Butik Gece Kulübü Etiler-Boğaz Kokteyl-Bar

Kai Bebek

kai
Yazan: Bora Sarısu

Öncelikle Bu yazıyı okuduğunuz kimseye söylemiyorsunuz. Benim de zaten yazmamam gerekiyordu; Ancak araştırmacı gazeteci tarafım ? ağır bastı ve tembih edilmeme rağmen kendimi durduramadım. Geçenlerde yaptığım mekan ziyaretleri sırasında işletmelerden birisi Lucca’nın eski bar şefi Gökhan Kuşoğlu’nun (instagram hesabında görmüş) Kai isminde Bebek’de bir mekana danışmalık yaptığını söyledi. Şaşırmıştım doğrusu, daha yeni detaylı Bebek turu yapmıştım çünkü. Soluğu hemen Lucca’nın barında aldım, “durum nedir” dedim. Onlarda pek iyi anlatamasalarda mekanın yerini tarif ettiler. Kai Bebek, Küçük Bebek girişinde Komşu Fırın’ın yanınki merdivenden girilen gizli bir kokteyl-bar. Girişinde herhangi bir tabela olmayan, mekana geldiğinizde yeşil ışık yanıyorsa eğer mekan aktif durumda ve Demir kapıyı çal anlamına geliyor.

Son Diageo world class yarışmasının global ayağında 4. olan Gökhan Kuşoğlu tarafından açılan Kai Bebek, kömür ateşinde pişen Japon mutfağı ağırlıklı sokak lezzetleri sunan bir kokteyl-bar. İçerisine girdiğiniz andan itibaren dışarı ile bağlantınız kesilmiş ve boyut değiştirmiş hissi yaşatan , atmosferini korumak amaçlı “speakeasy” (gizli mekan) konseptinde olmayı tercih etmiş. Yemek, içki ve müziğin ön planda olması hedeflenen Kai, popülarite tuzağına düşmeden uzun soluk soluklu kalabilmek için, sessiz sedasız olmayı tercih etmiş. Gerçi bu durum gizemliliğin getirdiği cazibeyle tersine bir etki gösterir mi bilemem ama, işletmecileri bilinçli ve iyi niyetli bir tutumda olduğunu söyleyebilirim. An itibarı ile Kai Bebek’in 55 TL’den sunulan imza kokteyllerini ve kömür ateşinden çıkma 20 TL’den başlayan Yakitori’lerini (şiş) denemek için ziyaret edebilirsiniz.

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.