Etiler-Boğaz Kokteyl-Bar

Xunta Arnavutköy

xunta

Ön sıradaki köşklerin balık restoranları, yolun karşısındakilerin de barlar ile çevrelendiği Arnavutköy, yeme-içme dünyası ve gece hayatımızın butik cazibe merkezi durumunda. Bölgede, Son dönem hızla açılıp, popüler olan birçok mekanın yanında, pr iletişimini sınırlı yapan ve biraz gizemli kalmayı tercih edenlerde var. Arnavutköy caddesi üzerindeki Xunta, şirin bahçesi, ev tadındaki iç mekanı ve keyifli terası ile bölgenin zula mekanlarından. Üst katlarında çalışma ofisi bulunan tasarımcı Ayşe Çelem’e ait olan Xunta Arnavutköy, kışları yüksek tavanlı binanın girişindeki sıcak salonunda, yazında keyifli terasında hizmet veriyor.

xunta

Manzaralı terası yaz ve bahar aylarıda oldukça keyifli olan mekanın, giriş kısmındaki bahçesi bölgenin ruhunu hissetmek için tercih edilebilir. Mekanın iç bölümü ise, tasarımcı tarafından yapılan ve satışa sunulan T-shirtlerin de olduğu bohem dekore edilmiş bir ev tadında. Kompak bir menüsü olan Xunta Arnavutköy, gün boyu kahve için ziyaret edilip keyifli zaman geçirilebilecek bir mekan. Şarap eşlikçisi bazı atıştırmalıkların yanında, pizza servisi de olan Xunta’ya akşamüstü veya balıkçı sonrası kokteyl içmeye de uğranabilir. Benzersiz atmosferi ve sevimliliği ile mekan grup kapatmaları için de ideal bir ortam sunuyor.

xunta

Xunta Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Cd No:89, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 358 20 93

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.