Etiler-Boğaz İtalyan Mutfağı Müdavimlist Street Food

Alkent Etiler Mekanlar

minoa vilage

Bunca merkezi ve tarihi bölge varken kim derdi ki Alkent sitesi ile ilgili bir liste yazı oluşturacağız diye! Ama gel gör ki değişen hayat alışkanlıkları, yeni sosyalleşme alanlarının da oluşmasını sağlıyor. Son dönem (pandemi sebebiyle) her türlü seyahatin azalmasıyla “olduğun yerde tüket olgusu” bazı yerleşim bölgelerinde mekan hareketliliğine sebep oldu. Başta Bağdat caddesinin Suadiye tarafında yoğun olarak görülen bu durumdan, Etiler’de nasibini aldı. Aşağıda Alkent Etiler içerisinde yer alan mekanlar listelenmiş durumda.

Minoa Village

Akaretler’de kitapçı-kafe konsepti ile açılan tematik mekan Minoa, ikinci şubesini Alkent Etiler’e açtı. An itibarı ile sitedeki en büyük mekan olan Minoa Village, kahvaltıdan, akşam yemeğine tam zamanlı hizmet veren bir mekan. Zira Minoa özellikle Pazar günleri kahvaltı saati ve günün kalanında oldukça yoğun oluyor. Dünya mutfağı üzerine olan restoran-barda mekana özel kokteyller de servis ediliyor.

Minoa Village Adres: Akat, Etiler Tepecik Yolu, Kaktüs Sk. No:3 /12, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 351 52 45

Da Lupo

Alkent’in İtalyan mutfağı üzerine restoranı Da Lupo pandemiden hemen önce açılan mekanlardan birisi durumunda. İlk zamanlar paket servise de oldukça ağırlık veren mekan şimdilerde siteye olan lokal ve dış ilgiden olduka memnun. Odun fırınında pişen pizzaları olan restoranda içki servisi de bulunmakta.

da lupo

Da Lupo Adres: Akat Mah. Tepecik Sk. Alkent İş Merkezi F4 Blok 13/2, 34335 Beşiktaş
Telefon: (0544) 232 58 76

Tike

Modern ocakbaşı konseptinin ilk yaratıcılarından olan Tike diğer mekanlara göre sitenin en eskilerinden. Gerek paket servis, gerek restoranda ağırlama anlamında restoran oldukça aktif durumda. İçki servisi de olan kebap restoranı, özellikle haftasonları oldukça kalabalık olmakta.

Tike Adres: Akat, Tepecik Yolu No:13 D:34, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 352 85 46

Cross Fingers

Sokak lezzetleri konsepti oldukça sevilen Cross Fingers Bomonti ve Cihangir’den sonra üçüncü şubesini Alkent’e açtı. Diğer şubelerden farklı olarak içki servisi de olan mekan, sitedeki mekanlar arasıda en uygun fiyatlılardan, Burgerleri, tacoları, nachosları oldukça sevilen restoranda sınırlı sayıda kokteyl ve fıçı bira servisi de bulunmakta.

cross fingers

Cross Fingers Adres: Etiler, Tepecik Yolu sokak, Sera Sk. No: 13, 34000 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 351 34 37

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.