Brasserie-Bar Etiler-Boğaz Kahvaltı

Minoa Village

Yakın zamanda içerisine birçok mekan açılan Alkent Etiler yeni cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Pandeminin getirdiği “mümkün olduğunca az seyahat et” ve “olduğun yerde takıl” durumu, mekanların “residential area” denen insanların yaşam alanlarında kurulmasına sebep oluyor. Bu mekanlar arasında temalı kafelerin önde gelenlerinden olan Minoa, 2021 Temmuz ayında Alkent Etiler içerisindeki yerini aldı. Kitapçı kafe konsepti ile tanıdığımız marka, yeni mekanında yeme-içme kısmına oldukça ağırlık vermiş. Geniş bahçesi ve bir barın da yer aldığı iç bölümüyle Minoa Village, tüm gün aktif bir restoran-bar olarak hizmet verecek.minoa vilage

Kitapçı olarak hayatına başlayan marka, kafe tecrübesini yavaş yavaş artırarak yeni konseptinde tam teşekküllü bir brasserie-bar olarak karşımıza çıkıyor. Güne kahvaltı ile başlayan mekan özellikle haftasonları sabah saatlerinde oldukça yoğun oluyor. Geniş bir kahvaltı menüsü olan mekanda pancakeler, sandviçler, paniniler, yumurtalı seçeneklerin yanısıra 2 kişilik geleneksel kahvaltı tabağı da sunuluyor (180 TL) Menünün başlangıç bölümünden ise Çıtır Kabak (58 TL), Somon Tartar (120 TL), Meze tabağı (140 TL) gibi seçenekler mevcut. Salata, pizza ve makarna bölümü de olan mekanın menüsünde Uzun Avokadolu Fırında Dana (155 TL), Minoa Kebap (120 TL) gibi iddalı ana yemekler de mevcut. Günün her saati yoğun olan Minoa Village’da mekana özel (Hemingway favori – 140 TL) kokteyller de servis ediliyor. (Güncelleme 25.09.2022)

Minoa Village Adres: Akat, Etiler Tepecik Yolu, Kaktüs Sk. No:3 /12, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 351 52 45

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.