Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Özel Etkinlikler

Pixi Etiler

Etiler, yıllardır hem yeme-içme, hem de eğlence anlamında en çok tercih edilen semtlerden. Şehirdeki pek çok yeni konsepte bu bölgede eriştiğimiz için olsa gerek, yüksek kaliteli mekanların çoğu da bu çevreye açılıyor. Şimdi bahsedeceğimiz Pixi Etiler de şehrin en yeni gözde mekanlarından biri. Her şeyden önce enteresan ve dikkat çekici atmosferine değinmeliyiz.  Yüksek tavanı, tavanda bulunan bulut şeklinde (ünlü bir tasarımcının elinden çıkan) aydınlatmaları, kendinizi ormanda gibi hissettirecek doğanın içerisinden gelen ağaç ve bitkilerden oluşan duvar yansımaları (3D medya yansıtmaları yapılıyor) ve şıklığı ile gerçekten bambaşka bir ambiyans. Eğlenmek, doğum günü, yıl dönümü gibi kutlamalar yapmak için birebir bir ortam oluşturulmuş. Büyülü ve farklı bir his yaşatıyor desek abartmış olmayız zannediyorum. Harika canlı müzik ve DJ etkinlikleri ile gece hayatına da iddialı bir giriş yaptılar doğrusu.

Yalnızca eğlenelim, müzik dinleyelim veya kutlama yapalım diye düşünmeyin. Pixi Etiler’in mutfağı da fazlasıyla başarılı. Özenli bir çalışma ile enfes bir menü oluşturulmuş. Zaten mekanın mutfağının başında, lider olarak Athinagoras Kostakos var. Kendisi çok ünlü restoranların baş şefliğini yapmış, çok başarılı bir şef. Özellikle Scorpios Mykanos’tan bilinir olan şefin dokunuşu, tecrübesi ve dikkati her adımda hissediliyor. Böyle bir şefin, şehrin yeme-içme dünyasına giriş yapmış olması, lezzet düşkünleri için epeyce keyifli bir haber doğrusu. Özellikle deniz ürünleri konusunda ağırlıklı olarak oluşturulan menüde, dünya mutfağından farklı seçenekler de mevcut pek tabii. Salıdan pazara 18:00 – 00:30 arasında açık olan mekana gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Kendi internet sitelerinden rezervasyon yaptırma şansınız var. Pixi Etiler’de mutlaka bir akşamınızı geçirin.

Adres : Etiler Mahallesi Nispetiye Caddesi, Seheryıldızı Sk No: 3, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.