Müdavim Pro Paket Servis

Fuudy Yemek Siparişi Uygulaması

fuudy

Lucca’nın sahibi Cem Mirap pandemi sebebiyle ikinci kapanmanın içerisinde olduğumuz şu günlerde en az üzülen restoran sahiplerinden. Kendi restoranlarının 21 Kasım itibarı ile misafir ağırlamaya kapanacak olmakla beraber, paket servise devam edebilecek olmaları tek tesellisi değil kuşkusuz. Haziran ayı itibarı ile kademeli olarak restoranların açıldığı dönemde Cem Mirap ve ortakları tarafından çalışmaları yapılan paket servis uyguluması Fuudy App faaliyete geçmiş durumda. On-line yemek siparişi fuudy uygulamasının rakiplerinden farkı ise kendi deyimleri ile lüks yemek sunan restoranları kapsaması olarak ifade edilebilir. İşletmecinin kendi mekanları da ayrı bir mutfak kurarak L’Exprees by Lucca markası ile paket servis işine dahil olmuş durumda.

apartıman

Fuudy yemek siparişi uygulamasını indirenler restoranların menü detayları, teslimat süreleri gibi bilgileri görerek dijital ortamda siparişlerini verebiliyorlar. Tabi üst segment restoranları kapsaması sebebiyle her başvuran restoran da uygulamada yer alamıyor. Fikir vermesi amaçlı Alaf, Markus, Azur, İnari, Gab Foods, Bi Nevi Deli, Mangerie, Melina, Antica Locanda uygulmada yer alan bazı restoranlardan. Ayrıca yakın zamanda Sunset (Sushi menüsüyle) Ulus 29, Da Mario, Vouge gibi mekanlar da uygulamaya dahil olmuş durumda.  Fuudy App’in en büyük avantajı Yemek Sepeti ve Getir gibi devlerde lüks restoranları ayıran bir kategori yapısı olmaması olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple birçok gurme restoranın bu karmaşık ortamda yer almak istemedikleri düşünülüyor. Ancak verilmek istenen imajın aksine birçok restoranın Fuudy’de yer aldıktan sonra Yemek Sepeti’ne de girdiği görülüyor. Uygulamanın dezavantajı ise operasyan tecrübesi, kısaca yemeği standartını bozmadan götürmeyi başarmada yaşayacağı zorluklar olarak ifade edilebilir.

alaf

Zira tarzları gereği atmosfer yaratma konusunda uzman olan mekanların paket kültürüne nasıl adapte olabileceği de uygulamanın başarısını doğrudan etkiliyor. Pandeminin ilk zamanındaki kapanmada bu duruma hazırlık yapan Apartıman, Azur Yeniköy gibi markalar özel ambalajlar yapıp kendi araçlarıyla dağıtım yapmışlardı. Dolayısıyla iddalı restoranların paket servis konusundaki heyacanı, uygulamanın dağıtım gücü ile birleşerek, Fuudy’nin verimliliğini belirleyecek gözüküyor. Yüksek komisyon oranları ve paket servis dağıtımı kalitesinin yakalanamaması durumunda ise işletmelerin kendi dağıtımına devam etmesi beklenebilir. Başarılı olması halinde ise Lucca’nın patronu kendi işletmelerindeki gelir kaybına karşın, sektörün üst segmentinin gelirinin büyük bölümüne ortak olma fırsatı yakalayacatır.

Fuudy App Apple Store
Fuudy App Google Store

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.