Etiler-Boğaz Gece Kulübü Kokteyl-Bar

Kaia Bebek

kai

Öncelikle Bu yazıyı okuduğunuz kimseye söylemiyorsunuz. Benim de zaten yazmamam gerekiyordu; Ancak araştırmacı gazeteci tarafım  ağır bastı ve tembih edilmeme rağmen kendimi durduramadım. Geçenlerde  ziyaret ettiğim mekanlardan birisi, Lucca’nın eski bar şefi Gökhan Kuşoğlu’nun (instagram hesabında görmüş) Kai isminde Bebek’de bir mekana danışmalık yaptığını söyledi. Şaşırmıştım doğrusu, daha yeni detaylı Bebek turu yapmıştım çünkü. Soluğu hemen Lucca’nın barında aldım, “durum nedir?” diye sordum. Onlar da pek iyi anlatamasalarda, mekanın yerini tarif ettiler. Kaia Bebek, Küçük Bebek girişinde Komşu Fırın’ın yanınki merdivenden girilen gizli bir kokteyl-bar. Girişinde herhangi bir tabela olmayan, mekana geldiğinizde yeşil ışık yanıyorsa eğer mekan aktif durumda ve Demir kapıyı çal anlamına geliyor.

kaia

Son Diageo world class yarışmasının global ayağında 4. olan Gökhan Kuşoğlu tarafından açılan Kaia Bebek, kömür ateşinde pişen Japon mutfağı ağırlıklı sokak lezzetleri sunan bir kokteyl-bar. İçerisine girdiğiniz andan itibaren dışarı ile bağlantınız kesilmiş ve boyut değiştirmiş hissi yaşatan , atmosferini korumak amaçlı “speakeasy” (gizli mekan) konseptinde olmayı tercih etmiş. Yemek, içki ve müziğin ön planda olması hedeflenen Kaia, popülarite tuzağına düşmeden uzun soluklu olabilme adına, zula mekan olmayı olmayı tercih etmiş. Gerçi bu durum gizemliliğin getirdiği cazibeyle tersine bir etki gösterir mi bilemem ama, işletmecileri bilinçli ve iyi niyetli bir tutumda olduğunu söyleyebilirim. An itibarı ile Kai Bebek’in 60 TL’den sunulan imza kokteyllerini ve kömür ateşinden çıkma ve günlük olarak değişen, 20 TL’den başlayan Yakitori’lerini (şiş) denemek için ziyaret edebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.