Dünya Mutfağı Kahve Mekanları

Hiema Kitchen & Bar

hiema

Sarıyer eskiden sadece yaşamak, ikamet etmek için tercih edilen, daha sakin bir yer iken, son dönemde özellikle Reşitpaşa ve Fatih Sultan Mehmet mahallesi olmak üzere; sosyalleşmek için de seçilen bir bölge oldu. Bunun en önemli sebebi açılan farklı farklı mekanlar.  Burgerci, coffeeshop, kebapçı, et restoranı derken daha şık ve farklı bir mekanın da var olması gerektiğini düşünüyorduk ki buralarda, yeni açılan Hiema Kitchen & Bar, bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. Lokal bir his veren ve aynı zamanda dünya mutfağından lezzetli örnekler sunan mekan, sektörde tecrübesi ile dikkat çeken İlyas Güngör ve Anıl Kumur’un en yeni projesi.

Sarıyer’deki pek çok mekanda (Steakroom, Ali Haydar Usta Kebap gibi…) ismi geçen bir şahıs olarak tecrübesi ve özeni Hiema Kitchen & Bar’da da hissediliyor. Mekan, oldukça şık, geniş. Soft renklerde bir dekorasyon ile modern ve aynı zamanda huzurlu bir ortam yaratılmış. Şömine kısmı ve harika bahçesi de apayrı bir cazibe yaratıyor doğrusu. Mekan, pek çok bitki ile de iyice şıklaştırılmış. Samimi ve sıcacık bir yer. 13:00’da açılan mekanda gün içerisinde bahçede zaman geçirebilir, aileniz veya arkadaşlarınızla sosyalleşebilirsiniz. Özellikle haftasonları için ideal bir mekan olduğunu söyleyebiliriz.

Dünya mutfağından örnekler sunulan mekanın mutfağı da fazlasıyla özenli. Şef Burak Fındık’ın Önderliğinde oluşturulan menüde sushilerden, farklı başlangıçlara ve makarnalardan, somon gibi ana yemeklere kadar pek çok yemek bulunuyor. Her bir yemekte şefin dokunuşu hissediliyor. Yemeklerde Mevsimseliğe ve taze ürünlerle hazırlanmasına da dikkat ediliyor. Kısacası lezzetli bir yemek yemek, bişeyler içmek veya sadece ortamın keyfini çıkarıp bahçesinde zaman geçirmek için Sarıyer’deki Hiema Kitchen & Bar’ı tercih edebilirsiniz. Mutlaka listenize alın!

Adres : Fatih Sultan Mehmet, Atatürk Cd. No:1, 34470 Sarıyer/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.