç dekorasyonunda, beyaz örtülü masaları, nostaljik aksesuarlar ile kaplı duvarları ile geleneksel meyhane atmosferi, modern birkaç obje ile harmanlanmış. Giyim tercihi olarak mekanın yaratıcılığına paralel olarak, Kadıköy’ün özgür ve bohem ruhunu yansıtan rahat giyim tarzları uygun olacaktır.

musade

Kim kim gidilir?

Müsaade Meyhane, misafirleri ile kurduğu iletişim ve fiyat politikası doğrultusunda, tanıdık simaları mekanda göreceğiniz tam bir Müdavim mekanı. Bu anlamda mekan dostlarla buluşma noktası olarak ideal bir adres durumunda. Müsaade abartılı eğlence aramayan kutlama grupları için de iyi bir akşam vaat ediyor. Mekan, gustosu yüksek, meyhane mutfağını seven dostları deneyim odaklı bir yemekte misafir etmek için iyi bir alternatif olacaktır.

müsaade

Fransız mutfağında uyarlama “Ratatouille”

Ne kadar Ödenir?

Müsaade Meyhane yerinden tedarik edilen ürünler ile, yorum katılmış mezeler hazırlayan ve menüsü mevsimsel güncellenen bir restoran. Mekan, yemeğe olan farklı bakışı ile çarşıdaki mekanlardan ayrışsa da, bölgeye içinde dengeli bir fiyat politikası sunduğu söylenebilir. Mezelerin 21-26 TL arası olduğu mekanda, Topik 17 TL, Saraylı Levrek 26 TL’den sunuluyor. Ara sıcaklardan Kokoreç 35 TL, Kabak Cipsi 25 TL olarak fiyatlandırılmış. Yeni menüde yer alan Tire Köfte’nin 39 TL olduğu menüde, ana yemek spesiyali Dana Kaburga 65 TL’den sunuluyor. Müsaade’nin 4 kişiye 1 büyük veya 2 şişe şarap ile sunduğu fix menü hafta içi 150 TL, hafta sonu 170 TL’ye servis ediliyor. Aynı menü özel marka göbek rakısı ile gece yarısına kadar limitsiz içki seçimi ile 210 TL olarak da alınabiliyor.

Müsaade Eve Sipariş İçin tıkla
Adres: Caferağa, Dumlupınar Sk. No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0544 204 72 54

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.