Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde Street Food

Tee’O Casual Food&Drink

Son yıllarda Ataşehir, ikamet etmek için çokça tercih edildiği gibi, sosyalleşmek için de gelinen bir semt haline dönüştü. Hem yeme-içme sektörünün önemli zincir markaları burada yerini aldı, hem de daha butik, özel mekanların da bulunduğu bir yer haline geldi. Tam da bu noktada, Tee’O Casual Food&Drink’ten bahsetmesek olmaz. Ataşehir Golf Club’ın içinde açılan mekan, kocaman yemyeşil bir golf alanı manzarası eşliğinde, güzel müzik, lezzetli atıştırmalık ve Street food kültürüne göz kırpan yemekler ile geniş bir içki menüsü vaat ediyor. Tee’O Casual Food&Drink, Ataşehir’de görmüş olduğumuz çoğu mekandan farklı ve modern bir atmosferde, üstelik gerçekten yemyeşil bir alana bakarak keyif yapmak mutluluk verici burada.

Her şey bir yana, bana göre yalnızca müzikleri için dahi gelinebilir. Şahsen çalan müzikler eşliğinde uzun zaman geçirmek için bir bira, kokteyl veya şarap içmeye de gelinebileceğini düşünüyorum; ama menünün de fazlasıyla başarılı olduğunu belirtelim. Mutfak ekibi MSA’da eğitim almış ve gerçekten başarılılar. Tee’O Casual Food&Drink, Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar çok geniş bir menüye sahip. Kahvaltıda Tee’o Menemen (50 TL), Çırpılmış Yumurtalı Mantarlı Kruvasan (65 TL) ve Bagel Poşe gibi çeşitler tercih edilebilir. Daha geç saatlerde birşeyler içmek ve yanında da sokak yemeklerinin en lezzetli halini bulmak isterseniz de atıştırmalıklara bir göz atın. Menünün yıldızları bu kısımda diyebiliriz. Fish&Chips (66 TL), kızarmış soğan, ballı hardallı mayonez ve cheddar ile servis edilen Jumbo Sosis (64 TL), tiftiklenmiş dana etli Teeo Tantuni ve uykuluklu kuzu kokoreç, ekşi mayalı ekmek, zahter salatası ve salsa sostan oluşan Kokoreç (85 TL) ve Ördek Bun imza tabaklardan.

Özel pizza ocağında pişen pizzalar ise menüde bizi en çok şaşırtan şey oldu diyebilirim. En meşhur pizzacılarda yediğimiz pizzalardan bile çok başarılı bulduğumuz 3 Mantarlı Pizza (85 TL), Keçi İncir Truf Yağlı Pizza (90 TL) ve 5 Peynirli Pizza mutlaka denenmeli! Bunlarla birlikte somon füme bagel, tavuk bagel gibi soğuk sandviç çeşitleri ile çeşitli kekler ve pastaların da bulunduğu Tee’O Casual Food&Drink’te bir sabahınızı kahve keyfi ile de geçirebilirsiniz. Sabah 07:00’den gece 02:00’ye kadar açık olan Tee’O Casual Food&Drink’i biz çok sevdik, siz de mutlaka ziyaret edin.

Adres : Atatürk mah, iç kapı, Atapark Cd No:41, 34758 Ataşehir/İstanbul
Telefon : (0532) 323 65 23

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.