Kapanan Mekanlar

Boel Nişantaşı (Kapandı)

boel

Boel Nişantaşı, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Nişantaşı kendi mekan tarzını üreten, şahsına münhasır bölgelerdendir. Zihni, Buz Bar, Downtown gibi fenomen mekanları ile akşamüstü bar anlamında bölge oldukça verimli olmuştur. Son dönem ise Nişantaşı’nın mekan tarzı tüm güne yayılan brasserie-barlar üzerinden şekilleniyor. Açıkçası geçen sene bir miktar meyhane furyasına kapılan bölge, şu aralar tekrar keyifli barlar çıkarmaya başladı. 2019 Eylül ayında açılan Boel Nişantaşı, üst katındaki şık restoranı ve Mim Kemal Öke caddesin bakan brasserie-bar bölümü ile bölgenin merak edilen yeni mekanlarından. İşletmesini Egemen İskender’in yaptığı Boel, müzik, kokteyl ve iyi yemeğin odak noktada olduğu, enerjisi yüksek bir Nişantaşı mekanı olarak tasarlanmış.

Boel Nişantaşı’nı 5 sorumuzda inceleyelim

boel

Ne yenir, ne içilir?

Boel Nişantaşı, üst katında beyaz örtülü masaları ile fine dining bir atmosfer sunan, alt bölümünde ise tüm günü karşılayan bir mekan olarak tasarlanmış. Mutfağın başındaki Şef Ayhan Kara’nın 14 yıllık Papermoon tecrübesi, menüde İtalyan mutfağı vurgusunu güçlü tutmuş. Şık restoranın menüsü Fransız mutfağı dokunuşlu, İtalyan mutfağı olarak tarif edilebilir. Restoranda, Kızarmış sarımsaklı ekmek dilimleri ile sunulan Kremalı midye çorbası ve Enginar yemeği Carciofi Mush denemesi gereken spesiyal başlangıçlarından. Ana yemek olarak ise Filetto Al Pepe Verde, aynı tabakta İtalyan ve Fransız mutfağını (Fransız Milföy böreği Volavan ile sunulan) birleştiren bir bonfile yorumu olarak Boel’in imza tabaklarından. Geniş seçenekli bir tatlı menüsü sunan restoranda, Panna Cotto ve Tiramisu’nun yanısıra Orman meyveli Pavlova denenebilir.

boel

Carciofi Mush

Güne kahvaltı servisi ile başlayan Boel alt kat, yerinden temin edilen ürünlerin olduğu kahvaltı tabağınının yanı sıra Avokado, Bresaola, Humus gibi ekmek üstüler sunuyor. Brasserie-bar’ın başlangıçlardan oluşan menüsünde Buratta ve Türüflü parmesanlı kızartma patates gibi tabaklar ortaya paylaşımlı olarak söylenebilir. Akşam bar saatlerinde ise mekanın enerjisine uygun olacak şekilde sokak lezzetlerinden esinlenilmiş Ördek Roll, Balık Taco gibi içki eşlikçileri sunuluyor. Kokteyl anlamında da özel bir çalışması olan mekanın barında, İbrahim Şencan’ın imza içkilerinden The Key ve Queen yemek sırasında dahi tercih edilebilir.

boel

Ne zaman gidilir?

Boel Nişantaşı, haftanın 7 günü 10:00-02:00 arası açık bir mekan. Güne kahvaltı servisi ile başlayan bistro-bar bölümü, kahve ve içkiye uğramak için gün boyu keyifli bir atmosfer sunuyor. Öğle servisinde tek başına yemek görevi gören Bonfile Salata, Kinoa Somon Bowl gibi tabakları olan mekan, öğüne özel bir de makarna menüsü sunuyor. Mekanın pik saatleri ise, müziğin artan ritmi ile beraber akşamüstü itibarı ile bar bölümünde başlıyor. İş çıkışı barı olarak konumlanan bar, akşam yemeği sonrası da, gece kulübü öncesi ara mekan olarak devam ediyor. Boel Nişantaşı’nın üst katındaki restoran bölümü ise, rezervasyon yaparak gidilmesi gereken şık bir restoran olarak tasarlanmış.

boel

Ne giyilir?

Boel Nişantaşı, bölgenin ruhuna uygun çizgilerde dekore edilmiş, 2 kattan oluşan bir restoran. Mekanın üst katı beyaz örtülü masaları, modern tabloları ve caddeye bakan manzarası ile şık bir kent restoranı olmuş. Alt kat ise mavi tonları, şık mermer masaları ve kompak barı ile modern bir Fransız bistrosu kıvamında. Gün içi kahve içerken bile elegant bir atmosfer sunan mekan, kullanılan renklerin sıcaklığı ile aynı zamanda bir ev atmosferi sunuyor. Alt katın özelinde günlük Nişantaşı şıklığında ziyarete edilebilecek mekan, üst katına yapılacak ziyaretlerde daha şık bir tarz ihtiyacı gerektirebilir.

boel

Kim kim gidilir?

Boel Nişantaşı, gün boyu aktif konsepti ile ilk etapta bir Nişantaşı ziyareti esnasında mola verme ve buluşma noktası olarak ön plana çıkıyor. Akşamüstü ise işten çıkışta dostlarla ufak çapta bir hafta içi partilemesi yapmak için mekan ideal. Hafta sonu geçiş mekanı olan Brasserie-Bar, doğumgünü gruplarınca da tercih edilebilir. Üst kattaki restoran bölümü ise şık bir ortamda romantik yemek için oldukça uygun.  Ayrıca Boel, Şefin maharetlerini görmek isteyen İtalyan ve akdeniz mutfağı severlere keyifli bir deneyim yemeği vaat ediyor.

boel

Ne kadar ödenir?

Sabah saatleri itibarı ile aktif olan Boel Nişantaşı, 2 kişilik kahvaltı tabağını 75 TL olarak sunuyor. Öğle servisinde mekanı ziyarete edecekler için örneko larak, Bonfile Salata 62 TL, Buratta 69 TL’den servis ediliyor. Başlangıç spesiyallerinden Carciofi Mush 42 TL, sokak lezzetlerinden Balık Taco 43 TL olarak menüde yerini almış. Ana yemek spesiyali Filetto Al Pepe Verde (Bonfile) 95 TL olarak sunulurken, tatlılar 23-32 TL arası fiyatlanıyor. Boel Nişantaşı’ında mekana özgü kokteyller ise 52-64 TL arası fiyatlanmış.

Beol Adres: Harbiye, Prf. Dr. Feyzi Feyzioğlu Sk. No:3, 34367 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 225 96 00

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.