Butik Kahveci Kadıköy-Cadde Kahvaltı Müdavimlist

Kadıköy 5 Orijinal Kahvaltı noktası

Kadıköy’de kahvaltı için tercih edilebilecek 5 şahsına münhasır, orijinal kahvaltı mekanı aşağıdadır;

Meşhur Kadıköy Menemencisi

#kahvaltı

Nokta atış, menemen yiyeceğim diyorsanız, Meşhur Kadıköy Menemencisi son derece uygun bir tercih olacaktır. Kadıköy’ün Söğütlü Çeşme caddesine yakın mekanın duvarları, menemen sever müdavimlerin, beyaz kağıtlara yazdıkları beğeni yazıları ile dolu. Meşhur Kadıköy Menemenci’sinin en çok tercih edilen spesiyali, bol beyaz peynirli karışık menemen. 2 kişi ortalama 25-30 TL civarı hesap ödeyeceğiniz mekan, cep yakmaması ile de avantajlı bir seçenek durumunda.


Meşhur Kadıköy Menemencisi

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Adres: Osmanağa, Pavlonya Sk. No:16, 34714 Kadıköy/İstanbul

Kev Cafe

#kahvaltı #butik kahveci

Kadıköy’ün Moda sınırlarına geçen tarafında bulunan Kev Cafe, keyifli atmosferi ile gün boyu kahve, yemek ve tatlı servisi veren çok amaçlı bir mekan. 1 sene önce açılmış olan mekana kahvaltı için gittiğimizde tereddüt etmiştik, ancak gayet iyi bir deneyim yaşadık. Yeni ve çok amaçlı bir mekan olmasına rağmen iyi tatlarla bezenmiş bir kahvaltıyı, akıcı bir servis ile sundu. Keyifli, bir atmosferde, hoş sunumlar eşliğinde, oturma keyfinin zamana yayıldığı gruplar için ideal bir Kadıköy-Moda kahvaltı mekanı.

Kev Cafe Kadıköy veya Moda

Kev Cafe Kadıköy veya Moda

Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. Moda/Istanbul Telefon: 0216 330 02 30

Gözde Şarküteri :

#kahvaltı

30 yılı aşkın süredir Kadıköy’de hizmet veren Gözde şarküteri, özellikle mezeleri ile ünlü durumda. İşletmenin kurucusu Hüseyin Gündüz’ün eski zamanlarda, bölgede çokça bulunan Ermeni ve Rumlardan öğrendiği meze tarifleri şarküteride müdavimlerine sunuluyor. Hatta öyle ki Gözde Şarküteri, lokal turlar satın alan turist grupların bile uğrak yeri durumunda.  İşletmeninin ikinci kuşağı ise meze işini biraz daha ileri götürmüş ve Tuncay Gündüz tarafından “Meze tarihi ve kültürü” kitabı yayınlanmış. Kadıköy’ün çarşı atmosferinden keyif alıyorsanız eğer, az sayıda ki masadan birisini kapıp keyifli bir şarküteri kahvaltısı yapabilirsiniz. Üstelik fiyatlarda gayet makul. Dışarı için yapacağınız alışveriş fiyatları ile içeride servis almak mümkün. çay ise 1 TL.

Adres: Güneşli Bahçe Sok. No:8, Kadıköy   Telefon: (0216) 346 0240

Gözde Şarküteri, Kadıköy

Gözde Şarküteri, Kadıköy

Zapata Bakery

#kahvaltı   #butik kahveci

İlk şubesi Kadıköy, Caferağa’da açılan mekanın, ikinci şubesi St Joseph’in karşına denk düşen, Kadıköy’ün, Moda tarafına açılmış durumda. Mekanın en bilenen özelliği organik tam buğday ekmekleri ve hepsi MSA mezunu olan ödüllü aşçıları. ilk şubeye göre daha sakin, mahalle atmosferinde olan mekan, iyi bir kahvaltı ve sonrasında biraz da yayılıp keyif yapmak için oldukça iyi bir alternatif durumunda.

Zapata Bakery

Zapata Bakery
Adres: Caferağa Mahallesi, Şevki Bey Sokak, No 31, Kadıköy

Munchies Crepe & Pancake

#kahvaltı

“F*uck Diet, Eat Pancake”  mottası ile yola çıkan Munchies Crepe & Pancake, Kadıköy, Moda’nın yine orijinal kahvaltı mekanlarından birisi durumunda. Yalnız masa sayısının az olması sebebi ile özellikle hafta sonları sıra beklemeniz gerekebilir. O sebeple günü diğer saatlerinde de mekandan faydalanmakta yarar var. (Güncelleme 22.10.2016 İşletmenin yeni adresi Moda caddesi No:142 olup aşağıda detaylı adres belirtilmiştir. Görsel eski mekandandır.)

munchies-crepe-pancake

Adres:  Caferağa, Moda Cd. No:142, 34710 Kadıköy/İstanbul

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.