Beyoğlu-Karaköy Şef Restoranı Street Food Türk Mutfağı

OSES Gurme Karaköy

oses

İstanbul’da yeme içme trendleri düzenli olarak değişirken, önemli bölgeler de bu değişime paralel kimliklerini yeniliyor. Örneğin şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz Pera bölgesinde (Karaköy, Galata..vs) Türk mutfağı son dönem yükselişte. Bu anlamda yeni açılan şık restoranların menüsünde, coğrafya mutfağından oldukça beslenildiği görülüyor. Hatta yakın zamanda Karaköy’de açılan bir mekan meşhur sokak lezzetlerimizden bir tanesinin, başarılı bir restoran uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. OSES Gurme Karaköy, kurucusunun elinden çıkma lezzetleri, yaratıcı çiğ köfte yorumları ve konforlu mekanı ile kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda.

oses

OSES Gurme’nin yaratılmasında önemli bir başarı hikayesi var. Türkiye’de ve dünyada 1500’ü aşkın şubesi olan OSES Çiğ Köfte’nin kurucusu Osman Yaşar, 1993 yılında seyyar araba ile bu yolculuğa başlamış. İşin enteresan tarafı, ilk çiğ köfteleri yoğurduğu yer de Karaköy. Aradan geçen 30 yılın ardından Karaköy’deki yeni mekanında tecrübeli şef-patronu, her an çiğ köfte tezgahında görmek mümkün. Evet OSES Gurme deneyimin ön planda olduğu ve çiğ köftenin baş rolde olduğu bir şef restoranı. Girişte misafirleri karşılayan tezgah ise çiğ köftenin hazırlandığı açık mutfak olarak, oldukça orijinal ve yemeğin eski çağlardaki hazırlanışına uygun olarak tasarlanmış.

oses

Oldukça şık ve konforlu bir şekilde dizayn edilmiş OSES Gurme’nin dekorasyonunda Nemrut Dağı anıt heykelleri, aslan, kartal ve güneş kültü, taş, toprağın rengi ve köy sıvası gibi kültürel mirasımızdan izlere rastlamak mümkün. Tam bir gastronomik deneyim     sunan restoranda klasik çiğ köfte tabağı dışında, anlık reçetelerin hazırlandığı kişiye özel çiğ köfteler de sunuluyor. Etin tokmaklarla dövülmesiyle başlayan süreç sonuçunda yoğrulan köfte farklı yorumlarla misafire sunulmakta. Restoranda en çok tercih edilen lezzetler ise, Etli Porsiyon, Gurme Çiğ Dilim (sushi roll esinlenmesi) ve Üzümlü Fındıklı olarak karşımıza çıkıyor. Karaköy’in yeni favori melanı olan OSES Gurme’de sunulan deneyime göre fiyatların makul olduğunu da belirtmek lazım.

Adres: Müeyyedzade, Necatibey Cd. No:61, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0850) 441 1119

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.