Bodrum Covid-19 Haberleri Müdavim Pro

Bodrum Otel ve Restoranları Ne Zaman Açılıyor?

folie

Mart ayında yüzleştiğimiz Corona Virüs pandemisinde Nisan’da vaka ve ölüm anlamında pik sayıları görmüştük. Mayıs ise “Yeni Normali” dizayn etmeye çalıştığımız ay olmuş durumda. Bu normalleşme sürecinde ise sosyal hayattaki yeri ve ekonomiye olan katkısı anlamında restoran ve otellerin ne zaman açılacağı önemli bir yer tutuyor. Yaz mevsiminin en popüler tatil bölgesi olan Bodrum otel ve restoranlarının ne zaman açılacağı da merakla bekleniyor. Turizm bakanlığı tarafından verilen Korona Virüs Sertifikası ile açılacak olan oteller, bu yaz ekstra önlemler ile hizmet verecek. Aynı şekilde restoranların da başta sosyal mesafe kuralları olmak üzere bazı önlemler alacağı biliniyor. Aşağıda netleşen Bodrum otel ve restoranlarının açılış tarihleri bulunmakta.

Bodrum Restoranları bayramda açılıyor mu?

Restoran, lokanta, kafetarya, tatlıcı pastane kıraathane gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07:00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteye ile sürdürebilecek. Çok riskli iller hariç tüm illerde restoranlar 2 Mart itibarı ile 07:00-19:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere açılıyor. Ramazan süresi boyunca tekrardan kapanacak olan mekanların bayramın birinci günü (12 Mayıs Çarşamba) açılması bekleniyor.

covid haritası

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ)

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır…

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI)

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars…

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU)

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan, Yalova, Kocaeli

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER (KIRMIZI)

Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.